Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost kolikim vam je uspelo zanositi po laparoskopiji

kolikim vam je uspelo zanositi po laparoskopiji

Mene pa zanima kar nekaj reči.
1. Ali je kateri uspelo zanositi po laparoskopiji?
2. Koliko časa po laparoskopiji ne smeš zanositi?
3. Koliko časa naj počakam, predem grem do dr. Reša v samoplačniški postopek ivf? Dr. Reš mi je namreč dal napotnici za histeroskopijo in laparoskopijo, kar sem že oboje opravila, po tem pa naj bi šla v postopek.
Hvala za odgovore.

Zdravo!

Laparo lani nov.

Do sedaj nisem še zanosila, drugače pa je bila laparo ok. Meni je rekel gin., da naj bi počakala 1 ciklus oz. tistega ko je bila laparo delana naj ne bi zanosila.

Vso srečo.

Bata.

jst sem imela laparo letos julija. nisem še zanosila…sem spet na klomifenu…

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem imela laparo in histero junija 2007. G mi je svetoval naj ne zanosim 1 do 2 meseca po operaciji…do danes ni z zanositvijo še nič, če do novega leta ne bo nič, sem naročena pri G za nadaljnje postopke.

LP.

Oj,

Laparo, kjer so odstranili žarišča endometrioze sem imela lani junija. 2 ciklusa kasneje sem zanosila, žal pa ni bilo srčka in sem morala na čiščenje. Do danes nisem zanosila in me čaka po dveh neuspešnih IUI-jih čaka IVF.

Upam, da bo pri tebi več sreče!

Zelo podobno kot poletnica: tudi meni so odstranili žarišča endometrioze, zanosila en ciklus kasneje, žal tudi pri meni ni bilo srčka, šla na abrazijo, nato po treh neuspešnih IUI-jih v prvem poizkusu IVF dobila enkratnega sončka.

Samo naprej in veliko sreče!

Mene so operirali zaradi septuma in tudi endometrioze, pa vseeno nisem zanosila po naravni poti.

Za usepšno zanostitev sta potrebna dva, tako, da ni nujno, da do zanositve ne pride zaradi težav pri ženski.

pozdravljene!

operirana sem bila 12.08.08. sicer sem imela nekaj endometrioze in en jajcnik (desni) naj nebi bil prehoden in so mi ga prepihovali. endometriozo pa sem imela na zunanji strani maternice. rekli so mi da so mi pac odstranili vse in da naj bi bilo zdaj vse ok.

punce pisem vam iz svice in tu tudi zivim.moram vam povedat da tu taki postopki laufajo zelo po hitrem postopku in da ni cakalnih dob.
imam pa ka nekaj vprasanj na katere bi res rada dobila odgovore da vidim ce je bilo tudi pri vas kaj podobnega z obcutki.

z mozem sva delala na otrocicku ze po 14-dneh in nisem imela nobenih bolecin, skratka gre kar vredu. pred operacijo pa sem imela bolecine toda ne tako hude, ko naj bi imela odnose.
zdaj pa je takole; vsaka dva ali tri dni mi se kar nekaj napihne trebuh in potem izgine. prvo menst. pa sem dobila po 14-ih dneh po laparo in histero. seveda sem jo dobila kot bi jo morala, s tem da sem po operaciji prvi in drugi dan krvavela cisto malo po sezigu endom. ciklus mi je bil dolg 32,33,34 dni seveda je skratka bil kar dolg. nazadnje sem zdaj imela menst. 29.08.08 in zdaj cakam ce jo sploh dobim upam pa da jo ne dobim.
skratka prej bi imela pred menstr. napihnjen trebuh in bolece prsi ter bi jedla dan in noc to se mi dogajalo 14. dni pred menstruacijo. zdaj pa nimam nobenih znakov in bi skoraj morala ze dobit spet okoli 29.09.08. sploh ne cutim da bi morala dobit menstr. kaj menite vi o tem in kaj mislite kdaj naj bi me zacelo boleti prsi pred menstr. ali po menstr. ce sem noseca? seveda zdaj pa vcasih tudi cuti male bolecine v spodnjem delu trebuha s tem da niso hude. pred enim tednom pa so me od jutra in do naslednjega jutra boleli jacniki, in zato bi vas vprasala kaj je to moznost ovulacije ali kaj drugega?

