Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek alergija na vino?

alergija na vino?

A je možno da je človek alergičen na vino?
Nikoli nisem kaj dosti pila. Le na kakih zabavah 3x na leto pa za nov let. Nikoli nisem šla čez mejo.
Pa mi ni blo nikol slabo pa tud mačka nisem mela nikol.

Zdej se mi je pa že drugič zapovrstjo naredilo da sem bruhala ko vidra. Pa sem spila malo 3 dcl vina v 4 urah.
Prvič sem krivila slabo vino. zdej tega pač ne morem.

Je možno da moj želodec ne prenese več vina?

Možno.

Je blo rdeče ali belo vino?
Alergije so lahko bolj pogoste pri črnem oz. rdečem vinu…

Jaz imam alergijo na vino, ki izgleda tako, da dobim po obrazu madeže, kot nekak spuščaj (pa ne gre za pijansko zardelost, saj se mi to zgodi po dveh požirkih vina). Gre pa verjetno za alergijo na ves alkohol, saj je podobno tudi po pivu.

po drugi strani pa – če bi jaz pila zanič vino. bi mi šlo tudi na bruhanje potem.

Možno je, da imaš alergijo na vino, ali pa na splošno malce slabše presnavljaš alkohol.
Res je, da je rdeče vino bolj alergeno od belega, po drugi strani pa belo vino vsebuje več žvepla, ki tudi lahko povzroča glavobol in bruhanje.
‘Zanič vino’ je pa velikokrat stvar osebnega okusa.

Če imaš preveliko število glivic v telesu, lahko slabo prenašaš alkohol. Isto je pri meni.

Je, ampak umreš. Alergija na alkohol oz. en derivat alkohola, ki nastane pri presavljanju, je možen, a zelo redek pojav in se kaže z velikimi komplikacijami ali celo smrtjo.

Pri tebi verjetno ni šlo za nobeno alergijo, ampak vino, ki je narejeno s preveč žvepla. Bruhanje in glavobol sta tipična znak tega.

Tudi tisti, ki postanete ob vinu in pivu hitro rdeči, nimate nobene alergije na alkohol (beri zgoraj, kako to zgleda), ampak ste samo preobčutljivi na histamin.

Hehe, kaj pa tisti, ki lahko dva litra ali pa več zvrnejo, pa so kot rožice?

Ali imajo kak poseben encim za hitro presnovo alkohola? :)))))

_______________________________ "Umazanija z rok se lahko umije, z duše pa nikdar." - N. S. Hruščov

No, tisti, ki imajo redno navado pitja alkohola (po domače pijanci) nimajo nobenega posebnega encima, samo povišano vsebnost navadnega 🙂

Je, ampak umreš. Alergija na alkohol oz. en derivat alkohola, ki nastane pri presavljanju, je možen, a zelo redek pojav in se kaže z velikimi komplikacijami ali celo smrtjo.

Pri tebi verjetno ni šlo za nobeno alergijo, ampak vino, ki je narejeno s preveč žvepla. Bruhanje in glavobol sta tipična znak tega.

Tudi tisti, ki postanete ob vinu in pivu hitro rdeči, nimate nobene alergije na alkohol (beri zgoraj, kako to zgleda), ampak ste samo preobčutljivi na histamin.[/quote]

No, alkohol ni edina sestavina vina, na katero je človek lahko alergičen!

Sama si omenila žveplo, ki je alergen in mora zato na označbi biti navedeno. Lahko je torej alegrična na žveplo (pa ne zato, ker bi ga bilo preveč).

New Report

Close