Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja pečete kruh za otroke same?

pečete kruh za otroke same?

Zdravo!
zadnje dni berem samo o tem, kako so fruchtzwergeji preveč sladki, pa sadnji jogurti imajo preveč Eje, da ne govorim o tem,kaj menite o raznih linotih. Zanima pa me ali kruh pečete same? vse dobro vemo, koliko Ejev in podobnega je v kruhu. resnično me zanima! ali ste bolj papežke od papeža!

jaz osebno kruh pečem doma sama iz moke, ki jo kupujem v mlinu. kvas pa je od najboljšega soseda.

pa brez zamere.

lp m

Jaz pa ga kupujem…
Lp, Mateja

Ja, tukaj res človek dobi občutek, da v trgovinah prodajajo strup, ne pa hrano.
Kaj čemo, mediji naredijo svoje. Jaz se ne obremenjujem in skoraj vse kupim. Mogoče bom umrla zaradi E-jev, zaradi čira na želodcu pa prav gotovo ne.
Od nečesa pa itak moramo umret.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz pečem kruh za vse doma, ga narežem na rezine in dam v zamrzovalnik. Potem vzamemo ven samo toliko kolikor potrebujemo, damo za pol minute v mikrovalovko in je. Tako ga pojemo oz. porabimo veliko manj, kot če ga kupujemo.

LP

Titi in M*1 to je krasno, da vama uspeva! Vama kar malo zavidam! pri nas kruh žal kupujemo 🙁
ampak ko že govorimo o škodljivosti in zdravju…kaj pa pravite o vsakodnevnem odtaljevanju in pogrevanju v mikrovalovki???
…tudi to pri nas žal kar pogosto uporabljamo…časovna stiska!
ampak…kot je že @fna napisala….od nečesa pač moramo umret 🙂
LP
Malči

Tudi jaz sama pečem kruh iz moke iz mlina. Oba z možem sva že od malega vajena domačega kruha iz krušne peči. Kupljenega pa nimava rada, sploh ne mož. Se moram kar malo pobahati, da spečem res zelo dober kruh, en hlebec pa tehta od 3,5kg do 4kg – ravno včeraj zvečer sem ga pekla mmm. Ker imata kruh tudi otroka zelo rada, ga porabimo veliko – cca 1kg/dan. Prerežem ga na pol in dam v skrinjo, potem pa ga odmrzujem vedno klasično (pač vzamem ven iz skrinje čez noč – in drugi dan imamo spet sveži kruh). Vedno ga imam v polivinilasti vreči, kjer brez problema ostane svež vsaj 2 dni. Med kupljenim in domačim kruhom sploh ni primerjave, v korist domačega seveda.

Pečem ga sama iz moke, ki jo kupim v trgovini. Dodam malo semen in ogromno prihranim. Za tisti denar si ob vikendih “privoščimo” tople žemljice :-))

kupujemo in pečemo, kakor je čas, frchtzw pa jemo, ker so mu všeč in so brez konzervansov in po novem tudi brez sladkorja. imam raje, da je nekaj (četudi me bo kdo zdaj za vrat) kot pa nič mlečnih izdelkov.

Mikrovalovko?????

Sicer pa: kruh kupujem, linov ne mara, Fruchtzwerge se mi zdi zanič in preveč umetnega okusa, zato mu ga ne kupujem, z mozem pa se občasno poujčkava s čokoladnim Montejem in ga včasih privoščiva tudi mišku.
Kot kaže, je strup itak povsod in kot je že ena rekla, od nečesa bomo umrli.
Lp

jooooj ženske kako vam rata vse to….

Jaz poberem malo v vrtcu, odhitiva domov, se preoblečemo in gremo ven na sprehod, na igrišče, včasih kolesarit…ko pridemo domov pa večerja, umivanje, crklanje in pravljica. Ko mala zaspi pa komaj še zberem toliko moči da malo uredim stanovanje in tudi sama padem v posteljo. Zadovoljna sem da mi sploh v trgovini uspe kruh kupit, sploh ne pomislim da bi ga šla sama pečt.

ja tolažim se s tem da od nečesa pač moramo umret….ko sem bila jaz otrok nobeden ni razmišlal o Ejih pa smo vseeno preživeli,

Se pa strinjam da je domači kruhek veliko boljši od kupljenega in občodujem vse ki vam to uspeva.

Pečem ga sama. In sicer v kruhomatu. zadeva je vse prej kot zamudna. V dveh minutaj zmečeš sestavine v aparat. Ostalo naredi sam in čez 58 minut imamo svež kruh. Kaj je zdravo in kaj ne je pa večno neizpeta tema. Dojenčke poskušamo obvarovat pred vsem, potem pa berem te iste mame, kako kuhajo juhice iz vrečke, pa polivke iz konzerve. Verjetno res drži, da smo včasih res bolj papeški od papeža.

