Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bojkot nekadilcev v lokalih, kjer se bo jutri kadilo

bojkot nekadilcev v lokalih, kjer se bo jutri kadilo

predlagam, da vsi nekadilci zapustite lokal brez plačila

je to hujskanje? napeljevanje k zločinu?

K zločinu ne, h kraji pa vsekakor.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

madonca sem dosti nekadilcev videla zadnje cajte v gostilnah……..cccccccc

A spet en hud nestrpnež? Gotovo kak bivši kadilec oz. kadilka.
Na BOJKOT mislim.

Navadna nesramnost, ta bojkot zakona. Jaz bi za kazen gostilne, ki bodo to izvedle, kar zaprla za kak mesec. Mi je tako všeč, da lahko kavico spijem, ne da bi potem še ves dan smrdela po čikih.

.. nehat sekirat okol tega.

Itak se mamo kadilci preveč radi, da bi jutr zapravlal dnar za inšpekcijo.

Č smo zdržal do zdej, bomo tud jutr lepo čičkal in čikal na vrtovih.

:-))

A jutri lahko kadimo v lokalih…na toplem??? oooo fajnnnn

Samo jutri?

No, ne more se kar kršiti zakona :((. Bom jaz tudi kar vozila skozi mesto 100 na uro, ker mi pač paše :((.

Je pa tole zmrzovanje kadilcev zunaj res nehumano, gostilne so pa notri prazne. Najbolje, da se res razdelijo na gostilne za kadilce in za nekadilce. Čeprav se bojim, da se nobena gostilna ne bo odločila za “nekadilsko”. Je pa že tako, da v bolnišnici npr. so tudi bolniki, tako kot so v lokalih bolj kadilci kot nekadilci. Priznam pa, da tudi jaz zdaj z užitkom spijem kavo v nezakajnem prostoru in se mi kar oči zasvetijo, pa vsakič posebej povem, kako fino mi je, zdaj ko ta zakon velja.

Sem pa bivša kadilka :). Ki ne bo nikoli več posegla po cigareti, obljubim :).

Pa zakaj bi podpirali gostince, ki bogatijo na naš račun in se nam smejijo!
Ko kadilci zunaj ali pa znotraj zmrzujejo se oni nekje na toplem sončijo!
Ali vam ta gostinec res toliko pomeni? Ali vam da kaj zastonj, ne še podražil nam je vse skupaj!
Treba bo dojet, jaz pač sem!

cveto,kdo te pa sili ,da hodiš podpirat “bogate”gostince????saj,take budale ,kot se javljao zdaj tukaj,se zdaj po tanovem zadržujejo v lokalih in polnijo blagajne!!!!

KJE STE ZDAJ VSI TI NEKADILCI?????LOKALI SO PRAZNI.

ljudje,ki pa so od tega živeli NA ROBU PREŽIVETJA!!!!!

piz… smo mi slovenci eni navadni drekači,škodoželjneži,sram vas bodi.
pa te ne motijo zdaj, vsi gor na vrhu,ki si polnijo svoje denarnice z davkoplačevalskim denarjem,pa ne z tisto revščino v bifejih????

pa ste pomislili,da bomo mi davkoplačevalci POKRIVALI TO IZGUBO,saj bo majn DDV in majn davka od dobička v državni blagajni!!!!tud ti cveto in tebi podobni bodo odprli “denarnce”za pokrivat take izgube brezskrbi!!!!

ja,še to cveto,kruh so tud podražili a boš tud to bojkotiral??????

za pijačo maš ali nimaš,od kruha boš pa živel,pa se nihče ne razburja preveč.v lokalu imaš izbiro,če nimaš dnarja,pač ne boš šel na pijačo,doma otrokom pa ne boš rekel da nimaš dnarja za kruh.

in ne posploševat,da so vsi gostinci dvignili cene.sa čim pa si ti služiš denar? po možnosti živiš na naš davkoplačevalski denar?!!

ja,pa da bo jasno,sem NEKADILKA,me pa moti ta diskriminacija.
človek mora imeti možnost izbire.sam se pol odloči ali gre ali ne gre v tak lokal

ampak vam povem,če bodo tavelike ribe ugotovile,da se je promet zelo zmanjšal,govorim tud o dobaviteljih,saj je to cela veriga,se bo kaj spremenilo,ziher ne bodod dovolili vseh teh izgub,tukaj so gosdtinci še najmanjši člen.

Ne nisem na davkoplačevalskem proračunu!!!!
Kolikor naredim toliko imam!!!
Podpiram gostince tako kot ti, s kakšno kavo, ter s kakšnim pivom!
Kaj si pa ti ena brihtula da ti je vse jasno!!
Vidim da nisi v službi in da pišeš iz domačega naslonjača!
Vsaj tu te podpiram!
Jaz tebe ne zmerjam pa tud ti mene ne rabiš!
lep dan,čavči

danes je sobota,in hvalabogu sem lahko doma.ampak veš kaj,če bi bilo to res,kar praviš,da tolk kot nardiš imaš,pol bi tud razumel,da se gostinci morajo trudit,da imajo karimajo.ni tako easy kot zgleda.
eni od tega živijo.predstavljaj si,kako je ,da zdaj ne vedo ,če bodo lahko prehranili svoje družine.dajte se enkrat tega zavedat,da niso problem ti mali gostilničarji,problem je drugje.oni se trudijo preživet,kot vsi mi navadni ljudje.
drugje so ljudje,ki se sončijo na karibih in bogatijo na naš račun!!!!!!ko bomo to razumeli,bomo tud njih,ki se trudijo za svoj košček pogače ali za svoj boljši jutri ali danes,ne pa da bo spet tolk več brezposelnih na račun tega zakona ,ki bo na naših plečih ,tud tvojih!!!!!

