Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja 8-mesečnica:premajhna in presuha?

8-mesečnica:premajhna in presuha?

Pravkar smo prišli iz posvetovalnice! Mala je stara 8 mesecev in 2 tedna in ima 7810 g in 71 cm. Je na spodnji meji; pa sploh ni videti ne majhna, kaj šele suha, prej obratno. Koliko pa imajo vaši 8-mesečniki???
Klavdija

Sorry, sem videla podoben post spodaj. Pa brez zamer!!!

Naša je imela pri osmih mescih in enem tednu 9,250g in 72,5cm!
Je še kar “močna”in tvoja se mi ne zdi prezirano suha kaj šele majhna!

Izgleda, da ne dela več!

Se obstaja. Takole:

Ojla,

ma, ne se sekirat! Če otrok normalno je, je vse ok. Pa če je živahen. Nam so tudi vedno rekli, da imamo presuho hčerko – na primer sedaj, pri 12 mesecih, je velika 77 cm in ima 9 kg. In naj bi bila presuha! Meni s ene zdi- je čisto normalna, poleg tega je pričela hoditi v vrtec, kjer so nam povedali, da je ena najbolj pridnih pri hranjenju. In res, full rada je. Je pa zelo živahna, vedno v gibanju, pa še midva z možem, pa v najini družini ni nikogar z močnejšo postavo.

Vsak človek je individuum in prav neumno se mi zdi, da otroke uvrščajo v nekakšne tabele, če so zdravi in veseli.

Lep dan vsem skupaj,
Tadeja

Meni se zdi malo hecno, da je točno določeno, koliko naj bi nekdo tehtal pri določeni starosti. Razumem, da so te tabele lahko merilo, vedno pa so normalna odstopanja v + in ‘. Pogosto slišim, da mamice skrbi, če je otrok pridobiva manj od povprečja a vseeno še v meji percentilov. Če je otrok zdrav in se sicer lepo in normalno razvija, potem ni problema…

Saj tudi odrasli ne tehtamo vsi pri 25 letih toliko in toliko….

Ko je bila naša prva hčerka bolj drobna, je pediatrinja skoraj malo paniko zagnala (oziroma sem bolj jaz to tako doživela), vsak mesec sva se hodili tehtat, kar naenkrat se je vse vrtelo okrog hranjenja… Le počasi sem se sprijaznila, da pač taka je, nihče v družini ni pretežek, tudi za moža so rekli, preden je šel v šolo, da je podhranjen (tašča še danes ponori, ko se tega spomni – ona, ki je taka kuharica, da bi imela podhranjenega otroka!). Še danes, pri 5 letih, je hrana zadnja stvar, ki bi jo zanimala. Druga hčerka ima skoraj identične mere kot starejša v njeni starosti, vendar zdaj tudi pediatrinja reče, aha, v redu, je tudi starejša taka…
Poznam dojenčka, ki se pusti hraniti, kolikor staršem in raznim ostalim sorodnikom paše, da bi ga futrali, pediater nori, da je predebel, pa nihče ne trzne. In veš, da mi je naša varianta ljubša, da imamo dve suhici, nekateri ljudje malo čudno gledajo, sploh mlajšo, ker ni tipičen otroček s šlaufki, ampak se vsaj ne bi pustili porediti čez vsako zdravo mero (ki je žal nekateri starši nimajo…).

Tudi naša je imela pri 8.mesecih 72 cm in 7.940 g. Po velikosti je bila skoraj na zgornji meji, po teži pa med lažjimi. Je pa zelo živahna, vedno v akciji in zelo radovedna. Po mojem se ti ni treba nič sekirati, če je punčka zdrava, živahna in zadovoljna.

[img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/83202/ticker7.png[/img] [img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/83204/ticker2.png[/img]

moja je imela pri devetih mesecih 6890 in bilavelika 71 – pa se mi sploh ni zdelatako suha – torej se ne sekiraj. če bo presuha te bo že pediatrinja opozorila.

Eh, kaj presuha in premajhna. Kaj pol naj jaz rečem: pri 7. mesecih ima 6400g in 64cm? Meni je zravnica rekla, da je čisto normalen dojenček in da so bolj “problematični” tisti, ki pri teh mesecih tehta vče kot 9 kg.

Čao bao.

Moj pri 8 mesecih tehta 6450g in je velik 65,5cm.Mi vedno pravi pediatrinja da je to premalo ampak mali se je že rodil mali 45cm in 2360g.Ne morejo biti vse debeluškasti.
lp

Samo brez panike!Naša deklica je imela pri enem letu natanko 7680 g.Torej,manj kot vaša 8-mesečnica.Ja,zdravniki imajo pač določene meje,ki pa jih naši otroci ( na srečo ) ne poznajo.Le kje piše,da moramo vsakega otroka stlačiti v neke okvire “normalnosti”?
Važno je,da je zdrava!

Srečno!

LP!

Jera

Naša je imela pri osmih mesecih 7320 gr, visoka pa je bila 67,5 cm.
Sedaj, ko je stara že skoraj 22 mesecev, tehta pa 11,5 kg.

Hvala vsem za Vaše odgovore!!!
Klavdija

pozdravljena!
naša pikica je stara 11 mesecev pa je težka 7 kg, velika pa 69 cm. Važno je koliko je tehtala ob rojstvu. Tudi meni se je zdelo grozno ko so mi v posvetovalnici rekli da je premajhna in presuha, vendar so me punce na tem spletu kar potolažile še posebno Sk rbna. Opazuj otroka kako se razvija, kako je živahen ali močan v rokah. Naša je kar naprej v gibanju in jo hrana prav nič ne zanima. Zdravniki imajo krivuljo po kateri se ravnajo, vendar je to zapisano v starševskih genih. Če sta vidva suha in majhna ali njeni bratranci in sestrične potem te nima kaj skrbeti. Le redko se zgodi da ima dojenček kakšnopresnovno bolezen da potem ne napreduje. Kar pogumno.

Lep pozdrav.

Moja tolažba tako, da se ti ni treba skrbeti.

Moj sin pri dobrih 25-tih. meseci ima komaj 8600g.
Verjameš?
Ni mu videti, da je suhec, ampak takšno kilažo ima že več kot dobro leto dni.

Jaz se tudi sekiram, pediatrinja pa pravi, da je vse ok.
Kri sva dala na preiskave in zdravnica je rekla, da ne more verjeti tako drobčkan in, da ima kri zeloooo dobro. (hvala bogu), vsaj nekaj…..

Lep pozdrav ter srečno v letu 2005, ter veliko kilogramčkov vam želim, da bo mamica in očka zadovoljni.
Doroteja

Dobro se z dobrim vrača:-)))

New Report

Close