Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje cigareti-laž-nezaupanje

cigareti-laž-nezaupanje

v januarju 2005 sem prenehala s kajenjem (do tedaj sem kadila že ene 10 let)…imela sem skrajno dober razlog, bila sem noseča in res nisem kadila ravno tako kot v prvi nosečnosti ne leta 97. prvič niti nisem imela namen prekinit zavedno s kajnenjem leta 05 pa. zdržala sem leto in pol.

pa sem šla in sem si ga prižgala ponovno. partner mi je rekel, da v kolikor bom nazaj začela kaditi me bo pustil. zato sem skrivala…..dolgo. ko me je letos aprila prvič dobil, sem mislila da je konec. ampak ko je vseeno nekako uvidel, da imam resen problem s tem in da ne morem kar tako nehati, sva se pobotala. a kajenje se je nadaljevalo in skrivanje tudi, čeprav sem hotela nehati, a vedno ko sva se skregala, ali je nastal kak problem je v meni rasla želja po cigareti. in tako sem kadila skrivaj, seveda me je partner spet dobil na laži in to ene parkrat. ampak vmes sem uvidela, da tako ne morem nehati, če kadim le iz kljubovanja….trme. nehati moram zaradi sebe. problem je tudi v tem, da me vsak dan prevohava….pa gleda v avto v pepelnik….meni to gre strašno na živce. parkrat me je že obtožil da smrdim po dimu, pa se v tem primeru potem dva dni sploh ne meni z mano. saj po eni strani razumem njegovo nezaupanje, ko pa sem ga tolikokrat našajbala, po drugi strani mi pa gre blazno na jetra, ko igra policaja.

zdaj sem že nekaj časa brez cigarete….imam pa veliko krizo (občasno me prime da bi cigareto pojedla, ne le skadila) in ne vem kako jo naj premagam. Za opustitev kajenja me je še bolj spodbudilo dejstvo, da imam težave s srcem (tahikardija) in zato jemljem concor.

v torek grem k osebnemu zdravniku, pa ne vem če poleg teh tablet ki jih jemljem lahko vzamem še kaj za lajšanje krize.

​_________________________________________ "Attitude is a little thing that makes a big difference."

Spoštovana!

Mislim, da je izjemno pomebno, da vztrajate pri prenehanju kajenja. Predvsem zaradi sebe, pa tudi zaradi svojih otrok in partnerja. Že to, ker imate tahikardije in ob tem kadite, je slabo. Nikotin namreč vpliva na sproščanje adrenalina in noradrenalina, ki imata velik vpliv na motnje ritma srca. Zato bi vam zares svetoval, da prenehate s kajenjem. Kaditi iz “trme” in nekega nasprotovanja ni pametno.
Ker imate zares težave s prenehanjem, vam svetujem, da svojega zdravnika vseeno zaprosite, da vam napiše na beli recept Champix in ga začnete uporabljati. Tako boste lažje prenehali s to odvisnostji. Tukaj na forumu bomo pa držali pesti za vas.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

vztrajam še vedno…jutri grem k osebnemu zdravniku pa bom prosila za recept za tablete

​_________________________________________ "Attitude is a little thing that makes a big difference."

New Report

Close