Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Voznica in dvignjen sredinec-podobne izkušnje?

Voznica in dvignjen sredinec-podobne izkušnje?

Danes želim na ravnici prehiteti voznico, ki je peljala kot polž 50 km/ h. KO jo začnem prehitevati, se ženska postavi čez belo črto in mi zapre pot. Začnem piskati, naj se mi umakne, ona pa meni v zrak sredinec in pritisne gas, da je nisem mogla prehiteti. Ves čas vožnje za njo je vozila po sredini. Matr’ sem jezna! Ali lahko takšni naduti frajli sploh kako prideš do živega- zapisala sem si sicer njeno registrsko, vednar pa dvomim, da bom dobila kje njene osebne podatke, da ji malo napnem o bontonu in pravilni vožnji. Imelo me je, da bi se peljala za njo do njene hiše in pogledala kje točno stanuje. Ne morem verjet, no. NIkoli nisem nikomur pokazala sredinca. Ima kdo podobno izkušnjo?

Danesj je grozota, ne samo v prometu, na splošno eno sranje za drugim. Na vsakem koraku razbiti avtomobili, ravnokar gori Lip Radomlje, ful gasilcev, skos sirene, ljudje so agresivni za brez veze. Tako da če si zdaj doma, bodi srečna, da se ti ni nič hujšega zgodilo. Res tako nesrečnega dne pa ne pomnim v življenju, samo še čakam, kdaj bo kdo umrl.
Jutri je polna luna.

Ja, saj sem pomislila na polno luno, ampak jezna sem kljub temu. Da nekdo vozi kot kokoš po cesti, pol ti pa še sredinec pokaže. Too much, no.

V Lip Radomlje je gasilska vaja!!!!!!!!

Aja, no jaz sem sicer iz Lj, ampak sem prek messingerja na vezi z nekom, ki stanuje tam zraven, pa pravi, da vidi da se kadi. No pol pa kul, če je samo vaja.

Jaz sredincev ne kažem zaradi treznega razmisleka, da je tisti, ki si ga je po mojem mnenju zaslužil, najverjetneje tudi sposoben, da me prehiti, ustavi in mi kaj naredi. Mislim si pa svoje, tudi o ljudeh, ki v naselju niso sposobni peljati po omejitvi.

No takim idiotom bi mogl pa kazni nabit pa še izpit uzet!!!!
Če kej bol sovražim,kot to,da ti nekdo pohodi gas medtem,ko prehitevaš….GRRRRRRRRR,kar kocine mi gredo u luft.IDIOTI!!!!!!
IDIOTI,IDIOTI,…….

in koliko je bila omejitev?

Men se zdi, da poleg hitrih voznikov, ogrožajo naša življenja tut prepočasni vozniki!
Se ti pelje izven naselja 55, pol pa pride v naselje je pa čist zmeden…kolk pa zdej…..

Dober, tut jst se po neznani cesti peljem počasneje od omejitve, ampak če je kdo nestrpen za mano, se mu umaknem proti robu, al pa celo ustavim!

Je pa veliko takih, ki cijazijo ko polži, ko ga pa hočeš prehitet, ti da pa na gas! Da pa še sredinca zraven pokaže…… Brez besed!

Manjka se takih…. :)))

Jaz se ponavadi nasmehnem in jim pustim prednost… :))

Pri takih bebcih je treba pazit, da jim ne voziš preveč za ritjo, ker lahko da bodo zanalašč sunkovito zabremzali (ali pa po nesreči oz. zaradi prestrašenosti) in kriv boš potem ti.

