Najdi forum

na koliko casa dojiti?

mene nekaj zanima… na zacetku so mi v porodnisnici in v materinski soli govorili, naj otroka – novorojencka pristavljam k prsim takrat, ko bo hotel. moj sincek je star 19 dni in se dojiva na 2-3 ure. vcasih ga moram podojiti tudi 2x v eni uri, ker mi hitro zaspi na prsih. zdaj pa dobivam informacije, da je dojiti potrebno izkljucno na 3 ure. ali je to res? ali moram res cakati na te 3 ure in mu ne dati dojke prej?
pa se nekaj. zakaj zdaj na 3 ure, prej pa so mi govorili o ponudbi in povprasevanju–> naj se otroka doji na njegovo zeljo.

malo sem zmedena, vem. hvalezna bom vsakega odgovora.

Mi smo se dojili prve mesece skoraj non-stop. Na 3 ure se hrani zalivančke!
Prijetno dojenje… kadarkoli bo hotel :o)

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Se strinjam, da je potrebno dojiti, ko je povpraševanje. Ali pustiti otroka, da joka medtem ko čaka, da minejo 3 ure??? Lepo vas prosim. Tudi sami smo včasih lačni prej ali pozneje, ni tako? Pa prijetno crkljanje!!!

nova
Uredništvo priporoča

Moj sin je star 3-tedne in se dojiva po potrebi,vendar ne tako pogosto,kot si omenila ti.Dojiva se približno na 3 ure,vendar je čist odvisno,koliko poje pri dojenju.Včasih je tak zaspanček,da ga moram ponovno dojiti po 2- urah.Včasih pa se toliko naje ,da zdrži tudi 4 ure ali 4 ure in pol.Jaz ti svetujem,da se ne ravnaš po navodilih,da moraš otroka izključno dojiti na 3 ure.To sem jaz delala pri prvem otroku in naj ti povem,da se ne izplača,saj je otrok razdražljiv,mamica pa živčna,saj ne ve točno kaj je narobe z otrokom,ali je lačen ali ga matrajo krčki.Jaz ti svetujem,da ga dojiš po njegovi želji,pa čeprav na 1 uro,saj najbrž že znaš preceniti,koliko ti poje če ga ponovno pristaviš po pretečeni 1 uri od prejšnega dojenja.Mogoče pa ima krčke in ker se ne zna drugače potolažiti,mu ravno zato prijajo prsi in tvoje mleko!!!!

Nehaj no! 🙂 sorry, ker tako rečem, ampak ta mi je pa res trapasta. Saj gre za tvojega otroka in ne za režim v vojašnici. Itak se pa ritem po 5, 6 ih mes sam izoblikuje in ravno nekje na 3 ure – vsaj pri nas je tako. Lp, Sara:)

Draga spelca, sicer ne vem, kdo vam je dal informacije o dojenju na tri ure, vsekakor pa so tovrstna priporočila pripomogla k manj uspešnemu dojenju premnogih, doječih se parov, oziroma k predčasnemu prenehanju dojenja. V obdobju novorojenca se doječi se par šele spoznava in prilagaja drug drugemu. Zato so zlasti za to obdobje značilni dnevi stalnega dojenja, ko le to traja več ur skupaj, pa dojenje vsakih pol ure, pa spet čez deset minut, pa čez uro, … Ponudba in povpraševanje, dojenje na otrokovo željo – DRŽI. Kadar koli se odzovemo na otrokov jok in prične otrok “molsti” kolobar bradavice, se v materinem telesu sproščajo različni hormoni (oksitocin, prolaktin), ki po eni strani spodbudijo iztis mleka v mlečne vode, po drugi strani pa nastajanje mleka. In večkrat, ko se to zgodi, večja je spodbuja za nastajanje mleka. Potem se ritem vzpostavi, a ko otrok doživi intenzivnejši poskok v rasti, je ponovno potrebno mnogo pogostejše dojenje (na pol ure, vsako uro, ….).
Pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Jaz pa svetujem, da se res čimprej navadi na en red. Naj se ne doji bolj pogosto kot na 2 uri. Kasneje na 3 ure in ne ga takoj začet dojit ko malo zajoka. Naš mali se je takoj priklopil ko je malo zajokal, potem je jokal par minut pa ga nismo več mogli potolažit in spet se je priklopil na mene. In je seveda še sedaj pri 28 mesecih tako samo da je mir ponoči in lahko spimo naprej. Jaz sem uporabljala metoto ko je hotel je dobil pa se mi ne zdi dobro, mora se navaditi počasi na red.

…PA ŠE KAJ KIMI? Dojenčka starega 19dni ni treba navajat na noben red!!

