Med.Over.Net

Družinska medicina

Odgovarjajo: Sašo Rebolj, dr. med., spec. družinske med.

urin

Default avatar

prestrašena22

Pozdravljeni!
Ponoči sem imela urin rdeče obarvan. Sem se kar malo prestrašila. MIslim, da se mi je nekaj podobnega zgodilo tudi kak mesec nazaj. Vendar se potem ni nič ponovilo. Tudi sedaj, čez dan, je barva kot ponavadi. Ali naj naredim kako paniko in grem k zdravniku, ali to nima pomena glede na to, da je bila stvar vidna samo enkrat?
Menstruacija to ni bila, sem 8 mesecev po porodu. Drugih posebnih znakov ni, mogoče me okoli sečnice danes malo špika. Hvala za pomoč in lep dan!
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Če niste jedli rdeče pese in barva ni bila bolj rjavkasta, je možno, da ste zakrvaveli iz kakšne kapilare, ker bi ob vnetju čutila bolečina in pečenje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."
Default avatar

prestrašena22

Ne vem , če ste še pravi naslov ampak vseeno-tkrat sem šla potem dat urin in je bilo vse v redu, ampak še vedno je vsak dan kdaj kri na papirju po uriniranju (kot da bi se začela menstruacija). To sedaj traja že6 dni. Ali je to normalno stanje, da se menstruacija po porodu še ni normalno uredila in ni ta kri 14 dni po njej nič čudnega?
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Po porodu, posebej, če dojite, lahko dolgo zamuja. Seveda pa sveže krvi ne pričakujemo. Verjetno ne bi bilo slabo obiskati ginekologa.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Priročnik Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]
Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Moderatorji

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.
SRebolj