Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KAJ KO BI ORGANIZIRALI BOJKOT TRGOVIN?

KAJ KO BI ORGANIZIRALI BOJKOT TRGOVIN?

Pa saj to ni res!!!

Trgovci dražijo, zavajajo kupce (nas) z lažnimi popusti, mi smo pa lepo tiho!

Vem, če inšpektorat ne more ničesar narediti, nič ne more narediti ministrstvo za gospodarstvo, naredimo pa sami.

Kaj če bi skupaj “spesnili” neko pisanje, ki bi ga poslali vsem iz svojih mail imenikov, ter pozvali potrošnike, k bojkotu trgovin samo en dan – na točno določen datum.
Morda bi bil to alarm za trgovce in bi jim s tem pokazali, da nam je mar našega denarja.

Najbolje bi bilo, da bi se zadeva zgodila v “najmočnejšem mesecu” – decembru!

SAMO EN DAN!!!!!!
SAMO EN DAN!!!!!!
SAMO EN DAN!!!!!!
SAMO EN DAN!!!!!!

Kaj pravite????
Bi bilo to izvedljivo?

Jaz sem za. Ne en dan, en teden. Ampak je to v Sloveniji možno? Dva dni praznikov, samo dva dni, pa še trgovine odprte 31.10, in je folk v torek kupoval, kot da je sodni dan.

Kaj pa naj drugega, kot dražijo, če so proizvodi dražji, halo???
Sesujmo raje VLADO, trgovci so pač del sistema!

nova
Uredništvo priporoča

In kdo bi v tem primeru najbolj nastradal? Direktorji in glavaši v teh firmah ziher ne.

Jaz imam pa tolk denarja, da upujem v Italiji. comprendo

Sem bila v petek v štacuni, pa je bla taka gneča, kot bi bile zaprte cel teden. Se sprašujem, kako je včasih šlo vse OK mimo, pa se je ob sobotah zapiralo že pozno popoldne.

sicer pa – bojkot, zaradi mene komot, hodim v nabavo itak le 1x tedensko, vsaj večinoma. Se mi pa ideja vseeno zdi utopična, da bi bilo realno za pričakovati kakršenkoli uspeh. In ni res, da trgovci nimajo nobene vloge pri draženju, še kako jo imajo!

Hja, evo, mamo Evropo…

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Jasno je, da je pričakovati kaj takšnega utopija. Ampak, če bo vsak od nas pridobil vsaj nekaj ljudi iz svojega imenika, svoje okolice, sorodstva, delovnega okolja … bi morda celo dosegli, da TISTI dan ne bi šlo v trgovine vsaj nekaj 10000 ljudi.

Če izračunate koliko denarja pusti 10000 ljudi v enem dnevu trgovcu in koliko dobička trgovec iz tega potegne, potem bi se mu že poznalo.

Vse skupaj je res nekaj malega, ampak ne smemo biti pasivni in tiho požirati pometanje z našimi denarnicami.

Kje sem že prebrala, da je cena litra mleka enaka ceni litra bencina.

To je čisti absurd!!!!!!!!!

Predlagajte datum!

Jaz predlagam 13. december
Naj bo 13.!

S predlogi na dan!

Če bi bila XXY pripravljena zbrati dejstva, janis argumentirati, elaine začiniti, zogica pravno formirati, žogica nogica pomagati z nasveti …

BOGATO!!!!!

In kaj bi moralo biti po tvoje dražje? Mislim, ali nimaš otroka, ali mogoče avtomobila?

In kaj bi moralo biti po tvoje dražje? Mislim, ali nimaš otroka, ali mogoče avtomobila?[/quote]

Ali ne razumeš poante???

Bencin je obremenjen s trošarinami, okoljskimi dajatvami …. kar pomeni, da je njegova cena dejansko NIŽJA OD cene litra mleka, ki spada pod osnovna živila!!!!!!

Seveda jo razumem. In res je mleko eno od osnovnih živil. Toda kdo naj bi po tvoje delal z izgubo, zato da bi ti pod ceno kupovala?

Sicer pa, pravkar so povedali pri TV Dnevniku, da se ti je želja izpolnila Bencin je končno spet dražji od mleka.

Stavim, da si eden tistih, ki vsak dan pelje poln voziček potrebne in nepotrebne robe mimo blagajn…..

Zaradi takšnih kot si ti, je tovrstna akcija neizvedljiva.
In verjamem, da bi bil ti tisti, ki bi (tudi če bi se za bojkot dogovorili) prvi stal pred vrati trgovine in šel po “nujnih” nakupih.

Zgleden državljan, ni kaj!

