Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina koksartroza

koksartroza

A mi lahko prosim napišete, kaj pomeni – slikana je medenica in kolk.
Hvala in lp

Spoštovani!

Obraba kolčnega sklepa.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala za odgovor.
Še to: če piše, da je manjša koksartroza, mene pa kolk boli in zato sem ga tudi slikala, to še ni tako hudo, da bi me moralo skrbeti? Ali pa, glede na to, da imam tudi osteoporozo?
Hvala še 1x za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

Obseg sprememb ni premosorazmeren z bolečinam, V začetku so navadno veliko hujše, kot v paredovalem stanju, ko vodi oviranost pri gibanju, zalsti pa pri sedenju.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljen.
Prosim za mnenje. Star sem 50 let.

Dokaj zoženi sklepni španji obeh kolkov, s subhondralno sklerozo ter obrobno kostno naplastitvijo. Subhondralne ciste v strehah obeh acetabulumov, večje desno od (do 1 cm).
Glava levega femurja je nekolio deformirana in sploščena.
Strukturna atrofija ostalega prikazanega skeleta.

Mnenje: Koksartroza obojestransko.

Spoštovani!

Takoj, ko vas bo to oviralo pri gibanju, posedanju, hoji po stopnicah…, boste kandidat za zamenjavo kolka. Medtem skrbite za mišice stegna, po potrebi zdravila proti bolečinam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,
stara sem 38 let in pri zadnji nosečnosti (2 leti nazaj), me je začela boleti sramna kost (tako močno, da se tudi premikat nisem mogla) in so mi postavili diagnozo simfizioliza. sedaj pa me občasno še vedno boli na levi strani, da komaj hodim..
na rentgenu mi je pokazalo blago obojestransko koksartrozo (prilagam radiološki izvid). ali je možno, da me zaradi tega tako boli?

hvala in lep pozdrav,
maja

Pozdravljeni,
zaradi obojega najprej boli pri gibanju, pod obremenitvijo, če ste utrujeni. Bolečine reda vadba zmanjša oz. preprečuje. Simfiza se zaraste in nej ne bi bolela več, začetno koksartrozo pa se zdravi, kot sem navedla. Zdravila proti bolečinam so potrebna ob poslabšanjih, na potek artroze pa ne vplivajo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close