Špelca, delaj tako kot je Dr. NinaP napisala in bosta oba najbolj zadovoljna in srečna.
V obdobju novorojenca se doječi se par šele spoznava in prilagaja drug drugemu. Zato so zlasti za to obdobje značilni dnevi stalnega dojenja, ko le to traja več ur skupaj, pa dojenje vsakih pol ure, pa spet čez deset minut, pa čez uro, … Ponudba in povpraševanje, dojenje na otrokovo željo – DRŽI. Kadar koli se odzovemo na otrokov jok in prične otrok “molsti” kolobar bradavice, se v materinem telesu sproščajo različni hormoni (oksitocin, prolaktin), ki po eni strani spodbudijo iztis mleka v mlečne vode, po drugi strani pa nastajanje mleka. In večkrat, ko se to zgodi, večja je spodbuja za nastajanje mleka. Potem se ritem vzpostavi, a ko otrok doživi intenzivnejši poskok v rasti, je ponovno potrebno mnogo pogostejše dojenje (na pol ure, vsako uro, ….).
Pozdrav!
Nina

No pa povej kdaj ga pa lahko navadiš na red? Kot si lahko prebrala ga mi še pri 28 mesecih nismo. Vedno težje gre.

…po 12 mesecih ali kakšen prej ga začneš navajat na tak ali drugačen red.

Zakaj smo starši tako neučakani in hočemo že dojenčke iz porodnišnice navadit na RED????????????????

lep pozdrav,
Ana Ban

Meni so v bolnici rekli, da pač naj dojim na 2 ali 3 ure!Ker nisem imela nobenih izkušenj sem to vzela kar resno.Na srečo sem imela ogromno mleka in sem res dojila na 3 (včasih celo več) ure!Moja mal ni bila jokava in je samo spala.Zato sva res imeli red, ampak ne zato ker bi ga jaz naredila, ampak je pač tako jedla.Veliko je pa polivala tko da sem ji raje dajala na 3,5 ure.Kakšne 3x je bila pa kriza in je hotela kar naprej jesti( tudi na 1,5 ure).In sem ji pač dala.
Je pa čisto logično, da daš zizo malemu, če joče in je lačen, ampak ni slabo, če daješ recimo na 2 ali 3 ure.

Draga spelca1!

Nič ti ne bom svetovala, povedala pa ti bom svojo izkušnjo, ti pa si misli svoje. Imam sinčka starega 9 tedenov. V prvih tednih je zelo veliko jokal in tudi jaz sem razmišljala podobno kot predhodnice. Ko je zajokal sva se priklopila. Ampak ni trajalo dolgo ko je spet jokal. Vsi so mi govorili, da je sigurno lačen, pa kaj če nimam dovolj mleka in podobne modrosti. Čist sem bla zmedena, celo adaptirano mleko sem mu probala dat. Ko sem bila pri starosti enega meseca pri pediatru je rekel, da si otrok v prvem mesecu lahko privošči tak režim, da je takrat ko zajoka, potem pa naj bi se vzpostavil ritem na 3 ure. Sama sem potem tako poskuša, pa ga nisem mogla pustit da joka in smo se spet priklapljali. Prejšnji teden sva bila spet na pregledu. Zredil se je skoraj preveč in pediater je rekel, da ima ob takem napredovanju gotovo krče in ponovno poudaril hranjenje na 3 ure, ki naj bi bilo idealno. Odšla sem pomirjena in se odločila da poskusim vzpostaviti 3-urni režim. Po enem tednu lahko rečem, da je moj sinko čist drugi. Več spi predvsem ponči, je boljše volje in tudi čez dan večkrat zadrema. Ima pa še vedno krče in če joka pač vem da je to to in ga tolažim in nosim na trebuščku dokler se pomiri. Zelo mu paše tudi počivanje na mojem ali očkovem trebuhu oz. prsih.
Vso srečo!

Mi smo se dojili, kakor je hotel, tam pri nekaj mesecih je itak vzpostavil svoj red. Kajti – vse tam do 6 meseca se je vsakič, ko je bil v fazi rasti začel dojiti zelo pogosto, tudi nekajkrat v eni uri. Zakaj? Ker je potreboval, ker je rasel. In če bi bila prepričana, da otrok rabi red, bi me ti “dojilski izpadi” spravili v velikanske dileme, če je vse okej z njim. Ker je bilo. Samo njemu sem morala prisluhniti, pa je bil sit, zadovoljen, jaz pa pomirjena.
POmiri se, pospravi uro v predal in predvsem ne misli na to, da se mora otrok naučiti reda pri hrani. Za vse to bo še čas, zdaj se morata predvsem navaditi drug na drugega in si znati prisluhniti.

je pa res nekaj drugega – vsak jok ni lakota. Prav to je zelo pomembno in v tem je vsa umetnost – prepoznati moraš jok in potrebe svojega otroka. Ponudi mu dojko, je pa ne uporabljaj za tolažbo ob vsaki potrebi, seveda pa ob lakoti, varnosti itd. Včasih se mi zdi, da mame raje priklopijo otroka kot da bi se sploh vprašale, kaj je lahko narobe. Potem pa so težave kot pri kimi.

T.

Jaz ga dojim, kadar želi, ponoči res približno na 2,3 ure-ampak ta ritem je “določil” on, podnevi, pa čisto različno, včasih se mi zdi , da 3 ure skupaj, včasih pa tudi par ur ne. Pri tko majhnih bebicah, tako po moje ne gre drugače.

New Report

Close