prosim vas za odgovore in ce jih lahko dobim cim prej.

hvala v naprej in lep pozdrav.

zakaj imam rahle bolecine doli pri maternici?
po koliksnem casu lahko naredim test nosecnosti?
12.08.08laparo in histero.
29.08.08 prva menstruacija po laparo.
danes smo 21.09.08 od menstruacije pa je ze 23 dan kaj je to prekmalu za test po laparo in histero?

s tem da nimam obcutka da bom bolana ker prej sem imela 14-dni pred menst.bolece prsi in napihnjen trebuh zda pa nimam nobenih znakov samo te da me v spodnjem delu rahlo boli kjer naj bi bila maternica, oz imam rahle bolecine kot da naj bi dobila menstr.

pred op. sem imela menstr. vedno tako ce jo dobim (primer) 29 potem jo dobim naslednji mesec tudi 29 ali pa en dan kasneje pa tudi dva, tako da sem imela ciklus dolg 32,33,34.

ce bi morala dobiti ta mesec tudi 29.09.08 bi moj ciklus naj bil dolg 32 dni.kaj to pomeni?

vam se pa se oglasim ta mesec in povem kaj se je zgodilo mogoce pa semnoseca.

Denci, počakaj na 29.9. in če takrat ne bo Menstruacije, potem naredi test. Vsak ciklus je drugačen že pri eni ženski, kaj šele pri večih. Zdaj po laparo in histero je verjetno drugačno ravnovesje hormonov, zato mogoče ne občutiš takih “težav” pred menstruacijo kot si jih prej.

masaj, hvala lepa za odgovor,
moram ti povedat da sem ravnokar bila na prvi kontroli po OP, in da mi je zdravnica rekla dase pripravlja hudic in da se je ciklus malo zmesal po OP.

kaj naj ti recem, saj ne bom vseeno obupala, vesela pa sem, da sem naletela na toti potal da bom malo klepetala z vami in vam sporocala kaj se bo dogajalo naprej.

ze sedem let neucakano cakam, da bi zagledala plusek pa nic.

pred dvema letoma in pol, sem opeirala scitnico in jo nimam vec, zato pa moram dozivljensko piti tudi hormonske tabletke. od operacije scitnice mi gre kar dobro in se pocutim vredu. saj se rado zgodi, da hormoncki zacnejo divljati.
moram pa ti povedati, da sem imela veliki strah, da nebi potem vec zanosila, toda zdaj so mi nasli endo in jo koncno operirali.

masaj, upam, da mi v drugem ciklusu uspe ceprav se tote menstruacije nisem dobila in jo zdaj pricakujem, ke mi je ginekologinja rekla, da se ze pripravlja.

hvala ti se enkrat in pisi.

denci

denci, upam da vseeno ne bo M…če pa pride, pa glavo pokonci in pogumno naprej!

masaj, tako je! samo glavo pokonci in naprej.

ko sem bila vceraj na prvi kontroli, sem jo pac vprasala, ce se menstruacija pripravlja in naj bi prisla, pa mi je odgovorila ja, naj bi prisla, kot da ni prepricana. ko pa sem jo vprasala ali je ovulacija ze bila pa mi je tudi odgovorila naj bi ze bila in da tudi ni prepricana in da se vidi dosti malih folikulov in da naj bi tudi to ze bilo.
vse se mi je skupaj smesno zdelo in sva se z mozem smejala, ko sem mu to pripovedovala. pac ce pa pride, pa mogoce naslednji mesec ne bo. se boma trudila.