Ja, meni se je že zgodilo, da me je tip izsili, pa ne samo mene, celo kolono, potem pa skočil tik pred mene, da sem komaj ustavila avto. Potem pa ko sem ga zvočno opozorila, je postavil avto na sredo ceste, onemogočil promet v obe smeri, iztopil, prišel so mene, nakazal, naj odprem šipo in me pol ozmerjal, kot eno koklo. Grozeče je mahal proti meni in mi hotel na vsak način dopovedat, da nimam kaj noret in da me ni izsili in da mi bo j… m…, ker, kaj pa sem jest ena slovenska p…. in tako naprej. O njegovem poreklu sploh ne bom izgubljala besed, da o izgledu tudi ne govorim in lahko se samo zahvalim nevem komu, da me ni še užgal takrat. In to samo zato, ker jaz njega, mačota iz Balkana, pa že ne bom iztrobila, pa če tudi bi mi razbil avto, če ne kaj hujšega. Najboljša pa je bila reakcija ostalih udeležencev v prometu- namreč vsi so morali obstati in kar naenkrat so bile pomembne stvari v torbicah, predali na armaturi, ptički na nebu, časopis na sedežu…, skratka noben ni odreagiral. Pa ne mislim, da bi me sedaj kdo kaj reševal, pač pa sem se vprašala, kaj bi bilo, če bi mi tip kaj naredil. Očitno nebi imela nikakršne priče. Super, sem si rekla, tako je to danes. Tip me skoraj ubije, stolče avto…, pol me pa še sekira, ker sem si drznila pokomentirat njegovo vožnjo. Ja, bog nam pomagaj med kakšnimi ljudmi živimo. In takih primerov je malo morje.

Ja,to so pa Balkanski mačoti,ki povsot delajo zdraho (pa ne vsi,da nebo pomote) in mislijo,da so bogovi in da jim bomo tla pometali,kjer hodijo.
Ravno zaradi takih,se jaz neupam kazat sredinca,si pa mislim vse najslabše o njih.
Pa še to,tudi naši Slovenci so sposobni istega ravnanja,samo malo manj jih je!

Če bi se meni kaj takšnega zgodilo, bi klicala policijo. Res. Nihče si ne more privoščiti tega. Čeprav si nekateri domišljajo, da si lahko. Če me kdo grdo prehiti, mu vedno trobim kot nora, in bi se skregala z njim na smrt, če bi mi kaj rekel.

Omejitev je bila 70 km/h.

Moj nadrejeni je en prav velik osel v avtu. Sam dela prekrške, ustavlja na sredi ceste in se dere na ljudi, ki mu trobijo ali ga želijo prehiteti.

Mi je prav muka, kadar moram na pot z njim.

Lahko kličeš na policijo in poveš primer, toda ej, ko boš odložila se bodo smejali in vse bo romalo v koš. Drugače pa bi peljala za njo do konca in ko bi prišla ven iz avta bi videla če je tudi tako pogumna! haz bi sigurno vozila za njo, še prej pa v phon vtipkala policijo, da bi potem sam pritisnila gumb jes in bi bil klic na liniji, kajti ob takih osebkih nikoli ne veš, kaj se še lahko zgodi, stopi iz avta in te začne tolči …
Čakaj zdaj, ob novem zakonu, kazni, ko bomo vsi res vozili čez naselja 50 in nam bodo taki objestneži trobili, vozili za ritjo, ajoj;))

Novi zakon? Kaj pa se obeta?

