Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Zaprtje (obstipacija) od : Zabkica

Zaprtje (obstipacija) od : Zabkica

Re: ZAPRTJE (OBSTIPACIJA)
Od: zabkica
Za:
Tanč
Datum: 25.11.07 18:22

Pozdravljeni!

Imam sinčka, ki je dopolnil dva meseca. Ker ima refluks mu dajem aptamil AR, kar pa mu je povzročilo hudo zaprtje in sva morala iti v bolnišnico, kjer je pediatrinja rekla da kaj takega še ni videla (v črevesu je imel več kot 10 cm dolg čep). Po odpustu sva dobila sirup prorektal, za katerega je rekla da naj mu ga dajem 3ml na dan. Prvi dan je bilo vredu zdaj pa je postal siten in zgleda da je to vpliv tega sirupa oz. njegovih stranskih učinkov. Zanima me, če mi lahko svetujete kaj naj naredi. Se bo to po par dnevih kljub dajanju zdravila to umirilo? Upam, da ja ker sem imela prva dva meseca ful probleme z njim s krči in z vsem, da si zdaj res želim da bi se to umirilo. Na forumu sem prebrala da je ena mamica dala svojemu dojenčku ACIDOPHILUS katere Vsaka kapsula vsebuje:
Dehidratirane mlečne bakterije (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus paracasei, Bifidobacterium animalis, Streptococcus thermophilus). 109 – 1010 živih bakterij na kapsulo, kromprijev škrob, dekstroza, sredstvo proti zgoščevanju: magnezijev stearat, želatina, barvilo E171.
Kaj bi mu lahko dala to za uravnavanje črevesja?
Kaj je z aptamilom AR naj nadaljujem ali priporočate kaj drugega?
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni, Zabkica,
prosim, da vprašanja postavljate na forum in ne na zasebna sporočila.
Vprašala bi vas, kje ste bili v bolnišnici in ali so naredili še kakšne druge preiskave (testiranje na alergije morda).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pardon ker sem poslala na zasebno. Sem nova in nisem vedela, prav tako sem šele zdaj videla odgovor.

No stanje je tako, da sva bila v SB Izola. Stanje se je zdaj normaliziralo za kar sem ful vesela. Star bo 3 mesece in ima še zelo malo krčev. Sirupa mu ne dajem več, ker je imel krče.
Zanima pa me zakaj si v usta non stop tlači roke še posebej po hranjenju? Kaj je normalno, da poje od 120 do 150 ml (čez dan 120, ponoči 150)?? Men se zdi malo, ampak glede na to da je prva dva meseca pojedel zelo malo zaradi tega ker nisem vedela da ima refluks. Kaj mislite? Dajem mu aptamil AR in aptamil comfort(pol pol). Do kdaj mu naj dajem aptamil AR? Kaj lahko mešam aptamil ar in navaden aptamil? Bojim se da ga ne bo zopet zaprlo. Bo imel zopet krče, če mu ne bom dajala comfort? Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Pozdr4avljeni, Žabkica,
otrok si v tej starosti začne ogledovati rokice in jih nositi v usta, to je del razvoja in treinga vida (trening oko-roka, ki je nujno za preživetje in hranjenje, če gledate iz razvojnega stališča). Če si jih tlači po hranjenju, morda pomeni, da bi še malo sesal. Lahko ponudite malce več mleka, mogoče pa želi samo sesanje (dudico), POskusite.
Glede količine hrane vam ne morem povedati ali zadostuje, ker ne vem otrokove teže.
Aptamil AR običajno dajemo do uvedbe goste hrane, ko se polivanje pri večini otrok umiri. Comfort lahko dajete npr. 1x dnevno, krčev pa po 3. mesecu na pričakujemo več (če ni drugih vzrokov).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Dan!

Hvala za odgovor. Težak je okrog 6 kg. Kaj mu potem lahko dajem namesto comforta navaden aptamil zraven AR? Bojim se da če mu dam sam AR da ga bo zopet ful zaprlo, ker je res zelo gost.
Ja glede rokic se mi je zdelo, samo mi je vseeno čudno, ker si jih tako tlači, da mu gre že potem kar na bruhanje. Mu dam dudo in ko mu pade ven so zopet roke.Jesti pa noče več, sem že poskusila. Ga bo že minilo. 🙂
Drugače pa krčev nima in je postal vesel fantek, za kar lahko samo rečem hvalabogu, ker se mi je že skoraj zmešalo.

Lep pozdrav

Najprej dajajte samo Aptamil AR in če se bodo pojavile težave, jih boste reševali. Če se vi samo bojite, da bo zaprt, to še ne pomeni, da bo. Zaenkrat samo Aptamil AR.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Dan!

Imam eno nujno vprašanje. Mali je star 3 m. V trgovini so mi dali dudko za 3m dalje za gostejšo hrano. Jaz mu še vedno dajem AR+comfort. Kaj je možno, da ga je začelo zdaj ponovno zvijat, ker ni prava dudka in teče prehitro? Prosim in hvala za odgovor.

LP

Če otrok lepo pije, se mu ne zaletava in je cucelj lepo sprejel, potem je pravi.
Nujno je stanje, ki bi brez takojšnje pomoči povzročilo hudo poslabšanje zdravja ali celo smrt.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Lep pozdrav!

Ker ne vem kako naj začnem novo temo se najprej opravičujem, če pišem narobe.

Imam zopet en problem. Sin je star 4 mesece. Čez cel dan spi zelo malo recimo dopoldne eno ure in popoldan včasih dve uri. Problem je v tem, da mu je vedno ful problem zaspati, pa čeprav je zelo izmučen (prav obrača oči). Ko pa ga hočem dati spat začne ful jokati in se kar noče ustaviti. Če ga vzamem v naročje brca in se otepa, sploh se ne da potolažiti. Krčev nima več in sploh ne vem kaj je to. Razumela bi da ne bi hotel spati v svoji postelji ampak ne razumem pa, da ga niti v naročju ne morem potolažiti in da bi zaspal brez joka. Kaj je to? Kaj delam narobe? Včasih ga pustim jokati, pa se kar ne neha, joče se tako, da mu tečejo solze in je čisto zaripel. Kako dolgo ga lahko pustim jokati? Kdaj mine nevarnost, da lahko dobi kilo? Kaj mislite da samo trmari?
Prosim za pomoč, ker me to res zelo utruja. Pa še ponoči ima zadnje dva tedna ful finte. Skozi se prebuja in išče dudo, pa obračat ga morem na trebušček, potem čez dve uri se zbudi in hoče da ga dam zopet na bok…v glavnem celo noč vstajam tudi po devetkrat. Zjutraj sem čisto izmučena.

ZA odgovor se vam lepo zahvaljujem!

Pozdravljeni, zabkica,
utrujen in zaspan otrok je vedno bolj utrujen in vedno težje zaspi.
Morda poskusite uspavanje že preden postane zelo zaspan. Opazujte prve znake zaspanosti (zehanje, mencanje oči), če pa ima reden urnik, ga začnite uspavati pol ure prej, kot do sedaj.
Morda bo uspenš.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close