Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija CT slikanje glave – mozganov – zaradi kalcinacij

CT slikanje glave – mozganov – zaradi kalcinacij

Lep pozdrav!

Povsem sem ze obupana zaradi razlicnih nasvetov, zato sem se odlocila, da se Vas prosim za mnenje.

V nosecnosti so mi odkrili okuzbo s toksoplasmozo, ki naj bi bila sveza. To ni bilo nikoli povsem ovrzeno, ker so prve rezultate za vec kot en mesec zalozili.

Potem sem bila v cca. 4. mesecu en mesec zdravljena z Rovamcynom.

Porod je bil normalen (razen umetnih popadkov – mojih ni bilo dovolj, najbrz, ker sem prisla malo prezgodaj:), ni bilo nic posebnega.

Sincek ima v krvi moja protitelesa. To ne bi bil problem, ce ne bi bil hipoton. Zaradi hipotonosti so ga v 4. mesecu napotili v razvojno ambulanto, od tam pa so nas poslali na Pediatricno kliniko na preiskave. Po ultrazvoku glave so nam zaradi odkritih kalcinacij svetovali CT rentgensko slikanje glave. Kalcinacije naj bi bile v delu mozganov, ki je odgovoren za gibanje.

Tukaj pa se je pojavilo pravo morje nasvetov. Zelo dobra prijateljica, sicer zdravnica, mi je slikanje zaradi vecje moznosti tumorjev odsvetovala – glede na to, da gre le za diagnosticiranje in glede na to, da moznost slikanja se vedno obstaja, ce se pojavijo tezave. Drugi zdravnik mi je svetoval, da gremo na slikanje, saj naj bi lokacija kalcinacij omogocala lazje saniranje tezav s pomocjo fizioterapevta. (Se da lokacijo dolociti tudi z ultrazvokom? Obstaja kaksen boljsi, ceprav samoplacniski ultrazvok?).

Moja zdravnica ni bila dosegljiva, jutri mi bo svetovala se ona.

Zaradi bliznjega dneva predvidenega posega (cez dva dni) bi Vam bila neskoncno hvalezna za hiter odgovor.

Pozdravljeni, mojci1,
vsekakor vam svetujem, da opravite vse preiskave, ki so vam jih svetovali nevrologi na Pediatrični kliniki, ki se s tem ukvarjajo (in ne le slučajno poznajo). Pomembno je kalcinacije tudi spremljati, njihovo morebitno rast ali pa tudi samo to, da so enake oz. ne rastejo.
CT ne povzroča tumorjev. Če bi se morali izogibati vsemu, kar5 morda mogoče približno enkrat povežemo v skupno zvezo, bi morali opustiti vsakršno zdravljenje. CT je RTG slikanje, ki je tu potrebno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close