Mislim, da so nekje naredili eno malce komično karakteristiko današnih nevarnih voznikov. Nisem čist ziher, če nisem ravno tu brala o tem. Torej poznamo dve skupini nevarnih voznikov, nekaj v tem stilu!
Prva: Punkerji- mladi vozniki s par dnevnimi vozniškimi izkušnjami. Vozijo razškatlane avtomobile tipa: Fiat Tipo, Punto, Uno, Seat Ibiza (starejši model), Ford Fiesta… in še par starih modelov avtomobilov, po možnosti polepljenih z raznimi “ornamenti” in napisi, “ojačanih” z spojlerji. Čeprav gre morda za povsem osnovni tip avtomobila, so ga ti mladci v parih urah šraufanja spremenit v pravo “športno petardo”, pa čeprav samo po videzu! Fantje torej furajo frizuro v stilu irokeze s precej želeja. Ponavadi so slovenskega porekla. Njihov tip vožnje je v stilu, “kdo bo koga”, ne zdržijo voziti v koloni in ponavadi prehitevajo v škarje, pa čeprav jim avto to komaj dopušča. Na trobljenje se ponavadi odzovejo z dvignjenim sredincem in lepljenjem na zadek avtomobila tistega, ki si ga je “drznil” prehiteti. Med vikendi ponavadi nabašejo v avto še par podobnih osebkov in ob tem pozabijo, da je avto sedaj težji in da ne premore pospeškov. Pravzato je čez vikend skoraj vedno kakšna nesreča s “tako vsebino”.
Druga: Skini- stari nekje od 20 do 35 let. Mladci katerih rodbinske korenine segajo globoko na Balkan, katerim tudi z rojstvom v Sloveniji, v zibko in parletnim obiskovanjem šole, ni bilo položeno znanje vsaj osnovnih besed v slovenščini, če pa se je zgodil slučaj osveščene družine, premorejo vsaj očitni naglas. Ponavadi so precej športnih postav- beri nabildani, visoki nekje med 170 pa do 190 cm, oblečeni v šuš- šuš, obritih glav (zdej pri njih niso več v modi tako imenovane “gobice”!).
Njihovi avtomobili so precej boljši kot pri prvi skupini. Vozijo ponavadi Avdi, Bmw, tudi Mercedes, vsi stari nekje do petih let. Kje so jih staknili, ponavadi ni treba komentirat. Če preveriš tablice, le te ponavadi pripadajo čisto drugemu avtomobilu, če pa slučajno ustrezajo, pa
seveda lastnik ni enak vozniku. Njihova vožnja je nevarna, izsiljujejo, blendajo in trobijo, če se takoj vsi udeleženci v prometu ne umaknejo s poti. Ko prehitijo reveža, ki si je drznil ovirati njihovo vratolomno vožnjo, mu že med prehitevanjem povedo od A do Ž vse za 100 kolenov nazaj in naprej pošljejo v k…. in p…. m….., mahajo in grozijo, tudi z zaganjanjem svojega avtomobila v vašega. Bog ne daj da se vam v tem trenutko pokaže na semaforju rdeča luč, kajti taki tipi znajo pridet iz avtomobila, potem pa…. Skratka, poden!
Mislim, da se kar strinjamo, da so zadeli v polno z opisom.

Mislim, da so nekje naredili eno malce komično karakteristiko današnih nevarnih voznikov. Nisem čist ziher, če nisem ravno tu brala o tem. Torej poznamo dve skupini nevarnih voznikov, nekaj v tem stilu!
Prva: Punkerji- mladi vozniki s par dnevnimi vozniškimi izkušnjami. Vozijo razškatlane avtomobile tipa: Fiat Tipo, Punto, Uno, Seat Ibiza (starejši model), Ford Fiesta… in še par starih modelov avtomobilov, po možnosti polepljenih z raznimi “ornamenti” in napisi, “ojačanih” z spojlerji. Čeprav gre morda za povsem osnovni tip avtomobila, so ga ti mladci v parih urah šraufanja spremenit v pravo “športno petardo”, pa čeprav samo po videzu! Fantje torej furajo frizuro v stilu irokeze s precej želeja. Ponavadi so slovenskega porekla. Njihov tip vožnje je v stilu, “kdo bo koga”, ne zdržijo voziti v koloni in ponavadi prehitevajo v škarje, pa čeprav jim avto to komaj dopušča. Na trobljenje se ponavadi odzovejo z dvignjenim sredincem in lepljenjem na zadek avtomobila tistega, ki si ga je “drznil” prehiteti. Med vikendi ponavadi nabašejo v avto še par podobnih osebkov in ob tem pozabijo, da je avto sedaj težji in da ne premore pospeškov. Pravzato je čez vikend skoraj vedno kakšna nesreča s “tako vsebino”.
Druga: Skini- stari nekje od 20 do 35 let. Mladci katerih rodbinske korenine segajo globoko na Balkan, katerim tudi z rojstvom v Sloveniji, v zibko in parletnim obiskovanjem šole, ni bilo položeno znanje vsaj osnovnih besed v slovenščini, če pa se je zgodil slučaj osveščene družine, premorejo vsaj očitni naglas. Ponavadi so precej športnih postav- beri nabildani, visoki nekje med 170 pa do 190 cm, oblečeni v šuš- šuš, obritih glav (zdej pri njih niso več v modi tako imenovane “gobice”!).
Njihovi avtomobili so precej boljši kot pri prvi skupini. Vozijo ponavadi Avdi, Bmw, tudi Mercedes, vsi stari nekje do petih let. Kje so jih staknili, ponavadi ni treba komentirat. Če preveriš tablice, le te ponavadi pripadajo čisto drugemu avtomobilu, če pa slučajno ustrezajo, pa
seveda lastnik ni enak vozniku. Njihova vožnja je nevarna, izsiljujejo, blendajo in trobijo, če se takoj vsi udeleženci v prometu ne umaknejo s poti. Ko prehitijo reveža, ki si je drznil ovirati njihovo vratolomno vožnjo, mu že med prehitevanjem povedo od A do Ž vse za 100 kolenov nazaj in naprej pošljejo v k…. in p…. m….., mahajo in grozijo, tudi z zaganjanjem svojega avtomobila v vašega. Bog ne daj da se vam v tem trenutku pokaže na semaforju rdeča luč, kajti taki tipi znajo pridet iz avtomobila, potem pa !#@?$#!!!! Skratka, poden!
Mislim, da se kar strinjamo, da so zadeli v polno z opisom.

