Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek En dober 4×4 avto za teren

En dober 4×4 avto za teren

Zanima me, vse tiste, ki ste doma bolj v hribih in morate za vsako ceno priti v dolino, kaj vozite? Kaj se dobro obnese v snegu?

Meta

Toyota Rav4

Subaru Legacy,rexton,SsangYong musso,..

nova
Uredništvo priporoča

subaru

Golf syncro – ta novim se drugače reče – 4 m… (ne znam napisat, sorry)

No toyota rav4 sigurno ne, vsaj ne za vsakodnevne vožnje.
Sicer je precej odvisno od šoferja, ampak avdi quatro je superca, od toyote je pa meni kul land crouser, aja al pa dobra stara niva

v oktoberski reviji AVTO FOKUS so rezultati testa 12 športnih terencev

http://www.avto-fokus.si/test.htm

tole so pa rezultati : (max št točk 100)
1. land rover freelander
2. toyota rav4
3. honda crv
4. bmw x3
5. nissan x-trail avt.
6. hyundai santa fe avt.
7. mitsubishi outlander
8. chevrolet captiva
9. suzuki gr. vitara
10. opel antara avt.
11. kia sportage
12. jeep compass

tako da jaz ostajam pri freelanderju, dejansko me ni še nikoli na nobene terenu razočaral..
upam samo da bom nabral dovolj $$$ za novega ko bo potrebno menjati

mi mamo pa pathfinderja od nissana in je kar vredu-ampak ne živim v hribih

pozabila napisat, prd tem smo mel pa audija “kvatro”, pa se je tud dobr obnesu na sneguin v takih slabih pogojih

Živijo!

Jaz pa vozim Nissan Qashqai, pa je totalno the best. Pa še avtomatik, tako da mi po hribu navzgor sploh ne more crknit. A ni to cool?

V hribih, ki jih jaz poznam, ima folk največ Subarujev in Pand 4×4.
Mislim, da s Pando prideš še najceneje skozi, vozne sposobnosti ima pa skoraj kot veliki terenci. Če ne verjamete, si pa poglejte test na Fifth Gear.

Panda 4×4. Jo lahko tudi s ceste porineš, če crkne. Ampak prejšnja verzija, ko je Fiat še delal s Puchom. Novejše so menda lepše ampak nižje kvalitete.

Pozdravljena,

hja Ta novo pando smo sprobali tako po gmajni kot po snegu in se prav dobr obnese. Je mal za razmislt kater motor vzet 1.3 diesel, ali 1.2 bencinar, predvsem zarad porabe, pije okol 8 in še več, sploh ko vklopi vse 4- to govorim za bencinarja. Ker nič ne pišeš o znesku, ki si ga pripravljena odšteti se je mogoče fajn ozreti tudi za npr, Ignisom ter Swiftom, bolj majhni avti , ki so kos snegu pa vendar vsaj nimaš problema z okretnostjo. Žal je tako da moraš velik avto tudi znati vozt (parkirati,….) drugač je brezzveze met avto če zmer biješ bitko s strahom : joj kam bom šla s tem velikim avtom

osebno vozim opel frontjera 2,3 TD zadovoljen z prostornostjo velikost in porabo od10 l naprej odvisno koliko uporabljaš pogon na 4×4 tudi sama zmogljivost ni od muh ,gre tudi po tacelem snegu do cirka 40 cm.

New Report

Close