Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vrtec, otr. dod. (mama in oče drug naslov)

vrtec, otr. dod. (mama in oče drug naslov)

Živjo!
Situacija sledeča: mama in oče otroka nista poročena vendar živita v skupnem gospodinjstvu. Mama prijavljena pri svojih starših, oče prijavljen na svojem naslovu, otrok prijavljen na očetovem naslovu. Kako je potem z vrtcem in dokladi. Ali lahko mama uveljavlja status samohranilke in zato dobi še toliko bolj znižano plačilo vrtca in večje doklade? Ali je razlika če je otrok prijavljen na maminem naslovu, torej pri starih starših.

Kako je s tem?
Hvala in LP

Ni pomembno kje je kdo prijavljen.
Sta skupa,torej sta izvenzakonska partnerja in ne more dobiti status samohranilke,če je z očetom.
Ni razlike kje je kdo prijavljen

LP

Če hoče biti samohranilka, se morata “ločiti” in torej goljufati. Naslovi nimajo res nobene zveze.

nova
Uredništvo priporoča

Torej, za znižano plačilo vrtca – če bi goljufala se mati očeta najbrž toži za preživnino in tako dobi status samohranilke??

ja, na sodišču podpišeš da sta ločena oziroma nista več partnerja, oče plačuje najnižjo preživnino (ne daj bože da te kasneje res zapusti 🙂 … in ti mirno spiš 🙂

ja lahko smo njaprej morata na sodišče oddat vlogo za sporazumno preživnino. mi tega nismo delali, sem kar prijavljala oba dohodka, tako je če ne znaš lagat ali pa nimaš “jajc” za to, pol plačuješ 6 plačilni.

Čist tko, če ima otrok naslov pri očetu je lahko kvečem ta samohranilec, drugače pa mu moraš spremeniti naslov in potem ko bosta imela skupen naslov si šele lahko samohranilka. Pa ja ne moreš pol met pri očetu začasnega naslova. Po moji logiki.

Mi imamo podobno situacijo, sam jaz nisem samohranilka ampak smo kar lepo pustil vse po zakonih. Gre pa pri nas še za drugo občino.

Jaz uveljavljam pravico do otroškega dodatka. To se odda na CSD kjer ima otrok stalno bivanje. Oče pa uveljavlja pravico do znižanega plačila vrtca, ker pač oddaš na občini stalnega bivališča vlogo.

Je pa fino, da ima otrok stalno bivanje tam kjer živi, saj drugače si čisto na repu vrste za vrtec in podobne zadeve.

Kolk bi pršparala če bi bila samohranilka pa ne vem.

mimogrede – še vedno se lahko kdo vtakne in dokazuje, da sta izvenzakonska partnerja.

In vedet moraš kaj so posledice, če se odločiš državo prepričat da si samohranilka. V primeru kake nesreče in nastopa dedovanja tudi nisi njegova partnerka in ne deduješ. To kar je bilo pisano (od lastnine) je njegovo in samo njegovo. Nasprotno dokazovat bo trajalo približno let. Preživnine ne boš mogla kar tako zvišat, če se res kdaj razideta (verjetno prav posebno velike preživnine ne bosta dogovorila, ker se pol sploh ne splača) ker pravzaprav ne bo nikakršnih sprememb.

No in ko bosta mela pol še ta druzga otroka, bo država (upravičeno) tožila na vračilo otroškega dodatka in občina znižanega plačila vrtca ker sta lagala. Z obrestmi vred. Zagotovo. (se točno s takimi primeri ukvarjam v službi in še niti enega primera na sodišču nismo izgubili).

Mimogrede, glede na to, da si prijavljena drugje -a imaš sigurno te stvari urejene kot je treba? Če slučajno ne veš zgolj opozorilo – bolniško lahko za otroka dobi samo starš ki ima prijavljeno bivališče na istem naslovu kot otrok. Da ne bi otrok slučajno zbolel, ti pa šele takrat pogruntala, da ne moreš na bolniško….

Aeryn Sun, mi lahko, prosim, poveš, kako je s koriščenjem bolniške, če imata oče in otrok stalno bivališče na istem naslovu, mama pa na tem naslovu začasno prebivališče.

ja lahko jo koristita oba.

res je. skupaj morate imeti vsaj začasno prebivališče in SKUPNO GOSPODINJSTVO. Oboje urediš na UE, gospodinjstvo zgolj z izjavo.

New Report

Close