Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Opeklina – nega?

Opeklina – nega?

Sin, 2.5 leta star, se je opekel. Opeklina je ozka in dolga kakšne 7 cm. Imel je mehur, ki je počil. Danes so ostanki kožice na rani. Rano sem izpirala s fiziološko tekočino. S čim naj povijam? Obstaja kakšno mazilo za hitrejše celjenje ran. Ali bi sina morala peljati k zdravniku?

Opeklin se ne maže z ničemer, niti se jih ne povija! Opeklino hladiš z mrzlo vodo! Naj se suši!!!

Najbolje je nič ne povijati, razen če je rana še sveža (rosi) in je nevarnost da bi se kam udaril, odrgnil in jo okužil. V tem primeru samo narahlo povij s suhim povojem. Najbolje pa je čisto nič povijati in mazati, saj se na zraku najhitreje celi. Kmalu bo rano prekrila nova koža, ki bo najprej rdeča, potem pa se bo počasi tudi barva normalizirala.

Za celjenje rane ti priporočam Bepanthen Plus, ki rano tudi razkuži. Vsekakor pa naj bo rana pokrita, ko je otrok od doma.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Tule smo kar nekaj napisali

Naša je imela približno 1 teden povito, vsak dan smo šli previt in so na debelo namazali z Dermazinom. Po 1 tednu se je vse lepo posušilo, zdaj ima čez dan suho povito, si je pa v vmesnem času, ko nima povito, potrgala vso suho kožo stran:)

Gre pa tu za preventivo, da se ne bi vnelo, ker otroci pač ne pazijo na opeklino.

Aja, zdej zjutraj in zvečer rokico malo namakamo v kamilicah.

Lp, Špela ************* <http://spela1.moj-album.com> <http://servetke.moj-album.com/album/874923/>

domače “zdravilo”: med ali otroški propolis (brez alkohola).

Da se rane ne odrgne in ne poškoduje novonastale kožice, lahko pod povoj in gazo namestiš še vazelinko.

No naš najmlajši se je pri enem letu polil po glavi in delno po obrazu z vročim čajem. Je imel kar hude opekline..
Kolega na je daj te obliže
ki so namenjene prav opeklinam. Glavo smo polepili in pustili gor 2 dni toliko da so mehurji popokali tekočina pod njimi se je vpila v silikonski obliž ki je držal vlago, opečena koža je lepo odstopila in ko smo šli do pedatra ni mogel verjeti, da ima opečen del tako lepo ščiščen in to brez vsakodnevnih previjanj in mazanj..
Sedaj imam samo po glavi malo bolj tanjše lase po obrazku se pa nikjer nič ne pozna..
Smo si odahnili in bili prav veseli teh obližev. Kar nam jih je ostalo sem pustila pediatru, če bo bog ne daj prišel še kakšen opečen otroček, da mu bodo lahko pomagali (so kar dragi in naši Z.domovi jih sigurno ne bodo nabavili za v dispanzerje)
LP

ja jaz sme svojo vozila k zdravniku, se je opekla ko je prijela pokrov prižagen sveče na pokopališču. kljub takojšnjemu hlajenju je nastal mehur. v amb. so mehur predrli in pokrili (na rano je bila dana inadine mrežica (jodova) prkeo pa gaza in povoj. tako sva hodili sprva vsak dan, potem pa vsak drugi dan, vmes sem preveze delala sama doma.
7 cm opeklina ni rano majha opeklina in ne vem no sicer kot praviš je mehur že počil sam, vsaj sterilno ga pokrivaj, pa to inadine mrežico dobiš brez Rp (je tudi antiseptik) tako da se ne inficira dodatno. pol boš pa že videla kako in kaj naprej.

Opeklina se prvo hladi, potem pa maže z Dermazinom in povija.

Tako smo naredili pri mami doma, ko se je konkretno opekla. Sicer je čez 3 dni šla k zdravniku, ji je porezal z roke odmrlo kožo ter dal na izbiro, ali bo hodila v ZD na preveze ali pa si bo to delala doma, ker da očitno nam je jasno, kako skrbet za opeklino.

Opeklina je bila v širino cel zgornji del podlakti, v dolžino skoraj celotni del med zapestjem in komolcem. Samo del cca 2x2x cm se opazi poleti, ker tam ne porjavi toliko, drugje popolnoma brez vidnih posledic.

LP!

Še to, čistili z mlačno prekuhano vodo, potem mazali z Dermazinom in previjali smo zjutraj in zvečer, dokler se ni zarasla lepa nova koža.

LP!

dermazina ne dobiš brez recepta in ni primeren za otroke.

Prebirala sem to rubriko in se na koncu odločila, da se oglasim po pomoč še sama. Tri dni nazaj sem si, s kropom, opekla roko. Površina zajema cca polovico podlakti – zapestje in cca 15 centimetrov proti komulcu, bolj ali manj okoli in okoli. Sama opeklina pa je precej globoka, zdravnica v dežurni ambulanti jo je ovalificirala z II. stopnjo.

Sedaj dnevno hodim na preveze v zdravstveni dom, vendar se prevez razlikuje glede na sestro, ki prevez opravlja – vsaka ima svoje mnenje in predvsem “navade”. Pa še nekaj ali na tako rano dajati dermazin ali ne? Meni so jo odsvetovali, da se le-ta porablja šele po parih dneh.

Vsak nasvet mi bo zelo dobrodošel, saj bi rada, da se vse kar najhitreje sanira, kar se da brez dodatnih zapletov.

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

New Report

Close