Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek k zdravniku ali ne?

k zdravniku ali ne?

Takole: moja triletna in ša malo hči je malce zakuhala v torek zvečer. Doma sva že od srede, vročina je ali je pa ni, 37,3; 37,4..Včeraj, danes kar ok. Ves čas je živahna, je vse, skratka poleg kašljanja vse ok. Ima pa v grlu otečene, kaj pa vem, kako se reče. Če pogledaš v grlo, poleg jezička vidiš še dve oteklinci, ki sta sedaj vsak dan večji (se mi zdi). Poleg tega ima bel jezik, obložen namreč. Dilema: iti k zdravniku, čakati dve, tri ure v prepolni čakalnici, pokasirati še kaj ALI pustiti in iti na dopust v toplice, uživati in videti kaj bo. Kaj menite?

Mimogrede: nisem slaba mati, ker še nisva bili pri zdravniku. Sem klicala, pa so mi odsvetovali.

Tvoja mala ima otečene mandeljne. Otečejo pri vsakem vnetju zgodnjih dihalnih poti, grla.
Če nima vročine in je živahna, jaz ne bi komplicirala.

To kar vidiš so otečeni mandeljni – otečejo pri vsakem infektu zgornjih dihalnih poti, grla.
Če je mala razpoložena in nima vročine, jaz ne bi komplicirala.

nova
Uredništvo priporoča

Po mojem bi le bilo pametno pokazati otroka zdravniku, da vidi ali gre za angino (kljub nizki temperaturi) ali ne.

hvala

Karkoli je že bilo je od srede do danes že izzvenelo. Jaz osebno ne bi z otrokom trapala k zdravniku – sploh pa ne na nedeljo.

In nikar ne merite vročino na pol ure. Če ima otrok povišano temperaturo boste to takoj opazile.

V toplicah imaš po mojem mnenju še večjo možnost kaj pokasirat, v okolju, idealnem za gojitev virusov in bakterij. OK, če je otrok zdrav, tvoj očitno ni.

Še nekaj, tam ne bo samo pokasirala, ampak tudi razdelila.

kaj pa vem, če ima povečane mandlje pol je najbrž angina, če ni belih čepov, pol ti tudi dali najbrž ne bodo nič. lahko pa ji brez skrbi daješ sama calpol ali naprosyn, kaj pač imaš, ne deluje le proti vročini tudi proti vnetno.
pa čimprej se pozdravita.

New Report

Close