boja moja obeta se, da če boš v naselju prekoračila 30 km na uro, kar je hitro ane, te čaka kazen 1000 evrov in devet kazenskih točk. In enako velja za že male prekoračitve čez 50 v naselju, visoke denarne kazni, eni še plač nimajo toliko in veliko kazneskih točk, torej smo hitro lahko ob izpite prav vsi. malo si raztresen, noga po gasu, akjti čez 50 je hitro in evo hopa, smo ob plače in točke ali celo izpit. meni se to ne zdi prav, vozim po pravilih, ampak včasih sem se pa že zalotila in si rekla o madona, kar 20 sem šla čez, pa če je cesta taka in nikjer nikogar, četudi se smatra naselje. In vidiš taka situacija te lahko stane veliko.
denar, kazni ne bodo streznile tiste norce, ki nas pobijajo, po mojem ne, kajti oni so taki in tako ostajajo. Pijanec je pijanec in šel bo v avtu, tisti hip itak ne ve kaj počne, baje.

V takšnem primeru je najboljša rešitev telefon s Kamero.
Posnameš in pokličeš policijo.
Zapišeš si njegovo registrsko in registrske avtomobilov, ki so za tabo.

bistveno bolj, kot divjaki, so na cesti nevarni polži
povzročajo zastoje in nervozo, kar negativno vpliva na večino udeležencev

enkrat smo se proti žalcu peljali v koloni za enim, ki je vozil 40-50, omejitev je bila 60-90
se mi je nasmejalo, ko ga je policist odstranil s ceste
ravno tako enkrat traktor, ki je imel za sabo kilometer kolone
polži sploh ne vejo, da so se dolžni na prvem primernem mestu umakniti, saj je oviranje prometa ravno tako prekršek

v avtošoli me je inštruktor vedno opozarjal, ko sem vozil npr. 80 izven naselja, če se mi sanja in naj vozim po omejitvi, ker za to tudi so (ne veljajo samo kot zgornja meja, pač pa skrbijo za tekoč promet)!

še glede novih višjih kazni
če je vladi tako očitno, da samo višje kazni poskrbijo za spoštovanje predpisov, naj dokažejo svojo teorijo premosorazmerno – naj kazni ne bodo le 1000 eur, pač pa 1.000.000 eur, ker po tej logiki ne bo nihče več delal prekrškov in ne bo več nesreč … sploh
brihte

seveda
po možnosti še med vožnjo…

se ti bo policaj samo nasmejal in tebi kazen napisal, ker si s tem kršil vsaj en zakon, če ne še več, pa še sam si se ovadil

New Report

Close