Ne, ne pečem. Jemljem v trgovini navaden polbel kruh (včasih imenovan socialni). Pa so mi celo tukaj na forumu povedali, da je zato tako poceni, ker ne vsebuje nobenih dodatkov.

Lp, Ela S

Ja, ko smo bili mi majhni res nismo razmišljali o E-jih. Sem pa skoraj prepričana, daje bila takrat hrana za spoznanje bolj zdrava kot danes.
Je pa res, če preveč razmišljaš o teh konzervansih in umetnih dodatkih zboliš že samo od tega razmišljanja.. kaj čmo?

Ups, očitno smo se narobe razumele.
Saj jaz ne pečem kruha doma zaradi tega, ker bi bil bolj zdrav. Na tak način samo prišparamo, pa v trgovino ni treba za vsako drobtinico. Tako kot je že ena napisala imamo tudi mi radi kruh z veliko semeni in ta je v trgovini takooo drag, doma pečen je veliko cenejši.
Glede mikrovalovke se pa ne obremnenjujem. Sem prepričana, da me bo pobralo prej zaradi česa drugega kot tiste pol minutke taljenja v njej.

LP

Katere kruhomate pa kaj imate in kako ste z njimi zadovoljne, tudi cena me zelo zanima, saj tudi sama ze dlje casa razmisljam o tem, da bi kruh sama pekla

no, če že sprašuješ, kako nam uspe – mislim, da veliko naredi sam kruhomat za tsite, ki ga imajo. Mi ga nimamo, zato pa kruh, kadar ga pečemo – cca 1krat na teden, pečemo skupaj. In to takrat ko je slabo vreme in se nam ne ljubi valjati po kavču, pečemo piškote, kruh, mafine, kar se nam pač da. Ima sine en velik zgled v svojem očku, je ta narboljš kuhar in malega vsepovsod povabi k packanju zraven. ne pečemo pa zaradi zdravja ampak zaradi zabave

Ali ne bi raje umrla od starosti kot pa zaradi kakšnega raka??? Dvomim, da bi bila tako ravnodušna, kot si sedaj, če bi izvedela, da imaš kakšno bolezen.
Drugače pa obstajajo tudi neškodljivi E-ji. Tudi na tem portalu se najde ta seznam, samo je treba malce pogledati.

Jaz ga pečem občasno, ene 2 x na mesec, ker nimam kruhomata, pečem ga pa v glavnem zato, ker je to dogodek predvsem za sinkota, ki taaaaaakoooooooo rad packa in vedno “zgnete” svojo “zemelco”. Bi ga večkrat, pa 1. časovno ne znese in 2. se ga veliko preveč poje. Pečem ponavadi iz dveh kil moke, zmanjka ga pa v treh dneh. Pri enem velikem in enem malem jedcu, jaz ga samo pokusim.

Drugače pa peka ni tako zamudna. Danes smo vstali ob 8h, bili na sprehodu dobro uro, skuhali kosilo (postrvi, kuhan krompir, dušena zelenjava, solata), obesili en “stroj”, pa še skutin štrudl smo spekli. Ob 14, 3o sem šla že v službo. Res pa, da testo naredim kakšno deževno popoldne na zalogo, ga zamrznem in ga potem samo razvaljam.

Vsi e-ji niso škodljivi, tudi navadna mlečna kislina, sol in sladkor imajo svojo e-oznako, na primer, in vsemu se nikoli ne moreš izognit. Jaz pa kljub vsemu še vedno vztrajam na tem, da še v avto, ki jih prodajajo za vsakim vogalom, ne nalijem vsega po vrsti, moj (in otrokov, možev) organizem je pa nezamenljiv, zato si prodržujem pravico, da malo bolj pretehtam, kaj zmečem vanj. Če ni sile, pripravljene in instant hrane pri nas pač ne jemo. Kadar “zagusti”, si pa pač pomagamo z njo, če ne gre drugače.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Mi ga kupujemo v trgovini

in

ga pecemo

1. vcasih ob sobotah popoldne, se posebej ko je dezevno-kar tako za vic – sami si naredimo zemljice, pa polzke pa ….1000 oblik
2. ce mi v seboto ali nedeljo zjuraj zmanjka kruha, na hitro naredim testo ( v 10 minutah na multipraktik) in ga brez vzhajanja dam v pecico in imamo v 30 mintah sveze zemljice…
3. ce dobimo obiske, ki imajo radi “kruharijo”
4. na zimski cas pa buhteljcke, rogljicke, pletenice itd za veselje otrok
5. pico dokaj pogosto, saj jo vsi obozujemo

LP
M.

kje najti čas?
dam shajati kvas…
čez 10 min v multipraktiku zmesim moko, kvas, vodo
dam hajati…30 min
pregnetem in dam v pšečico se malo hajati, potem pa pečt…

saj ti ni treba sedeti zraven njega…tako mimogrede to gre

New Report

Close