Starševski čvek

Jemljete antidepresive?

Default avatar
Zamenjajte nicke, če želite in odgovorite na vprašanje. Baje je 16% populacije na antidepresivih. Mislite, da je to res?
Default avatar
hmmm,možno da jih je toliko

jih nisem in jih ne goltam:)
Default avatar
Bi rekla, da je res. Jih nekaj sama poznam.
Jaz sem jih jemala nekaj časa, ko sem imela totalno krizo v življenju. Je pa hudič, ker se jih navadiš; tako kot cigaret ali alkohol.Zdaj še samo kadim. :)))

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...
Default avatar
Jaz osebno ne in upam, da ne bo potrebno. Poznam pa kar precej ljudi, ki to koristijo in izkoriščajo, mislim pa, da je %vseeno malo nižji.
Default avatar
Ne še nikoli, ampak bi mi kašen vačasih prav prišel. LOL
Default avatar
[quote acjom]Bi rekla, da je res. Jih nekaj sama poznam.
Jaz sem jih jemala nekaj časa, ko sem imela totalno krizo v življenju. Je pa hudič, ker se jih navadiš; tako kot cigaret ali alkohol.Zdaj še samo kadim. :)))[/quote]

kako je bilo, ko si jih jemala? Si probleme lažje ali težje reševala? Si drugače reagirala? Si prenehala jemati zaradi izboljšanja ali si se sama odločila?
Default avatar
Lažje ja; ampak po pravici rečeno zlagano lažje, ker ti nobena tableta ne more pomagati nič, če sam v glavi ne razčistiš. Reagirala sem tako, da sem bila flegma za vse.....in to ni dobro. Sem uvidela, da to ne pelje nikamor drugam kot pa v še hujšo odvisnost. Z veliko lastne pozitivne volje sem se ponovno postavila na noge. In hvalabogu, s pomoćjo mame, ki mi je dala pametne nasvete in mi bila v oporo. Zelo so mi pomagali tudi tisti ta pravi prijatelji.
Saj še pride danes kak tak črn dan, ampak raje potarnam, povem na glas in drugi dan je že bolje. Najhuje je, ko držiš težave in tegobe v sebi! In potem te zlomi.

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...
Default avatar
[quote acjom]Bi rekla, da je res. Jih nekaj sama poznam.
Jaz sem jih jemala nekaj časa, ko sem imela totalno krizo v življenju. Je pa hudič, ker se jih navadiš; tako kot cigaret ali alkohol.Zdaj še samo kadim. :)))[/quote]

Dohtar ti ni predpisal pravih. Danes je v svetu in že pri nas visoko število antidepresivov, ki ne peljejo v odvisnost, ki ne povzročajo krize, če jih prenehaš jemati.

16% populacija je uradna. Jemlje jih pa mnogo, mnogo več!

Tko!
Default avatar
Ne verjamem-že navadni analgetiki te pripeljejo do odvisnosti,

Default avatar
Meni jih je nevrolog zaradi nevroloških težav predpisal za 3 mesece cipralex kljub temu, da sem drugače bila ok, povsem normalno funkcionrala, nič zatežena, žalostna, nič psihičnega.

Zgodilo se mi je to kot acjom: povsem flegma sem postala do vsega. Vsa paleta čustev je bila zradirana, vse mi je bilo ok, celo to, da nisem bila več sposobna doživet orgazma. Nobena zadeva se me ni dotaknila.

Sama sem jih prenehala jemat po cca. 2 mesecih zato, ker je moj otrok takrat tako močno zbolel, da je moral v bolnico, meni pa niti malo ni bilo hudo!!!
Default avatar
Jemala skoraj dve leti. Ne jemljem več.

LP, Tally
Default avatar
Jaz tud jemljem cipralex, pa mi ni nič vseeno, samo lahko sem se postavila na npoge, da sem sploh začela reševati svoje težave - poporodna depresija.
Default avatar
[quote acjom]Ne verjamem-že navadni analgetiki te pripeljejo do odvisnosti,[/quote]

To je pa res. Analgetiki in pomirjevala povzročajo odvisnost. Depresivi pa nikakor ne in ne širi dezinformacij. Hude depresije se zdravijo z antidepresivi, če pa ima človek še podporo pri svojcih in prijateljih, toliko bolje.
Default avatar
ne vem če je tak procent, jaz poznam samo eno osebo, ki jih jemlje, pa še to le občasno.
Default avatar
Ja jih jemljem od junija naprej - Cipralex.

Diagnoza: ankisoznost in panični napadi.

Sem si poskušala pomagati sama, pa ni in ni šlo. Splošni zdravnik mi je dal napotnico za psihiatra.

Obiski pri njej mi zelo pomagajo, pa tudi zdravila mi je ona predpisala.
Default avatar
Res je tako, anti depresivi ne povzročajo odvisnosti, običajno pa se predpišejo poleg le teh tudi anksiolitiki ti pa vodijo v odvisnost.
Znanstveno je dokazano da depresija povzroči spremembe določenih možganskih struktur (zmanjša razvejansot in število nevronov-celic, v nekaterih predelih pa zmanjša). Na srečo sedaj poznamo tudi že zdravila, ki dejansko vplivajo na to, se pravi popravijo te z depresijo povzročene poškodbe. Še pred nekaj leti so mislili da se možgani ne morejo obnavljat, pa se lahko. Zanimivo, ane?
Depresijo je potrebno zdraviti vsaj 6 mesecev, če se je depresivno obdobje ponovilo (ste imeli vsaj 2 obdobji) pa 2 leti, nekateri tudi doživljensko.
Res pa je da imajo lahko antidepresivi stranske učinke (težave v spolnosti, razdražlivost-sploh na začetku jemanja, povzročijo motnje ritme, lahko vplivajo na sladkor,...)
Pa še to en od velikih dejavnikov tveganja za razvoj depresije je STRES, tako da Ommmmmmmmmmmm :)
Lep in srečen dan!
Default avatar
Verjamem, da ob depresijah, anksioznih in paničnih stanjih antidepresiv pomaga in je nujno potreben. Je enako pomemben kot npr. antibiotik ob hudi bakterijski okužbi ali inzulin ob diabetesu.

Ampak, v mojem primeru, ko nisem bila depresivna, ampak sem imela nevrološke težave pa je bilo tako kot sem napisala: zradirana čustva.

Še zdaj se spomnim, ko je zdravnik povedal, da bo pri otroku potrebna operacija (slepič), da mi je bilo enako ravno kot če bi mi rekel, da bo tisti dan za kosilo samo juha.
Samo pokimala sem in vprašala kako dolgo po potekala operacija, kako bo po njej ipd., ampak pri srcu me ni pa niti malo stisnilo. Seveda sem objela in poljubila otroka in ga bodrila, da bo vse v redu, ampak nič nisem ob tem čutila. Nobenega strahu, nobene žalosti, nič nič nič
Default avatar
Moja svakinja jih jemlje, že ene 4 leta. Je dobila živčni zlom, živi pri tašči, mož je žleht kot svinja in namesto, da bi se punca odselila, so jo spravili v Polje in zdaj ji je itak vseeno.
Default avatar
Pozdrav!
Antidepresivov se ne navadiš, navadiš se pomirjeval, tako v vednost.