Jap!
Se strinjam s teboj! Ampak meni se tudi tržišče spreminja! Moram se prilagajat in lovit sceno! Saj se bodo znašli , brez skrbi!
Problem je v tem ker se je gostinstvo do sedaj samo izplačevalo, zdaj bo pa treba jokerja iz žepa potegnt!In tu je ta negotovost!
včasih paše da se človek mal zlaja na nekoga , a ne!
Lepo je blo poklepetat s teboj!
lp,cveto

kakšni smo slovenci
s tem DDVjem vsi pokrivamo tudi posledice kajenja, ki zdravstvo, in nas davkoplačevalce posledično kar precej stane.
Razmišljaj malo. Ali si si že vse celice tam zgoraj skuril?

– kadilci kar lepo skrbijo za proračun – trošarina od cigaret in DDV od njih znašajo 3/4 maloprodajne cene škatlice cigaret, kar pomeni, da povprečen kadilec kar precej vplača
– tobačna industrija ima relativno velike dobičke in 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davek od dobička prinese spet veliko v proračun

– v naši poslovni hiši je gostinski lokal, par mizic je bilo kadilskega dela, par separejev nekadilskega (fizično ločeno!), terasica 5 mizic. Namenjen pretežno malicam in kavicam, tudi odprt samo dobro uro po zaključku del.časa v posl.hiši.
Kavice so še, ampak manj,na malice jih hodi bistveno manj in eno izmed njih še pred novim letom čaka knjiga..
Bo podpirana iz proračuna!

Jaz sem pa na eni strani strinjam, da je lokalov preveč, da imajo previsoke cene in da zakon ni za vse kriv. Malo selekcije ne bi škodilo.

Naša vas ima preko 20 kafičev. Pa je zelo majhna. lokalov s hrano je pa še 1x toliko.

Istočasno bi pa podprla tudi spremembo tega zakona. Kajti dejansko ni prav, da imajo iste pogoje majhni lokalčki, ki kadilnice tudi če bi hoteli ne morejo naredit in veliki lokali. Enako bi morali ločit lokale s samo pijačo in tiste, ki strežejo hrano.

Osebno kavo brez težav spijem v lokalu kjer se kadi. Jem pa v takem lokalu ne. Če je prostor za nekadilce, fizično ločen potem se ustavim sicer me pa ne vidijo.

Sicer pa je sedaj prav luštno spit kavico, oblačila mi ne smrdijo, pa še prostor za se vsest vedno dobim:)

To z odpuščanjem je pa bolj tako. Mi smo imeli razpis za delovno mesto zunaj več kot 10 mesecev. Toliko o brezposelnosti. Natakar, ki želi delat bo delal. Pravzaprav lahko izbira kje bo delal. Če seveda zna delat.

Pa je kakšen od teh “ubogih propadajočih gostincev” pomislil še na kaj drugega, kot na bojkot.
Recimo na tržno obnašanje.
Recimo na znižanje cen, če si postrežen v lokalu.
Recimo na dodatno ponudbo (internet…).
Recimo na drugacčno ponudbo in samo na čike, kavo in alkohol?
Ogdovor je NE!!!!
Tržno gospodarstvo imamo, ane? In če se ne obnašaš tržno, te ni.
Pa jokajte, če čte.

Tržno gospodarstvo bi bilo, če bi se lastnik lokala sam odločil, ali se bo v lokalu kadilo ali ne. Glede na sedanjo nezasedenost lokalov prav velikega povpraševanja nekadilcev ni bilo, ne? Drugače bi bifeji zdaj pokali od gostov:)

Strinjam se, predavati o tržnem gospodarstvu, ko ti država določa, kdo sme biti tvoj gost in kdo je, je traparija brez primere. Tržno bi bilo, če bi se gostinec lahko odločil, ali bo imel lokal za kadilce ali nekadilce. To, da nekateri nekadilci gosti pričakujejo najmanj striptizeto ali klovna, da bodo dovolj animirani, da bi naročili kavo … Ko vam ustreza, bi imeli trg. Ko vam ne ustreza, bi želeli, da država uredi vse do zadnje podrobnosti.

Drugače se mi debate na to temo zdijo brezpredmetne, ker vsak goni svoje in … Kot se mi tudi tale bojkot zdi … Jaz gotovo ne boš šla v lokal danes tisto eno uro ali koliko časa se že sme kaditi. Videli bomo, kaj bo pozimi. In če bo zadeva res tragična za gostince, se bo oblast gotovo zdrznila, kajti njihova malha se bo precej spraznila.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

To, na kar pozivaš, je kraja.

Drugače pa:kdor ne bo spoštoval zakona, bo dobil kazen.Pol pa naj gostincu ne jokajo, ko bodo dobili po 30 jurjev kazni.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

saj noben ne sili kadilcev, da zunaj zmrzujejo

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

No, protest “je – ni” uspel?
V lokalih so namreč prižigali dišeče palčke.
Torej so ugotovili kadilci sami in tudi gostinci, da cigarete res smrdijo.. in da so mogoče tudi škodljive?:-))
Meni se od vseh še najbolj smilijo ljudje, ki stanujejo nad lokali izpred katerih se jim sedaj kadi na njihove balkone, skozi njihova okna..

Ha ha, takile posti me spravijo prav v dobro voljo. :))
Deklca, si ti kakšna gostilničarjeva hči, da si tako zelo razburjena?

In ko smo že pri davkoplačevalcih – tudi tebi bo država krila stroške zdravljenja pljučnega raka.

Daj, pomiri se malo, ja?

New Report

Close