Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko od vas je vegaterjancev?

Koliko od vas je vegaterjancev?

In zakaj?

Že do sedaj nisem pojedla veliko mesa, klonila sem le paštetam in hrenovkam. Ampak zda, ko se vse to dobi brez da bi mogla umreti kaka žival, se mi zdi, da bi lahko ostala brez mesa.

Hvala za vaše odgovore.

Lepo nedeljo!

Nisem prav zaprisežena vegetarijanka, občasno podležem pršutu, pašteti, kakšni dobri hrenovki,kebabu. Zrezkov in kaj podobnega pa za nobeno ceno ne moram dati v usta. Vedno imam občutek, kot bi jedla surovo žival. Se prištevam med vegetarijance, glede na to, da v letu pojem največ kg mesa.

Pa ravno pašteto pa hrenovke, največje s…. : ))))))

Kako pa lahko prideš do mesa, brez da bi za to morala umreti kakšna žival????

Sprašujem za MESO, ne za vegetarijanske nadomestke (to NI meso)!

Nataša ~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~ V naši glavi se slabo prelevi v dobro, nesreča v srečo, revščina v bogastvo. (Edmund Spenser)

Do pršuta komot. Pršutarna v Kobje glavi ima pršute iz nezaklanih prašičev. Živemu odrežejo zadnje stegno, saj je neumnost zaradi enega pršuta zaklat celega prašiča.

Zakaj beseda vegetarijanec? Zakaj ne zadošča, da poveš, da ne ješ mesa?? No, ne jem mesa že 21 let.
yamaya, če ješ meso (pa čeprav le 1x na leto), pač nisi vegetarijanka. Ali si ali nisi – vmesne poti ni 🙂

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Hrenovke so pa itak stranski proizvod mesne industrije in res ne vem zakaj bi bilo zaradi kože, maščobe, drobovine in par decimetrov črev (kamor naj bi bile hrenovke polnjene) treba ubiti celo žival :))))))))))))))))))))))

Nataša ~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~ V naši glavi se slabo prelevi v dobro, nesreča v srečo, revščina v bogastvo. (Edmund Spenser)

Če ljudje ne bomo jedli mesa, tudi živali ne bo več. Za orati njive imajo kmetje mehanizacijo. Odpadejo torej krave, kure, piščanci, svinje, koze, goske in cel kup stranskih proizvodov… Ljudje bomo skratka povzročili izumrtje celotnih živalskih vrst.

V naravi je pač tako, da se močnejši prehranjujejo s šibkejšemi. To je krog. Če ga nekdo prekine, se ravnovesje poruši. Zato hvalabogu, da je večina svetovnega prebivalstva mesojedih. Vse drugo je preseravanje, ker je v trgovinah dovolj industrijskih pripravkov, ki nadomestijo meso. Služi torej pač ena druga industrija, ne mesna. Res velika razlika.

Jaz sem vegetarijanka že nekje 15 let, meso mi sploh ne paše, oz. se mi gnusi. Vseeno mi je če ljudje jejo meso, to je njihova stvar, in se ne vtikam v nobenega. Jaz ga ne jem, in tako se počutim odlično.
Edina stvar, ki me zelo moti, je preseravanje z mesnimi izdelki. Ljudje koljejo živali po tekočem traku, na krut način, nobenemu ni mar za živali, nihče jih ne spoštuje v tem smislu, da jim te živali dajejo hrano. To me moti. Ljudem je samoumevno, da pač so živali zato , da se jih ubije in poje. Tudi to vsakodnevno obilno žrtje mesa se mi zdi pretiravanje, popolnoma nepotrebno in celo nezdravo. Za vsakega bi bilo popolnoma dovolj, če bi meso jedel dvakrat na teden in ne vsak dan za zajtrk, kosilo in večerjo. Vse skupaj je šlo predaleč s tem pa je za sabo potegnilo ogromno posledic in stvari, katerih se ljudje ne zavedajo. Včasih so žival, ki jim je dala meso spoštovali, danes pa je vsem vseeno.
Drugo kar me moti, je nehuman način. Če se že ubija živali, naj se jih ubije na hiter, neboleč in netrpeč način, poleg tega pa naj se jim pred smrtjo zagotovi vsaj neko dokaj lepo življenje. Tako pa so danes živali za zakol večinoma zaprte nekje v temi, kjer ne vidijo belega dneva, kaj šele kaj drugega. Hvala lepa za tak , z negativno energijo in trpljenjem, prepojen meso.

Od kod pa tebi takšne nore ideje????

Preveč mesa poje, pa se ji od tega blede.

Od kod pa tebi takšne nore ideje????[/quote]

Res strogo povedano, vendar se lahko vprašamo, kaj bi se zgodilo, če bi postali VSI ljudje vegetarijanci in se ne bi več prehranjevali z mesnimi izdelki.

