Najdi forum

Prosim, če mi lahko katera napiše kakšen recept za sladico brez jajc, hvala

Ajdnik – orehovo ajdova potica

Testo
40 dag ajdova moke
60 dag bele moke
1/2 l vroče vode
4 dag kvasa
malo sladkorja
sol

Nadev :
20 dag medu
50 dag mletih orehov

Ajdovo moko poparimo z vročo vodo.
Pustimo, da se malo ohladi.
Pripravimo kvas (mlačna voda, kvas, 1 žlička sladkorja, 1 žlica moke).Počakamo, da naraste.
V ohlajeno ajdovo moko dodamo belo moko in pripravljen kvas. Testo dobro zmesimo. Po potrebi dodamo toplo vodo. Vendar je bolje, da je testo bolj trdo, ker bomo lažje vzhajali potico in se nam ne bo prijemala na desko, ko jo bomo valjali.
Testo naj vzhaja. Vzhajano razvaljamo in premažemo z medom in potrosimo z mletimi orehi, previdno zvijemo in damo v dobro namazan pekač. Znova vzhajamo.
Pečemo na 180 stopinj cca 50 – 60 minut.

Marmorni kolač

1 lonček jogurta (jaz sem vzela navadni sojin jogurt)
2 lončka moke (Celiax)
1 lonček sladkorja
1/2 lončka olja
2 žlici sluzi iz lanenih semen = 2 jajci
1/2 pecilnega; original recept ima cel pecilni
1 vanilin
kakav

Vse razen kakava zmiksaš, pol preložiš v drugo skledo in vmiksaš kakav. V podolgovat pekač (srnin hrbet) daš malo enega, malo drugega, da je pisano.

Pečeš na 200°C, 20 – 30 minut, probaš če je pečeno…. in njam!

Sladoled brez jajc

1 lonček kisle smetane
1 stepena sladka smetana
zmiksano sadje
sladkor

Namesto jajc lahko uporabiš čičerkino moko.

nova
Uredništvo priporoča

Hahaha, si me nasmejala. Odprla post z mislijo, na, spet ena ma težave z možem

Pozdravljena,

pošiljam ti svojo neurejeno zbirko receptov brez jajc. Večino sem našla na tem in sosednjih forumih. Lep pozdrav,

Saša

piskoti iz mandljev

1dcl raztopljenega masla
2 dcl moke
70 ml sladkorja v prahu
3 zlice mletih mandljev
15 celih dateljev

vse sestavine pomesaj….razden dateljev-. ko je dobro zmesano naredi cca 15 kroklic. v vsako potisni 1 datelj.pece se cca 10-12 min. lp petra

torta (karmen m)

Sestavine so takole bolj na uč, v bistvu lahko uporabiš vsak recept za biskvit, le sestavine prilagodiš. Njena torta je bila majhna, ker je bila samo zanjo, ostali smo imeli normalno Sacherco. Pazi, količine so približne, testo mora biti bolj gosto, a tekoče!

pecivo
2 žlici jajčnega nadomestka (namesto 2 jajc) + 2 žlici vode
1dcl čokoladnega sojinega mleka
1 skodelica moke (ker smo mi brez pšenične, sem uporabila Schar Margherita Mix, lahko tudi Glutano ali Celiax)
1 žlica rjavega sladkorja
1 vanilijev sladkor
malo pecilnega

Pecivo pečem v takih manjših modelih (okrogel, približno 15 cm prerez ali model medvedka ali v srninem hrbtu,…)

Žele, nad pecivom:
1 vanilijev puding, 1dcl pomarančnega sirupa, 1 žlica sladkorja, nekaj vode – skuhamo kot puding

Na vrh želeja:
stopljena jedilna čokolada brez mlečnih sestavin – malce olja, nato se v hladilniku strdi.

V bistvu je zgledala tortica kot en velik Jaffa piškot in je bila tako dobra, da je v hipu izginila.