masaj hvala za odgovore.

lep pozdrav denci.

moram vam povedat, da sem bila danes na moji pvi kontroli po laparo in histero. nazalost mi ni uspelo zanositi v prvem ciklusu in se vedno pricakujem menst..
zdravnica mi je rekla naj bi ciklus pri meni bil dolzi ker je mozno po operaciji, da se hormoni spremenijo in tudi potem naj bi bil lahko ciklus dolzi. oziroma, natanko je rekla tako, da je po operaciji vse mozno.

moram vam povedat, da sem bila danes na moji pvi kontroli po laparo in histero. nazalost mi ni uspelo zanositi v prvem ciklusu in se vedno pricakujem menst..
zdravnica mi je rekla naj bi ciklus pri meni bil dolzi ker je mozno po operaciji, da se hormoni spremenijo in tudi potem naj bi bil lahko ciklus dolzi. oziroma, natanko je rekla tako, da je po operaciji vse mozno.

Jaz sem imela laparo marca 2006, maja 2006 sem dočakala +. Po več kot treh letih poskušanja. Izvidi po laparo so bili neoptimistični in morda sem se po tihem sprijaznila, da bomo morali še poskušati. In potem nama je uspelo kot strela iz jasnegain zdaj smo trije:) Držim pesti za vse vas; vem, kako je čakati na mali čudež, ampak se splača vztrajati. Po drugi strani pa: ne pozabite pri vsem tem nase in na svojega partnerja. Še vedno imata drug drugega. Nama je to spoznanje pomagalo in nama pomaga še danes. Ko se trudiva za še enega malčka.

Vse dobro!
Pita

pita, si me res razveselila! in sem vesela, da ti je uspelo tako hitro.

jaz sem danes dobila menstruacijo, toda kasneje kot bi jo morala dobiti. upam, da meni tudi uspe.
seveda, zelim vsem tistim enako ki bi rade postale mame.

lep pozdrav in srecno

pozdravljene!

naj vam povem, odkar sem operirala endometriozo, da me zdaj vedno, ko naj bi imela ovulacijo bolijo jajcniki ter maternica. bolecine pa imam tudi kar hude, ko dobim menst..
kaj naj bi bilo to?
jaz taksnih bolecin pred operacijo nisem imela nikoli.
pred vcerajsnjem sem sla k svoji ginekologinji in mi ni nic nekaj konkretnega rekla okoli teh mojih bolecin, temvec mi je samo dala tablete proti bolecinam ko naj bi jih imela. rekla pa mi je tudi, da ce se bodo bolecine pojavljale pogosto, da bom morala piti vsaj dva meseca pile proti nosecnosti. jaz sem nato odgovorila, da jaz tega ne bom pila, ker zelim imeti otroka, ne pa, da bi z temi tabletkami sebi kaj pogorsala.

kaj mi vi svetujete na to in kaj menite na te moje bolecine ki jih imam?

prosim za odgovor in mi svetujte kaj naprej, ce le lahko.

LP denci

Meni ni uspelo.

Nama pa je uspelo ugledati + v prvem ivf-u, čeprav na UZ se trenutno ne vidi utripa, tako da še čakamo.

Bata.

povejte mi natancno kaj je to ivf.

meni so rekli, ce mi po sestih mesecih ne uspe naravno zanositi, da bom morala na neko inseminacijo, ce sem se prav izrazila.
rekli so mi da to ni nic bolecega in da naj bi moj moz dal le spermo in nato bi jaz dobila neke inekcije, ki povspesujejo ovulacijo. in po koncanih inekcij naj bi mi z tanko slamcico vbizgali njegovo spermo direktno v maternico. ne vem kako se temu rece, toda le opisujem kako so mi rekli v bolnisnici. kaj vi menite na to in kako se to imenuje?

New Report

Close