Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija desno oko

desno oko

Spoštovani!

Pred 1 tednom sem imela hud, pravijo, da migrenski napad z avro. Napad je trajal 2-3 ure, v tem času sem videla megleno (sivo) na desno oko.Po napadu še vedno zaznam madež na desnem očesu. Pojavlja se predvsem če tresem z glavo (npr.hoja, igra,..). Bila sem pri nevrologu, ct glave je b.p. Na očesni kliniki so mi ugotovili sledeče:

Vdlo: 1,0 sc p
Tpn do 14mmHg lo 13mmhg
Do RAPD+?, heterokromija irisa, širša zenica desno
Fdo papila rožnata, omejena, v makuli lep refleks
Ishihara dlo 11/11

Na preiskavi C goldman do: rahlo večja slepa pega
lo: bp

Napotili so me na UZ srca in vratnih arterij ter kontrolo pri njih in sicer C octopus G2top, Vis+Ishihara+RAPD.

Prosim, če mi lahko razložite izvid in kakšne preiskave mi še sledijo. Ali menite, da se mi bo stanje izboljšalo samo po sebi ali se lahko še poslabša in če se mi lahko poslabša, kaj iz tega sledi.

UZ vratnih žil je bp, naslednji teden sem naročena še na UZ srca s kontrastom.

Hvala vam za odgovor in lep pozdrav!

v izvidu oftalmologa ni večjih odstopanj od normale. Kar zadeva migrene pa se strinjam, da zahtevajo bolj celostno obravnavo in takole vam res težko kaj podrobnega odgovorim.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close