Možne so še variacije, da namesto pomarančnega sirupa daš mareličen ali breskov kompot, v žele pa daš sadje iz kompota. namesto želeja lahko uporabiš marmelado,….

Evo en recept za pregrešno kalorične in pregrešno dobre čokoladne kekse (cookies?)…

200 g masla
300 g sladkorja v prahu
300 g mletih lešnikov
350 naribane jedilne čokolade (jaz jo kar v multipraktiku zmeljem…)
1 vanilijev sladkor

Vse sestavine zmešaš (v multipraktiku), testo pustiš stat nahladnem ca. 1/2 ure, oblikuješ kroglice (za oreh velike) – na originalnem receptu piše, da kroglice premažeš z beljakov: jaz jih nisem, pa je bilo vseeno ok. Pečeš na peki-papirju 20 min na 130oC (!!!). Meni so nastali taki lepi kupčki – dobri kot šus!!!

florentinčki
Avtor: mishika Datum: 04-10-03 19:53Evo, še en recept za vse, ki imajo celiakijo (in tudi tiste, ki je nimajo, seveda)… Avena, kot sem obljubila – popam recept za pregrešno dobre, super sladke “kekse” oz. pecivo…75 g medu100 g masla150 mL sladke smetane (rastlinske)175 g sladkorja………………….vse skupaj kuhaj na nizki temperaturi (ves čas mešaj!), dokler ne dobiš homogene mase in dodaj200 g na lističe narezanih mandeljev………..kuhaj še 5 min in dodaj75 g arancinov75 g kandiranih češenj……………kuhaj še 5 minMaso daj v pekač, obložen s peki papirjem (velik pekač!) in peci ca. 15 min pri 200 oC. Mrzle nareži v obliko pravokotnikov oz. rombov in jih okrasi s stopljeno čokolado.Namesto kandiranih češenj pa sem jaz dala kandirano limono (češnje so mi bile predrage 😉 ). Vso kandirano sadje pa naj bi bilo narezano oz. mleto na male koščke.Dober tek! :))))))

Re: piškoti brez jajc
Avtor: Tajč Datum: 07-10-03 10:03En zelo enostaven recept, vendar kar kaloričen:750 g moke500 g rastlinske maščobe ali margarine1 jogurt (bolje je, če je ananasov ali bananin. Da nima v sebi koščkov sadja in je malo kiselkast).Margarino imej na sobni temperaturi nekaj časa, da se segreje in postane mehka. Nato iz vseh naštetih sestavin hitro zamesi testo in ga daj na hladno. Po približno eni uri vzemi en del iz hladilnika. Razvaljaj na pomokani površini ne preveč na debelo (do 5 mm). Izreži krogce z obodom za krofe. Nato v vsak krogec daj nadev. Navadno dajem marelično marmelado, lahko pa tudi kakšen drug nadev, ki ti je všeč mogoče čokoladni ali orehov ali kokosov.Krogec nato prepogni na polovico, da zapreš nadev in po polkrogu potlači z prsti ali vilico tako da nadev ne more steči ven.Pečeš od 15 do 20 minut v pečici na 175 oC. Piškoti ne dobijo nič barve, ker v njih ni ne jajc ne sladkorja. Ko jih vzameš iz pečice jih še vroče povaljaj v zmletem sladkorju. Nase potegnejo kar veliko sladkorja.Iz omenjene količine dobiš veliko posodo piškotov. V škatli zdržijo kakšen dober teden. Pri nas jih vedno prehitro pojemo, tako da za obdobje dalješe kot 6 dni ne vem.Lep dan želimMateja

Huzarski krapki (sestra vandelina)

55 dag moke, 1 pecilni prašek, 40 dag masla, 10 dag mletih orehov ali 10 dag kokosove moke, 30 dag sladkorja, 2 jajci ( kot rečeno lahko izpustiš) 1 žlica smetane. Marmelada ali čokoladni obliv za nadev

