Forum.Over.Net

Gradimo, opremljamo in urejamo dom

Odgovarjajo: Alenka Tomori, univ.dipl.inž.arh • Andrej Strgar, krajinski arhitekt • Luka Tomori, univ. dipl. inž. arh

Kako pristopiti h gradnji, adaptaciji stanovanja, hiše ali poslovnega prostora, kako izberete arhitekta, kaj od njega lahko pričakujete, o urejanju dokumentov, pridobivanju raznoraznih soglasij, vse o prispevkih, o dobrih slabih materialih in še veliko več.

Alenka Tomori , univ.dipl.inž.arh

AlenkaTomori

Andrej Strgar , krajinski arhitekt

AndrejStrgar

Je ljubitelj lepega. Posebno skladno urejeno bivalno okolje ga navdaja z navdušenjem. Zaveda se, da ljudje lepoto ne ustvarjamo naključno. Zato poskuša svoje znanje in izkušnje prenesti tudi drugim. Po poklicu je krajinski arhitekt. Od očeta je leta 1991 prevzel podjetje, ki ga je ustanovil že davnega leta 1968. Ukvarja se z ureditvami vrtov in parkov. Tako povezuje oblikovalska znanja s praktičnimi izkušnjami že več kot 25 let. Je član različnih strokovnih in poslovnih združenj, en mandat bil tudi predsednik Društva krajinskih arhitektov Slovenije. Znanje in izkušnje deli preko strokovnih in poljudnih člankih v različnih revijah, je reden gost na radiu in televiziji v oddajah, ki se dotikajo oblikovanja odprtega prostora, ima pa tudi licenco Zbornice za okolje in prostor za projektiranje in nadzor na področju urbanizma in krajinske arhitekture. Kot zapriseženi sodni izvedenec in cenilec kmetijske stroke pomaga sodnikom pri razreševanju vprašanj povezanih s hortikulturo. Sicer pa rad poje (v zboru), pozimi smuča (najraje po svežem snegu), poleti surfa (bolj piha, bolj leti), skače s padalom (prosti pad) in bere. Je srečno poročen in ima tri odrasle otroke.

Luka Tomori , univ. dipl. inž. arh

LukaTomori

Energije v hiši

Default avatar

Nia7

lep pozdrav,

prosila bi vas za mnenje, kako postopati v tej zadevi:

- kupila se je hiša, ki je potrebna korenite obnove,

- pred leti je v njej oseba storila samomor, po tem ni v njej živel nihče,

- vsi, še predvsem bližnji sosedi še vedno venomer govorijo o tej osebi, in na sploh je (po moje) preveč govora o tem...

- v sami hiši je sedaj (pred obnovo) sicer dober občutek,

- me pa preseneča, da so moje misli vedno bolj ukvarjajo s to osebo.....(nenazadnje je z njo povezan vsak gradbeni dokument, načrt itd... - ta oseba je gradila hišo....)

- menim in upam, da bo po obnovi in vselitvi drugače, morda pa bi že sedaj morali narediti kaj na tem ?

Prosim za mnenje!
LP Nia
Default avatar

Mirza

[quote Nia7]lep pozdrav,

prosila bi vas za mnenje, kako postopati v tej zadevi:

- kupila se je hiša, ki je potrebna korenite obnove,
[/quote]

Nujna, nujna, res nujna je feng shui intervenca!!!

[quote Nia7]

- pred leti je v njej oseba storila samomor, po tem ni v njej živel nihče,
[/quote]

Vzemite 5 kg grobe morske soli (domače) in 5 kg grobo zrnatega riža.
Vseh 10 kg stresite v posodo in s svojimi rokami (lahko je vaš partner zraven...otroci) skupaj mešajte to mešanico, po občutku, 10 ali 15 minut. Pustite mešanico 24 ur stati v hiši.

Naslednji dan pridite in posejte mešanica tako, da začnete od vhodnih vrat in hodite v urini smeri ter sejete, sejete, kot po njivi, tako da bodo tla čisto bela od soli in riža. Pustite stati 24 ur.

Naslednji dan pridite in posesajte vseh 10 kg in jih vrzite v potok, reko ali postopoma v školjko, najbolj je v reko, ki odnese proč od hiše do sedaj prisotne negativne energije v hiši, ki jih je mešanica vsrkala, ker ima to lastnost.

Ta ritual energetskega čiščenja ponavljajte vsaj tri krat v enem mesecu.

Potem izpeljite "Ritual energetskega čiščenja hiše", po Karen Kingston, razložen v detajle v njeni knjigi "Ustvarjanje svetega prostora".

Danes je praznik, spomin na mrtve.
Prižgite eno svečo človeku, ki je storil samomor in mu pošljite v mislih svojo ljubezen.
Drugo svečo prižgite vsem ostalim pokojnim, znanim in neznanim.

[quote Nia7]

- vsi, še predvsem bližnji sosedi še vedno venomer govorijo o tej osebi, in na sploh je (po moje) preveč govora o tem...
[/quote]

Imejte pozitiven odnos do tega, pozitivno mislite o tej o sebi, bodite v ljubezni do človeka, in redno, vsak dan, prižigajte dve sveči na svojem svečniku za dve sveči, ki ste ga namestila v JZ-no palačo.

[quote Nia7]
- v sami hiši je sedaj (pred obnovo) sicer dober občutek,
[/quote]

Zelo dober je ta vaš odnos do tega, in še mnogo boljši bo po omenjenih ritualih.

[quote Nia7]
- me pa preseneča, da so moje misli vedno bolj ukvarjajo s to osebo.....(nenazadnje je z njo povezan vsak gradbeni dokument, načrt itd... - ta oseba je gradila hišo....)
[/quote]

Seveda, saj je njegova energija "še živa", posebej v tej hiši ter na dokumentih s katerimi se je ukvarjal, jih študiral, analiziral, imel svoje želje, dobre odnose in one druge.....upajmo, da ni empatija, vaša lastnost!?

[quote Nia7]
- menim in upam, da bo po obnovi in vselitvi drugače, morda pa bi že sedaj morali narediti kaj na tem?

Prosim za mnenje![/quote]

Odločilnega pomena je vaše mnenje, stališče in dober pozitiven odnos do vsega, in vendar, moramo biti zelo pozorni, do takšnih "aklih" zadev. Zato je tukaj EZOTERIKA - pomaga odkriti skrite moči, ovire, ko enkrat planejo, podobno "podivjani" Pandorini skrinjici, v najbolj nepričakovanem trenutku, ko ste ranljiva, nemočna, zbegana...kajti hudič leži v detajlih, a mnogo lepše je to rekel "moj", spoštovani filozof:

Carl Gustav Jung:

»...Kitajska podoba trenutka zajema vse, prav do najzahtevnejše nesmiselne nadrobnosti, kajti šele vse sestavine skupaj, lahko dajo podobo trenutka, ki ga opazujemo...«

[quote Nia7]

Prosim za mnenje![/quote]

Upam, zadovoljna z mojim mnenjem, odgovori, nasveti in predlogi.

Predlagam celodnevno delavnico "Osebni feng shui": http://med.over.net/forum5/read.php?167,3433647
Mirza Terzimehić, inž.
svetovalec za feng shui

Telefon: 01 50 71 856
GSM: 041 768 571

feng shui je enostavna, čudovita modrost

http://www.mirza.si

Moderatorji

Alenka Tomori , univ.dipl.inž.arh
AlenkaTomori
Andrej Strgar , krajinski arhitekt
AndrejStrgar
Luka Tomori , univ. dipl. inž. arh