Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Carski rez in trebušne mišice

Carski rez in trebušne mišice

Spoštovani,

Upam, da sem se obrnila na pravi forum. Pred nosečnostjo sem bila kar aktivna, vodila sem nekaj pilates skupin, tekla, se ukvarjala z aerobiko, itd. Tudi v nosečnosti sem se ukvarjala s športom. Žal sem imela carski rez. Po dveh mesecih sem začela z vadbo, lahkim tekom, kolesarjenjem in blagimi trebušnjaki. Ugotavljam, da imam zelo šibke trebušne mišice, saj težko izvajam tudi najlažje pilates vaje. Zanima me, koliko časa traja, da jih bom okrepila in če sploh bodo spet tako močne, kot so bile prej? Delam seveda samo toliko kot se mi zdi, da zmorem.

Pozdravljena!

Nič ne skrbite. Popolnoma nobenega razloga ni, da se vam ne bi moč trebušnih mišic normalizirala. Držite se pravila, da delate toliko kolikor zmorete. Odsvetovala bi vam klasične trebušnjake, saj so popolnoma nefunkcionalne vaje. Delajte pilates vaje predvsem za globoko trebušno mišico, mišice medeničnega dna in pa zadrževanje v položaju na trebuhu za krepitev površinskih treušnih mišic.

In ne pozabite, da telo potrebuje dve leti po porodu, da se vzpostavi prejšnje hormonsko stanje. Torej vztrajno in postopno še naprej…

Pozdravljeni!
Tudi jaz sem po carskem rezu. Že po dveh tednih sem se počutila precej dobro, bila sem polna energije in brez težav sem se lotila čiščenja hiše. Rana me načeloma ne boli/skeli, le tu pa tam jo čutim. Težav z odvajanjem vode/blata nimam. Imam pa zelo ohlapen trebuh in ne morem ga not potegnit. Delam samo vaje za krepitev med.dna.
Skrbi me predvsem to, da bom zamudila pravi trenutek za pričetek vaj, da bo iz prezgodaj prešlo v prepozno…

Prosim za nasvet.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!

Svetujem vam, da obiščete fizioterapevta, ki vas bo pregledal, ugotovil kakšno je vaše stanje in vam na osnovi tega tudi lahko povedal, kaj je za vas primerno – katere vaje, kolikokrat, kako intenzivno…

New Report

Close