Pri nas bi zdržali bojkot 1 teden, tako da nam 1 dan ne bo predstavljal nikakršnega problema.
Sicer pa že sedaj ne hodimo v trgovino vsak dan.

Povejte datum, potem pa AKCIJA.

lp

Stavo bi krepko izgubila. Le redko sem več kot enkrat tedensko v trgovini in nikoli s polnim vozičkom, niti takrat ko kupim toaletni papir ne. Večino stvari pridelam doma, sol, olje, sladkor in pralni prašek žal moram kupit. Nikoli ne kupujem ob nedeljah in praznikih, tako da zaradi mene prodajalkam ne plačujejo nedeljskega dodatka, kar tudi vpliva na višje cene. Hofer ima menda nižje cene od Mercatorja in Spara, je pa ob nedeljah zaprt.

Ja, sem zgleden državljan. Pa ne zaradi nakupov. Morda tudi zato, ker nikogar ne bojkotiram, niti ne pozivam na bojkot.

Verjamem, da za marsikoga en dan ne predstavlja nobenega problema.

Samo zmeniti se moramo, da bo to ISTI DAN.

Jaz sem predlagala 13. december. To je datum, ko večina ljudi čaka plačo in itak ne gre v trgovine, zato se v gospodinjstvu niti ne bo poznalo.

Cilj tega je, da bi se poznalo trgovcem!!!!

Ampak Zmajček, potem bo pa naslednji dan, torej 14. december za trgovce toliko bolj dobičkonosen. Pač ne greš točno tisti dan in počakaš na naslednji, ko nakupiš še več. Po moje bi se ti kakšen Tuš samo smejal.

Drugače pa sem tudi jaz za. Ne stane me nič, če 13. decembra ne grem v štacune. Prejšnji teden sem bila samo v torek.:))

Sem za. Tudi če bistvenega učinka ne bo, gre za sporočilo, da se ZAVEDAMO, KAJ POČNEJO!!

Mislim, da ne!
Stavim, da naslednji dan ne bo toliko več kupljenega. Morda malenkost več, ampak ne za celotno vrednost enodnevnega nakupa.

Ah, čisto si falila,…..

jaz sem čist za! povejte datum in ni problema, pa še en dan prej in en dan kasneje ne bomo šli.

Še ena, ki je ZA !!!

Ti si pa ena nesrečna budala!

Povem vam iz lastnih izkušenj,da bojkota na 13.12. trgovci sploh ne bi opazili, ker je ta dan četrtek in po večini ni nek bum te dni. V glavnem je večja gužva v petek in soboto in če bi bojkot potekal na enega izmed teh dveh dnevov v tednu, bi se pa trgovci malo vprašali, kako in kaj!

Veliko živil, ki imajo en dan rok bi šlo lepo pa pa, ker se za vikend naroča skoraj dupla zaloga kot čez teden. Dajte se zmenit, za kak petek ali soboto, najbolje pa 24.12., samo če si le upate,…

pa lep pozdrav

Mednarodni dan brez nakupa je sobota, 24. november 2007: . Verjetno je najbolje, da se kar pridružimo temu datumu. Ker je mednarodni, bi znal celo odmevati v slovenskih medijih … saj veste, kar se sami spomnimo, po navadi ni nič vredno …

Naj vam 24. november mine
brez smrdljive trgovine!

Ja, samo ker je to mednarodni dan brez nakupa, bodo to trgovci predvideli in najbrž ne bodo kupovali hudih zalog za ta dan. Bolje bi bilo narediti en čisto svoj dan, kot je predlagala Zmajček. Vendar se tudi meni zdi četrtek malo mimo. Takrat itak ni hude gneče, pa še pred prazniki ni. Tako da se pridružujem mnenju prodajalke. Kakšen petek ali sobota bi v trgovinah veliko bolj odmeval, če ne bi bilo kupcev. Torej predlagam ali:

22. december (sobota)

ali

24. december (ponedeljek pred božičem, ko bodo ljudje nakupovali kot obsedeni)

Jaz sem bila npr. včeraj v Merkatorju v Kopru (ponedeljek) ob 17. uri, ko naj bi ljudje nakupovali, pa nas je bila samo peščica kupcev. Ob sobotah je pa baje obup, niti vozička ne dobiš. Torej zažgala bi res kakšna sobota ali dnevi pred prazniki.

Glasujem za 22. december!!!!

24. itak nimam časa za sprehode po štacunah!

Nataša ~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~ V naši glavi se slabo prelevi v dobro, nesreča v srečo, revščina v bogastvo. (Edmund Spenser)

New Report

Close