Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Lezbijki izgnali iz ljubljanskega lokala

Lezbijki izgnali iz ljubljanskega lokala

V četrtek okoli enih zjutraj je bil v ljubljanskem gostinskem lokalu Orto bar lezbični par žrtev nestrpnega odnosa varnostnika in lastnika lokala, so danes sporočili iz sekcije ŠKUC-LL.

Kot so pojasnili, je varnostnik preko kamer opazil, da se dekleti poljubljata, zato je odšel do njiju in zahteval, naj takoj zapustita lokal, češ da Orto bar ni “take vrste lokal”, zato naj gresta v “tak” lokal, kjer se “to” počne. Dekleti sta ga vprašali, ali je homofob, na kar ni reagiral, le ponovil je svoje navedbe. Dekleti sta se nato pritožili lastniku lokala, ki je sicer zagotovil, da se lahko vrneta v lokal, hkrati pa izjavil, da je Orto bar “heteroseksualen lokal”. Iz njegovih besed ni bilo razvidno, da bi obžaloval dogodek, navaja sekcija.

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=31&article_id=131071014202239104&cid=102&pgn=1

Tudi jaz sem šokirana, še bolj nad tem, da nihče drug od vseh 63 oglednikov te teme, še ni dal komentarja.

Ali vam pač ni mar ali se strinjate z izgonom ali se vam pač ne ljubi pisati?

_______________________________ "Umazanija z rok se lahko umije, z duše pa nikdar." - N. S. Hruščov

moram reci, da se mi zdi visek patetike, da se leta 2007 se vedno dogajajo taksne reci in da, seveda, nihce ob tem ne ukrepa.

morda tole izgleda majhen in nepomemben incident, ki se tice dveh posameznic . menin, da stvar nikakor ni nepomembna in podpiram civilno akcijo.

morda se mnogih to ne dotakne, ker se ne znajo prestaviti v kozo tega “drugega” – ki ni en sam, ampak gre za mnozico: mnozico posameznikov, ki so lahko izgnani z javnega kraja kot je orto bar, samo zato, ker se poljubljajo z nekom?

mislim, predstavljajte si, da greste zvecer na pijaco s svojim partnerjem/partnerko in vas dobesedno izzenejo iz lokala samo zato, ker nekdo meni, da oseba, ki ste jo poljubili, ni pravega spola in zato nikakor nimate pravice tega poceti na tem mestu.

Jaz sem malo utrujena za pisanje 🙂 ampak se bom potrudila za tole, ker je res pomembna tema. Tudi to spada v isto sranje kot tisto kar se je zgodilo pred Globalom. Primitivizem, ki je zavladal v nasih krajih. Nekako ne razumem, odkar smo v Evropi se pri nas vse bolj kaze vpliv Balkana. Nasilje in primitivizem, nazadnjastvo, nespostovanje ljudi, ki se zacne na vrhu. Vse teme, ki so se v zadnjem casu pojavljale tule gor in so me razburile imajo korenine zgoraj, v vladi. Pa naj bo to tako banalno kot to, da zvonenje zvonov ni vec hrup, da si nekdo dovoli provocirati in buditi toliko delovnih ljudi, ki si ob vikendih zasluzijo pocitek, pa tole z Rozmanom, pa Janseve izjave o kruhu v smetnjakih itd…
Priporocam, da se naslednjih volitev lotimo resneje in nas gre cimvec oddati svoj glas, ker je to nasa dolznost in prilika, da kaj spremenimo. Tukajle ne bomo prav dosti dosegli…

To naj bi bila “sproščena Slovenija”, ki so nam jo obljubljali?