Moko pomešamo s pecilnim praškom in jo presejemo. Dodamo orehe ali kokosovo moko, sladkor in maslo, ki ga zmanemo med moko v kašico, nato dodamo jajci (!) in smetano ter zgnetemo v testo.Iz izkušenj v začetku dam malo manj moke, da testo ni pretrdo. Iz mehkejšega testa kroglice lepše narastejo. Naredimo male kroglice, jih zložimo na pekač. S kuhaničnim ročajem naredimo vdolbinice, ki jih, ko so pečeni nadevamo z marmelado. Jaz dostikrat vdolbinice napolnim z čokoladnim oblivom, kar je še posebno dobro. Upam, da ti bo uspelo.

Piškoti s korenjem

500 g moke
250 g korenja (drobno naribano)
250 g sladkorja
250 g margarine
_____________________
sestavine dobro pregnetes, razvaljas, izrezes krogce jih napolnis z marmelado, dobro stisnes (tako da nastanejo polkrogi) speces v pecici – ventilatorska 160 stopinj cca 10-15 minut – odvisno od debeline testa in velikosti piskotov.
Ko so peceni jih lahko posujes se s sladkorjem v prahu.
Dober tek !

korenčkovi piškoti

25 dag fino naribanega korenčka
25 dag moke
1/2 pecilnega
20 dag masla
25 dag skute
ščepec soli
_______________
marmelada
(1 jajce)
sladkor v prahu

MOki dodaš pecilni, hladno maslo, sol in skuto. Zgneteš, razvaljaš za nožev rob debelo, narežeš na manjše kvadratke (ali pa izrezuješ s kozarcem kroge) in na sredino daš malo žličko marmelade. Nato jih zapogneš, tako da dobiš trikotnike.
Preden jih spečeš jih lahko pomažeš z raztepenim jajcem. Peci na pomaščenem pekaču pri 190°C da postanejo zlato rjavi.
Ko so pečeni, jih povaljaj v sladkornem prahu.

Dober tek, Zala

RECEPTI – ALERGIJE
brez mleka in jajc z dovoljeno moko

RIŽEVA ROLADA:
100g riža
2 olupljeni in naribani jabolki ali drugo dovoljeno sadje

V slani vodi skuhamo riž in ga ohladimo. V obliki pravokotnika ga razvrstimo po alu foliji in po vrhu potresemo z naribanimi jabolki. po želji sladkamo. S pomočjo folije oblikujemo zavitek, folijo na obeh straneh stisnemo. Tako pripravljeno rolado kuhamo ali pečemo v pečici nekaj minut.

KORENJEVI ŽEPKI:
250g moke
125g GEA ali Vitaquell margarine
125g sladkorja
125g korenja
1/2 zavitka pecilnega praška
180g domače slivove / jabolčne marmelade brez konzervansov
sladkor v prahu

Moko pomešamo s pecilnim praškom in vanjo zdrobimo rastlinsko maščobo. Nato dodamo sladkor in surovo, drobno naribano korenje ter pregnetemo v testo. Testo razvaljamo na nožev rob debelo in razrežemo v enako velike kvadrate. Na vsak kvadrat damo pol žličke marmelade in ga prepognemo v pravokotne ali trikotne oblike. Pečemo v sredje vroči pečici; še vroče povaljamo v sladkorju v prahu.
Namesto korenja lahko uporabimo naribana jabolka ali razvaljano testo oblikujemo v kekse.

KRHKI ROGLJIČKI
150g moke
100g GEA ali Vitaquell margarine
50g sladkorja v prahu
1 zavitek vanilij sladkorja
limonina lipina

Margarino zdrobimo med moko, dodamo ostale sestavine in pregnetemo v testo. Iz mase oblikujemo enako velike rogljiče, ki jih pečemo v srednje vroči pečici od 10 do 15 minut.

