Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zbiranje zamaškov-HUMANITARNOST

zbiranje zamaškov-HUMANITARNOST

Pred leti so v hčerkini šoli objavili,da zbirajo zamaške od pvc plastenk in sicer za deklico,ki naj bi potrebovala inv.voziček, seveda smo takoj stopili v akcijo in vsepovsod nabirali zamaške, ker smo želeli pomagati deklici. Zbirala sem v službi,kjer imamo vsakodnevno precej pvc plastenk, ko sva z možem tekla maraton,sta hčerki naokoli zbirali zamaške,saj je bilo pvc plastenk vode vsepovsod (delili so jih tekmovalcem). No, zbrali smo jih skoraj 1000 ( v 3 tednih) in jih nesli v šolo, kjer so zadevo preverili in prišli do ugotovitve, da je šlo za potegavščino (pisalo je tudi po časopisih..), No sedaj pa je bilo zopet objavljeno,da se zbirajo..Kaj menite vi, ste že slišali za to humanitarno zbiranje. Sedaj jih ne morem več zbrati,saj sem na porodniški in tudi maratona ni v bližini, imam pa jih še nekaj spravljenih na podstrešju (500 prbl.)..

Ker pa že pišem post o humanitarnosti naj omenim še to,da imam polno škatlo oblek za dojenčka ( prbl.15 kg),ki bi jih rada nekomu podarila, vendar ne po pošti,saj preveč stane poštnina, sama pa sedaj ne morem nikamor vozit (nimam zimskih gum), če se kdo javi za prevoz v kak mater.dom ali osebno pozna kakšno mamico v stiski,naj me kontaktira na [email protected] sem iz Jesenic

Aja, pa še nekaj kosov oblek za najstnice bi se našlo.

katja

Ja mi jih zbiramo preko zavoda Želva v Ljubljani. Je svakinja tam v službi in vem zagotovo da ni nateg, jih zdaj že za drugi voziček zbiramo. Lep strpen dan vsem

Slabo so preverjali!

Akcija teče kontinuirano. Enkrat za enega, drugič za drugega.
Vedno je nekje nekdo, ki potrebuje pomoč.

http://med.over.net/forum5/read.php?151,4354838,4354998#msg-4354998

V katerem časopisu je pisalo, da gre za potegavščino????

************************************ Elastičnost razmišljanja je odvisna od razsežnosti posameznikovega uma!

mislim da v Jani ampak prbl 2-3 leta nazaj. V šoli so nam potem objasnili,da so dobili prošnjo od enih nun oz.samostana, naslova pa ni bilo nikjer in res je potem pisalo,da gre za potegavščino. Komu lahko sedaj,če je seveda preverjeno, podarim zamaške?
kaj pa ostalo?

katja

Vse piše tukaj in je še vedno aktualno ter bo do nadaljnega tako ostalo.

Napisana je tudi telefonska številka, na kateri lahko preveriš resničnost.

s. Danijela Kordeš
Rakovniška c. 21
1000 Ljubljana
01/4288376
[email protected]

ZBIRANJE PLASTIČNIH ZAMAŠKOV ZA INVALIDSKI VOZIČEK

“En zamašek je kot kaplja, ko jih je veliko je dež, izvir, reka in morje.”

KDO?
Sem s. Danijela Kordeš – redovnica družbe HMP (Hčera Marije Pomočnice), študentka teologije in SOC kulture, koordinatorica akcije. Breme odgovornosti nosi g. župnik Mirko Simončič.
Župnik Mirko Simončič iz Šentruperta na Dolenjskem je poiskal podjetje Plasta v Šentrupertu, ki je že odkupilo 3,4 tone zamaškov. Tako imamo 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} delež pri dvigalu 11-letne deklice iz novomeške regije, ki je parapleginja (realna vrednost ene tone je 200 €). Delež se bo povečal z zamaški, ki so prispeli po 12. maju 2007.

ZAKAJ?
Namen zbiranja je zelo globok: spodbuditi k čutu za sočloveka, varovati okolje in pomagati javnosti k temu, da konkretno vidijo, da iz malega raste veliko in da nas je veliko, ki smo pripravljeni začeti z enim zamaškom.

ZA KOGA?
ZAČENJAMO NOVO AKCIJO ZA INVALIDSKI VOZIČEK GINMNAZIJCA IZ LJUBLJANE.

DO KDAJ?
Akcija zanj bo potekala do maja 2008, potem bomo z novo akcijo priskočili na pomoč komu drugemu. Naš delež je sicer majhen, a iskren in velikodušen.

KAKŠNE ZAMAŠKE ZBIRAMO?
Zbiramo plastične zamaške plastenk sadnih sokov, mineralne vode … vseh velikosti (od olja, kisa, mlečnih izdelkov NE, ker jih zaradi vonja ne moremo skladiščiti). Zbiramo tudi vse tiste plastične zamaške, ki nosijo oznako za reciklažo.

Zaenkrat smo povezani z 68-imi skupinami in organizacijami (verjetno že več).

V primeru, da se odločite za sodelovanje, vas prosim, da pakirate zamaške v velike vreče za smeti (v njej naj bodo samo pokrovčki, brez manjših vrečk in neplastičnih primesi).

KJE JE ZBIRALIŠČE?
1. Centralno zbirališče
Župnišče Šentrupert na Dolenjskem
g. Mirko Simončič
Šentrupert 20
8232 Šentrupert
(pozvonite, drugače pustite urejeno v veliki vreči za smeti – v njej naj bodo samo zamaški, brez manjših vrečk in smeti – kar pred vrati z listkom in pripisom, od kje in kdo je pustil dar zamaškov).

2. Ljubljana – Rakovnik (pred cerkvijo Marije Pomočnice zaviješ pri divjih kostanjih levo; prva zgradba na levi je hiša sester HMP) – naslov glej zgoraj (način pakiranja glej pri župnišču Šentrupert).
Če prideš na Rakovnik (izvoz Ljubljana – jug mimo Rudnika proti centru po Dolenjski cesti) od 8.00 do 20.45, pozvoni, drugače pusti z listkom pred vrati.

3. Pesnica pri Mariboru – pri mojih starših (podrobnejše informacije preko elektronske pošte)

Hvala za vaše sodelovanje in pripravljenost, da začnete z enim zamaškom.
s. Danijela Kordeš HMP

************************************ Elastičnost razmišljanja je odvisna od razsežnosti posameznikovega uma!

New Report

Close