Kaj bi bilo z živalmi?
Bi jih pustili poginiti od starosti? Kam bi jih zakopavali?
Kam bi jih dali? Za kaj bi potem še imeli krave, bike, konje (razen jahalnih), pujske, kokoši, peteline ….

Kaj bi bilo z vsemi živalmi če bi bili vsi ljudje vegetarijanci????

Moja stara mama je vedno govorila:

ČE NE BI LJUDJE MRLI IN KRAVE DRLI, BI ŽE ZDAVNAJ SVET PODRLI …

V tej frazi je veliko resnice!

Nataša ~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~ V naši glavi se slabo prelevi v dobro, nesreča v srečo, revščina v bogastvo. (Edmund Spenser)

Od kod pa tebi takšne nore ideje????[/quote]

Res strogo povedano, vendar se lahko vprašamo, kaj bi se zgodilo, če bi postali VSI ljudje vegetarijanci in se ne bi več prehranjevali z mesnimi izdelki.

Kaj bi bilo z živalmi?
Bi jih pustili poginiti od starosti? Kam bi jih zakopavali?
Kam bi jih dali? Za kaj bi potem še imeli krave, bike, konje (razen jahalnih), pujske, kokoši, peteline ….

Kaj bi bilo z vsemi živalmi če bi bili vsi ljudje vegetarijanci????

Moja stara mama je vedno govorila:

ČE NE BI LJUDJE MRLI IN KRAVE DRLI, BI ŽE ZDAVNAJ SVET PODRLI …

V tej frazi je veliko resnice![/quote]

Oh, ja, in kaj bi bilo s planinskimi orli, risi, tjulnji in drugimi živalmi, ki so na robu izumrtja, če ne bi bilo človeka? V tem primeru te vrste ne bi bile na robu izumrtja.
Sicer ne vem, zakaj so za vaju živali samo krave in prašiči … A tudi v Indiji, kjer krav ne jedo, krave imajo.

Sploh pa, bravo človek, da skrbi, da te živali živijo, čeprav le malo časa, čeprav v slabih razmerah in čeprav je njihov edini namen biti hrana človeku. Uh, nam morajo biti hvaležne.

Res ne vem, če sploh preberete, kar napišete.

Ne maram solate.

In še nekaj – če bi vaš sonček ozdravel, bi mu preskrbele zadnjega RISA NA SVETU – bi .

Počasi bo sedem let kar sem se odrekla kopenskim živalim, in to s takšno težavo, da ni za opisat. Po dveh letih kriz, me je želja po mesu povsem minila, ne predstavljam si namreč, da bi še kdaj je jedla kravo ali kurje bedro na primer.

Zakaj? Ker se počutim kot bi gledala film o prevažanju ljudi v taborišča ali pa k povojnim pobojem, če hočete, ko gledam natovarjanje prašičev, tragnje mladih telet materam, ves ta obup in kričanje, ko jih natovarjajo……..dalje nočem pomislit
Se opravičujem, meni je to največja groza, nemoč, frustracija kar sem jo v življenju v živo vidla. Izživljenje ljudi nad živalmi.

Lep dan.

P.s. Za vsak slučaj moram pridodati, nikomur ne težim zdajle, tako da bodo morebitne provokacije ostale neodgovorjene, naučila sem se, da se nikomur ne pustim več poceni sprovocirati, ker si tega ne zasluži.

In kakšno vezo ima to z masovnim klanjem živali za tiste, ki ne marajo solate?
Aja, kaj misliš s tem preskrbela? Ga lastnoročno zaklala? Ne bi.

Ne bi, ker tako neumna pa spet nisem, da mi verjela, da bi risje meso pomagalo pri ozdravitvi.

No, večje kozlarije pa ne bi mogla napisati. Živali se sedaj vzrejajo za zakol, potem se pač ne bi in jih ne bi bilo, ane? Pa če še ne veš, tudi pujs, ovčka, konj, … so lahko hišni ljubljenčki in so ravno tako učljivi, pametni in ubogljivi kot npr. psi in mačke. In vsaka žival enkrat umre – ali od bolezni ali od starosti. Kam bi jih pokopali? Ja, kam pa sedaj pokopajo živali in ljudi??? Čeprav jih vedno več sežgejo … Narava že sama poskrbi za vse … človek pa vse le uničuje.

Tudi jaz sem vege že vrsto let, praktično od rojstva, saj mi je meso vedno smrdelo. Se pa v vsem popolnoma strinjam s s_cream. Tudi meni se trga srce ob takih prizorih.

Vse lepo in prav. Ma kje si zdej našla orle, tjulne, rise v prehranjevalni verigi? Se ti zdi, da jih pobijajo zaradi hrane in da zato ker ne ješ mesa, da je kakšen manj ubit. Meni se ne zdi.