HRUŠKOVA PITA
150g moke
75g sladkorja
30g olja
1/2 zavitka pecilnega praška
40g rozin
150g hrušk
sladkor za posip in jabolka po okusu, ščep soli

Moko pomešamo s pecilnim praškom, dodamo sol, sladkor in olje ter zgnetemo testo, ki naj pol ure počiva. Nato testo razvaljamo in razdelimo na dva enaka dela. En del testa položimo v nameščen pekač, potresemo z narezanimi hruškami, opranimi rozinami in sladkorjem (po okusu) ter prekrijemo z drugo polovico testa. Pito na več mestih prebodemo z vilicami in pečemo v srednje vroči pečici. Na ta način lahko naredimo tudi jabolčno pito.

MASLENI PIŠKOTI
100g moke
65g GEA ali Vitaquell margarine
35g sladkorja v prahu
1 zavitek vanilij sladkorja

Margarino in sladkor penasto vmešamo, dodamo ostale sestavine in hitro pregnetemo testo. Testo naj počiva 20 minut na hladnem. Nato ga razvaljamo za nožev hrbet debelo in z modelom izrežemo enako velike kekse. Pečemo na srednje vroči pečici.

Brezjajčni biskvit

– 2 jogurtova lončka moke,
– 2 navadna jogurta,
– 1 jogurtov lonček sladkorja,
– 1 jogurtov lonček olja,
– 2 vanilija,
– 1 pecilni

Navedene sestavine premešate in spečete. Če želite rumeno barvo, dodajte rumenilo. Dobi pa se tudi neka začimba, katere imena se trenutno ne spomnim. Bom se pozanimala!

Biskvit nadevate s poljubno kremo. Ena izmed možnosti je tudi ta, da segrejete kompotovo vodo, ki ste ji prilili malo navadne vode, da dobite skupno 1 l tekočine. Nato vanjo zakuhate 5 žlic gustina, 5 žlic moke in dobro premešate. Nazadnje dodate na kocke narezano sadje – bodisi sveže bodisi iz kompota. Na vrh dodate še stepeno sladko smetano.

Vanilijevi rogljički brez jajc

– 25 dkg margarine,
– 10 dkg sladkorja v prahu,
– 4 žlice kisle smetane,
– 2 žlici belega vina,
– 1 pecilni

Penasto umešate margarino, sladkor in vanilijo ter po žličkah dodajate smetano. Nazadnje dodate še vino, moko, pecilni prašek. Testo naj počiva 1 uro. Nato z roko oblikujemo rogljičke ter jih polagamo na suh pekač. Pečemo 12 – 15 minut pri 180 – 220° C.

Tortna osnova

– 1 skodelica kokosove moke,
– ½ skodelice pšenične moke,
– malo soli,
– toliko vode, da veže testo.

Testo mesimo tako dolgo, da se sestavine sprimejo, vendar ne predolgo, saj lahko postane žilavo. Vtisnemo ga v model in pečemo pri 170° C, da rahlo porumeni. Pazimo, da se ne zažge!

SLADKI POLJUBČKI

Primerno pri alergijah:
mleko
jajce
sojo
arašide
orehe
lešnike

Potrebujemo:
3 jedilne žlice dovoljene margarine
150g sladkorja
1 jedilna žlica limoninega soka
300g moke
pol žličke jedilne sode
1 čajna žlička muškatnega oreščka
30g sladkorja
1 in pol žlice vode,1in pol jedilne žlice olja in 1 čajno žličko pecilnega praška-vse to zmesas skupaj
Postopek:Pečico ogrej na 190.Medtem kremasto vmešaj margarino in večji del sladkorja,dodaj še mešanico olja,vode in pecilnega praška,limoninim sokom ter dobro premešajte.V drugi posodi zmešajte skupaj moko,jedilno sodo in mleti muškatni orešček.Nato vsebino dobro pregnetite.Dobljeno testo z žlico razdelite in oblikujte v kroglice,ki jih povaljate v sladkorju.Nato jih položite na pekač.Specite in ohladite!!

