Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hrana, ki vsebuje največ OH

Hrana, ki vsebuje največ OH

Lepo prosim, če mi znate našteti, katera hrana vsebuje največ ogljikovih hidratov.

Najlepša hvala za pomoč.

Največ OH ima hrana bogata s sladkorjem.
Težko vprašanje, ker je več vrst ogljikovih hidratov. In različni OH so prisotni v različni hrani v različnih količinah.

Vse o ogljikovih hidratih ti bo vedel povedati striček GUGL :)))

http://www.google.si/search?q=ogljikovi+hidrati&sourceid=mozilla-search&start=0&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-GB:official

************************************ Elastičnost razmišljanja je odvisna od razsežnosti posameznikovega uma!

Kruh, polenta,

Kropir je sicer škrob ampak spada pod Oh.

Peciva, sladkarije

Hvala obema.

Zmajček, sem poguglala, ampak nisem izvedela konkretnega podatka.

Aredhel, najlepša hvala, točno tole sem rabila 🙂

Ni res!
Kruh in polenta vsebujeta polisaharide – ogljikove hidrate, ki so sestavljeni iz več molekul, zato prehajajo v kri počasi in dlje časa vzdržujejo višjo raven sladkorja v krvi.
Po domače: če boš pojedla več jedi, ki vsebujejo polisaharide, si bo organizem ustvaril zalogo v obliki maščobnih blazinic.

Zato je treba za zdravo prehrano jesti ZDRAVE OGLJIKOVE HIDRATE (sadje, mleko, nekatera zelenjava) – MONOSAHARIDE, ki hitreje preidejo v kri in se zato ne ustvarijo zaloge, ker jih organizem prej porabi.

Če si pa hotela slišati to, da vsebuje kruh največ OH (kar ni res), potem je brez veze, da si sploh spraševala, ker si itak imela že pripravljen odgovor.

Pa brez zamere! Ampak posploševanje mi “dvigne pritisk” :)))))

************************************ Elastičnost razmišljanja je odvisna od razsežnosti posameznikovega uma!

Jaz pač jem sedaj po Ločevalni dieti in sem napisala, kar spada po ločevalni v OH.

Najvišji GI ima pivo. Ne vem pa, ali to pomeni, da ima največ OH.

Najvišji GI imajo polisaharidi.

Najnižji pa monosaharidi.

Polisaharidi in monosaharidi so ogljikovi hidrati.
Kaj pa zdaj??? :)))))

Zanimivo:
testenine imajo nizek GI – nekaj nad 40 (DURUM)
kuhano korenje pa visok GI – nekaj nad 80

Kaj je bolj primerno za hujšanje?
Korenje ali testenine ???

Testenine! Ker ne obremenjujejo trebušne slinavke in je ne vzpodbujajo k tvorbi insulina, ki je krivec za maščobne obloge.

************************************ Elastičnost razmišljanja je odvisna od razsežnosti posameznikovega uma!

kaj je zdaj kaj 🙂

škrob je sicer polisaharid, ampak je ravno toliko ogljikov hidrat, kot glukoza.

tista, ki je spraševala ni popolnoma nič napisala, zakaj jo to zanima, čisto iz statističnih podatkov ali ima v mislih kakšno dieto.

na definicijo iz ločevalne diete pa se tudi ni za zanašat kaj preveč. ker tam ločijo škrobna in OH živila, kar je s tega vidika čista bedarija.

Mene zanima iz golega firbca, ker se toliko govori o teh OH 🙂

Ampak zdaj ste me pa čisto zmedle…

No, pa smo tam! Pri odgovoru, zakaj včasih ločevalna dieta ne deluje. In zakaj sodelavka tehta 50 kg (s karakterjem vred :)))), pa vsak dan poje pol kile belega kruha, nekatere pa že ob MISLI na polovičko polnozrnate žemljice pridobimo 2,5 kg. :))))

Zato, ker je delovanje trebušne slinavke tako v ku*** :)))), da bi bilo najprej treba z GI dieto spraviti slinavko v red, šele potem se spraviti k kakšni shujševalni dieti.
Slinavka potrebuje tri mesece (3) “neobremenjevanja”, da začne normalno delovati.
Ločevalna dieta pa naj bi trajala 3 mesece, kajne?

In tako sedaj v tolažbo vsem, ki vam – nam ni uspelo z ločevalno spraviti dol kg.
Nismo me krive za neuspeh – SLINAVKA JE TISTA!!!!!! :))))))
Gremo v akcijo vzpostavljanja delovanja trebušne slinavke!!!!!

************************************ Elastičnost razmišljanja je odvisna od razsežnosti posameznikovega uma!

Ne, nima največ OH, ampak ima največ polisaharidov, ki so sestavljeni OH.

************************************ Elastičnost razmišljanja je odvisna od razsežnosti posameznikovega uma!

Zmajček, si naštudirala Montignaca:-)?
Ja, keč je v trebušni slinavki. Poskusite se nekaj časa (mesec ali dva) držati 1. stopnje po Montignacu in boste točno videle, o čem govorim. Shujšale boste in še veliko bolje se boste počutile. In potem lahko poskusite z “normalnim” prehranjevanjem – ne boste verjele: po 1 žemlji se človek ne zredi!

igra kdo COD?

Sergej Maher je svinja bajsična

New Report

Close