Sicer pa je žalostno prebirat spet tako nestrpnost. Medtem ko vsejedci sprejemajo vse (vsaj večina) in ne opažam, da bi kakšen mesojedec obsojal vegetarjance, obratno tega ni moč napisat. Ste se odrekle mesu? Super. Pustite drugim, da se sami odločajo zase.

Sama sem bila več let vegetarijanka. Ko sem prišla na 45kg me je na srečo zdravnica uspela prepričat, da bo treba kaj spremenit. Sedaj jem vse. Mesa sicer malo pa vendar je 1x na teden za kosilo meso. Od takrat sem spet zdrava.

Torej kar je dobro za vas, mogoče ni dobro za nekoga drugega.

Kitty,

kje ti vidiš nestrpnost? Nobena doslej ni napisala, da obsoja mesojedce. Kvečjemu kritizirajo odnos tistih, za katere je smisel in namen živali izključno v tem, da se redijo v nemogočih razmerah in pobijajo za hrano. Kot da niso živa bitja, ki si zaslužijo nekaj spoštovanja.

Sicer pa tudi ni res, da vsejedci sprejemajo vse. Mesa ne jem šestnajst let, v tem času sem se naposlušala najrazličnejših modrovanj, direktnega soljenja pameti, obsojanj, dobronamernih in manj dobronamernih svaril itd. Tako da imam jaz povsem svojo sliko o strpnosti vsejedcev, ki se razlikuje od tvoje. V zadnjem času je bolje, pa tudi ne oziram se na nikogar, tako da večinoma vse le gladko preslišim. Vsekakor pa nikomur ne govorim, kaj in kako naj je, razen če vpraša za nasvet.

Pa še to bi dodala, da moder vegetarijanec skrbno pazi na to, kaj poje. Če ne ješ mesa ali se odpoveduješ tudi drugim živalskim proizvodom, moraš poskrbeti za druge vire beljakovin in za vsestransko polnovredno hrano. Mnogi naredijo napako, da na to pozabijo in s tem ogrozijo svoje zdravje.

Lp, A.

Vidiš jaz nisem na nič pozabila in vseeno ni bilo ok. Zato sem napisala naj se vsak prehranjuje kakor mu pač paše. Ti si vegetarjanka, jaz nisem kje je problem? Jaz recimo grem lahko s tabo na kosilo pa še opazila ne bi kaj ješ :)))

No zame so posti o ubogih tjulenčkih nestrpnost. Jem meso in noben tjulenček ni umrl zaradi mene in ravno tako obsojam pobijanje le teh.

Lepo te prosim, kitty, kaj je že v mesu takšnega, da zaradi njega ozdraviš? Če bi jedla ok, ne bi prišla na 45 kg, tole si si izmislila. Jaz sem prenehal jesti meso po zdravnikovem nasvetu in od takrat dalje nimam več težav. Problem ni v tem, kaj ti ješ, je pa velik problem v tem, da mora biti žival zaradi tebe mučena in ubita. Pa to ni nestrpnost, ampak dejstvo, reala. Mogoče zaradi tebe res ni umrl tjulenjček, umirajo pa zaradi tebe kokoške, kravice, pujski, … tisto, kar pač ješ. In je hinavsko obsojati pobijanje enih živali, medtem ko druge z veseljem ješ.
Naj bo človek vsaj iskren, pa naj prizna, da je meso, ker mu paše, ker je požrešen, ne pa zato, ker ga potrebuje ali zaradi preživetja. Jaz bi dal nov zakon – kdor hoče jesti meso, ga naj sam ulovi in ubije – tako kot to počnejo tisti, katerim se gre za resnično preživetje.

Ne reče se zastonj’ hišni’ ljubljenčki. Sicer se mogoče na sto ljudi najde par norcev, ki bi imeli v hiši prašiča, ampak za dolgoročno preživetje vrste to sigurno ne bi bilo dovolj. Da se populacija obnavlja, je potrebno veliko več živali.

Ljudje že od nekdaj vzrejajo prašiče, krave in druge domače živali za zakol. Sicer ne tako množično, pa vendar. Če tega ne bi počeli, teh vrst ne bi več bilo. Če bi te živali spustili v naravo, ne bi preživele, ker niso ustvarjene, da se branijo pred plenilci. Doživele bi kruto smrt. Bodisi bi poginile od lakote, žeje, ali pa bi jih raztrgale divje živali. In vrste ne bi več bilo.

To sigurno ni opravičilo za prenažiranje in okrutno ubijanje, ampak tega v izvorni enačbi, ko je bila odprta debata, ni bilo, temveč ste to dodale kasneje. In to je čisto ločen problem, kot samo uživanje mesa.

Vsaka industrija je odgovorna za svoj delež zla na tem svetu. In nobena ne izbira sredstev, da iztrži profit. Proti temu se je treba boriti, ne pa proti uživanju mesa.

In kdor poje korenček naj gre v zapor.

Avgusta a si me vprašala kje vidim nestrpnost?

New Report

Close