VODNE BLAZINICE
200g moke
125g GEA ali Vitaquell margarine
15g kvasa
0,5 dl vode
180g domače marmelade brez konzervansov
sladkor v prahu

Margarino zdrobimo v moko in dodamo v mlečni vodi raztopljen kvas. Testo dobro pregnetemo nato naj počiva 30 minut. Razvaljamo ga za nožev rob debelo in razrežemo na enako velike kvadrate. Na vsak kvadrat damo marmelado in prepognemo v pravokotnik ali trikotnik. Še vroče povaljamo v sladkornem prahu.

MIKADO
100g moke
65g GEA ali Vitaquell margarine
35g sladkorja v prahu
1 zavitek vanilij sladkorja
50g rozin ali drugega suhega sadja, če je dovoljeno
1 žlico ruma (jaz sem uporabila mleko)
ščep soli

Margarino in sladkor penasto vmešamo, dodamo ostale sestavine (rozine prej operemo, drobno narežemo, pokapamo z rumom in pustimo, da se rum vsrka) in hitro pregnetemo v testo.
Testo naj počiva 20 minut na hladnem. Nato razvaljamo za nožev hrbet na debelo in z medom razrežemo velike piškote. Pečemo v srednje vroči pečici.

BANANIN KOLAČ
2 1/4 skodelice moke
1 skodelica sladkorja
1 jedilna žlica pecilnega praška
1 čajna žlička cimeta
1/4 čajne žličke nageljnovih žbic
1/4 skodelice sončničnega olja
2 skodelici dobro miksane banane ali drugega dovoljenega sadja

V veliki posodi zmešamo vse suhe sestavine. V manjši posodi zmešamo miksano sadje in olje. Nato banano z oljem primešamo suhim sestavinam in dobro premešamo. Zmes damo v dobro naoljen pekač in pečemo v ogreti pečici 25 – 30 minut, ali pa naredimo preizkus z zobotrebcem v sredini kolača. Kolač je pečen ko se na zobotrebec ne prijema več.

KOLAČ Z JABOLČNO OMAKO
2 1/4 skodelici pšenične moke
1/2 skodelice sladkorja
1 jedilna žlička pecilnega praška
1 čajna žlička cimeta
1/2 skodelice jabolčne omake
1/2 skodelice 100% jabolčnega soka
1/3 skodelice sončničnega olja

Vse sestavine po zaporedju zmešaj v posodi. Zmes nadevaj v naoljen pekač in peci 15 – 20 minut pri temperaturi 180° C – 190 ° C. Ohladi in nareži.

Tale marmorni kolač brez jajc mi je perfektno uspel!!
Eno maso sem naredil z dodatkom rožičeve moke ter v srninem hrbtu, a sem pozabil pecilni prašek 🙂
Nič bati, sem porekel in pustil kako je. Dobil sem pač MARMORNE BROWNIJE :>
A ker sem trma, sem naredil še eno maso, kjer sem pa delal po sledečem postopku:

Sladkor trsni in vanilijev sem izpustil ter oboje nadomestil z ZELO ZRELO BANANO, žlico meda in ČŽ vanilijeve arome
Moka je bila PZ
NISEM POZABIL pecilnega praška :D. Dal se ga 1/2 + 1/2ČŽ sode bikarbone.

Ekola, nekaj drugačnega, nekaj novega. Saj, a ni peka in kuhanje ena velika čarovnija.
Obožujem takšne pekovske vikende.
Vsaki vikend kaj drugega in naslednji teden naredim nekaj slastnega iz tega super dolgega spiska dobrot.

Spekel sem še, ŠVEDSKE PIŠKOTE in BISCOTTE (z rožičevo moko).

P.S: KKK: super mi je ta tvoj recept zato, ker ne vsebuje velike količine sestavin, tako kot večina receptov, ampak je ravno prav, da se ena družina malo pocartlja ob čaju in zdravem marmornem kolaču. Ni prenažiranja!

New Report

Close