Najdi forum

MEDIACIJA – mirno reševanje sporov

»Mediacija ni meditacija, to že vem!

Ampak kaj natančno pa je mediacija ? Ali mi res lahko pomaga, če zaidem v spor s svojim partnerjem, s sorodnikom, sosedom, vrstnikom, delodajalcem, delavcem, potrošnikom, ponudnikom storitve ? Spor si želim rešiti tako, da bova oba zadovoljna, in pa po mirni poti, da si bova lahko pogledala v oči, tako jutri kot čez leto dni. Midva sama bi najlažje poiskala rešitev, saj svoj spor najbolje poznava, ampak se preprosto ne moreva dogovoriti ! Po drugi strani pa tudi ne vem, ali bi bilo za najin spor sploh primerno poskusiti z mediacijo ? Kaj pa, če nas je več vpletenih v spor ? In kam se obrniti, kam poklicati ? Sicer pa, jaz sploh nisem v sporu. Je pa v sporu moj dober prijatelj. Kdo ve, ali bi mu lahko svetoval mediacijo.«

Odpiramo nov forum Mediacija, na katerem boste našli informacije o mediaciji, povprašali mediatorje za mnenje in nasvet, ali pa podali svoje mnenje ali izkušnje o mediaciji. Forum bo odprt za vse – tako za tiste, ki bi o mediaciji radi kaj izvedeli, kot za tiste, ki bi svoje izkušnje in znanje o mediaciji želeli deliti.

Mediatorji trdno verjamemo, da bo mediacija sčasoma dvignila raven naših medsebojnih odnosov, da bomo bolj zadovoljno živeli v svoji ožji in širši skupnosti.

Milena, mediatorka

klik na forum Mediacija: http://med.over.net/forum5/list.php?224

Pozdrav, Milena podpredsednica SLOVENSKEGA ZDRUŽENJA BOLNIKOV Z LIMFOMOM IN LEVKEMIJO, L&L diagnoza levkemija KML nov.2005, nesorodna presaditev feb.2006

Moja izkušnja z mediacijo:
Nekaj ljudi je imelo delo in ne morem reči da ga morebiti slabo opravljajo, a vse skupaj je le še podaljšalo postopek na sodišču.

Ker je šlo za določitev višine preživnine, smo nekako na mediaciji le prišli do skupnega jezika. A, glej, glej, nekdo si je potem na glavni obravnavi premislil (kar ima menda vsak pravico) in rekel, da dogovor z mediacije ne drži. Jaz sem v dobri veri, da bo sodišče povzelo dogovor z mediacije, bila pripravljena na zaključek brez ponovnih ”pogajanj”. A brez ponovnega pogajanja žal ni šlo.

V tem primeru menim, da je bila mediacija popolnoma brez koristi in le izkaz moje dobre volje, da sem vedno za pogovor in ne za ”bitko na nož”. Na sodišču pa ”stvar” ni imela nikakršne teže, sodnik pa je imel, skupaj z vsemi prisotnimi, ravno tako neprijetno delo, da je iskal srednjo pot.

Pozdravljeni,

me veseli da ste se odločili za mediacijo, žal mi je da se je nekdo potem premislil na glavni obravnavi in začel stvar od začetka. To je seveda možno, niso pa vsi primeri taki. Sama sem pred kratkim opravila tečaj mediacije in sem prepričana, da se da veliko primerov rešit na lep način s pogovorom, s pomočjo iskanja skupnih interesov. Naši instruktorji so nam to vsekakor potrdili, saj imajo že dolgoletne izkušnje z mediacijo. Več informacij o brezplačni družinski mediaciji lahko najdete tudi na naslovu mediacija.net, sicer pa brezplačno mediacijo nudijo tudi sodišča (postopek mediacije vodi tretja oseba in ne sodnik, ki bi vodil morebitni kasnejši postopek) – v kolikor se udeleženca mediacije sporazumeta je seveda postopek bistveno hitrejši kot na sodišču.

Lep pozdrav,
Irena

nova
Uredništvo priporoča

Tudi jaz mislim da je mediacija nekaj zelo koristnega. Včasih pač s kom ne gre, noče biti udeležen, se ne pogovarja ali pa gre za prevelike čustvene deficite. Morda je takrat potrebno res samo počakati. Ne vem. Vendar verjamem, da je dobro za odnose stvari reševati po tej poti. Ravno zadnjič sem nekje na enem seminarju slišala odgovor kolega kaj je smisel življenja. Odnosi. In mislim da to kar drži. Vsaj zame.

Mislim,da je mediacija koristna zadeva,saj prihrani stroške sodne obravnave,ki niso tako majhni.Bi pa morali mediatorji biti bolj usposobljeni,da jih odvetniki ne bi mogli tako obračati.Moj je imel z mediacijo pozitivno izkušnjo,kar pa za njegovo bivšo ne bi mogla trditi.

New Report

Close