Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek menjava olja-avto

menjava olja-avto

Koliko časa traja, da mehanik zamenja pri avtu olje in koliko stane?

Če ni preveč štorast 15 minut, koliko te bo oglobil je pa drugo vprašanje in kakšno olje pa za kakšno ceno ti bo prodal. Mehaniki si pa itak lahko zmislijo kar hočejo in pravijo, da bodo olje menjavali najmanj eno uro.

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

Hvala, ‘mega ne’. Ne da se mi tja vozit v dežju in viset ne vem kolk časa. Čeprav kar je treba, je teba. Mogoče me pa še prime in skočim danes tja.

nova
Uredništvo priporoča

Zdaj ne vem, ali si tako skrbna, da olje menjavaš tudi med rednimi servisi, drugače pa menjava olja sodi v redni servis ob določenem št. prevoženih km oziroma po določenem časovnem intervalu. Zajema še menjavo svečk, nekaterih filtrov, zavornih ploščic, morebitnih pregorelih žarnic in tako dalje, pač po servisni knjižici. Redni servis naj bi trajal cirka uro, morda dve…. odvisno od tega, na katerih km si in kaj vse je treba menjati. Od tega je seveda odvisna tudi cena.

Jaz pa na leto z avtom prevozim le 6000 km in me zanima, če moram vsako leto zamenjati olje, ker na Toyotinih servisih ga v takih primerih baje samo dolijejo.
Imam pa dobro leto starega Golfa.

Zavorni sistem in ostalo sem menjala februarja, med dvema servisoma, tako da sedaj, ko bi mogu bit servis ne mislim spet vsega skupaj preplačevat, ampak bom naredila samo menjavo olja. Po fotrovem nasvetu, he he.

Odvisno od avta. Ponavadi je servisni interval ali po dol. št. km ali enkrat na leto. Pet, kje si to o toyotah pobrala, jao. Tega še navadni garažni mojstri ne počnejo. Vsaj enkrat na leto je treba avto malo poštimat, pika konc. Piramida, fotr ti slabo svetuje. Redni servis ne pomeni samo menjavo olja, noben (dober) mehanik ti ne bo naredil le tega. Sem ti naštela filtre, svečke, odvisno od avta, starosti, stanja km. Ampak naredi, kot misliš. Če bi rada samo olje zamenjala, pojdi na Petrol. Najhitreje in najceneje, ni pa to OK.

Metulka, vidim, da se spoznaš 🙂

Piramida, jaz bi pripomnila k zadevi samo še to, da se nikoli, ampak res nikoli olja ne menja brez menjave oljnega filtra. Torej olje + oljni filter minimalno, lahko pa še vse, kar je naštela Metulka, če je potrebno.

Kako pa sploh veš, da je treba menjati olje? Mogoče pa lahko počakaš do servisa.

**************************************** (__/) (='.'=) (")_(")

Moj dragi pa to opravi sam. Ravno pred dnevi je bilo treba pri enem avtu, tako da je najin strošek samo nakup olja in filtra. Pa ena urca časa.

New Report

Close