Sicer pa sem zgrožena.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Te čudovite teme, zaradi katerih jaz veljam za državnega sovražnika številka ena. :):):)

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Veš, največji problem je to, da bo do jutra povsod mrgolelo komentarjev, kako sta si punci sami krivi, da so ju vrgli ven, ker sta sigurno “izzivali”. In polno komentarjev, kako se tudi strejte ven meče, pa kako so itak vsi varnostniki totalno fuknjeni (sploh v luči dogodka v Globalu), ampak strejti ne jamrajo, “pedri in lezbače” morajo pa iz vsakega dreka naredit velik cirkus.

In grem stavit, da niti eden od takih komentatorjev nima niti najmanjšega pojma, kako bi bilo, če bi njega ali njo sredi Ljubljane nekdo ven fuknil zato, ker je poljubil svojo punco ali poljubila svojega fanta. Nezmožnost empatije v polnem obsegu.

Punc ne poznam, o dogodku vem toliko kot vi, ampak bi šla iz lastnih izkušenj stavit, da sta se punci pač obnašali, kot se obnaša povprečen hetero par v javnosti in je bilo to že preveč za eno modro varnostniško betico.

Nekaj bolnih komentarjev si lahko prebereš tukaj: http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20071014_3107697.php

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Nekaj bolnih komentarjev si lahko prebereš tukaj: http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20071014_3107697.php%5B/quote%5D

Hvala, ne bom. Že znam vse na pamet in pred spanjem imam rajši beli čaj kot neke mentalne fekalije omejencev.

No, jst bi tud popizdla, če bi naju takole ven metali.

Tole je ena bolj nizkotnih stvari v ljubljanskih lokalih… sicer še vseeno ni tako kruta kot smrt nesrečnega fanta v Globalu pa vendar se je zgodila huda kršitev človekovih pravic… In na živce mi gredo opazke kot so, da naj delata, kar želita – samo doma. Naša družba je res preveč nestrpna… iskreno povedano mi gre na bruhanje ko vidim dve osebi, ko se napol poseksata sredi bara. To mi ni všeč in se ne oziram na spol. Če pa gre za izkaz pozornosti, ljubezni, če gre za poljub ali objem, pa mi je popolnoma sprejemljivo, pa naj se gre za moškega in žensko, dva moška ali dve ženski. Čas bi bil, da to spoznamo, sprejmemo, skrbimo zase in pustimo druge na miru!

Kdor sodi, mu bo sojeno.

Danes so ju “samo” vrgli ven iz lokala, jutri pa ju bodo nato še do smrti pretepli. Drugače pa gre tudi meni na živce če vidim, da se parček (homo, ali strait, ni važno) žvali – skoraj poseksa v javnosti. Kot si že sama napisala, poljub, objem ja, ampak ko se pa nekateri skoraj dol dajo, mi je pa čist mimo, neglede na to, ali sta to fant in punca, punca in punca, ali pa fant in fant. Samo to je pa že odraz kulture in ne spolne usmerjenosti. Glede varnostnika se vsi strinjamo da je večina njih puhloglavih opic, lastnika lokala ne poznam, ampak Orto bar se mi je vedno zdel precej svobodomiseln lokal, tako da me čudi da se je to tam zgodilo. Čeprav je res, da sem bila nazadnje notri kakih 5 let nazaj, če ne več in možno, da se je v tem času kaj spremenilo.

???

Mene tudi preseneča, da se je to zgodilo v “svobodomiselnem, alternativnem, umetniškem ipd.” Orto baru. Očitno tudi Orto bar ni več to, kar je v mojih časih bil.

Če pa so obiskovalci Orto bara še vedno vsaj pribižno takšni, kot so bili včasih, bi bil pomoje (vsaj za enkaj časa) zelo uspešen bojkot Orto bara – kot znak protesta takemu obnašanju. Če bi se seveda kdo zavzel za to in organiziral, informiral ljudi. Mislim, da bi bila to kar poštena kazen za lastnika lokala.

Mene take stvari žalostijo. Vprašanje, če bi iz lokala vrgli pijanega tipa, ki bi konkretno težil vsem ženskam po vrsti in jih po možnosti še otipaval – pa čeprav je to po naši zakonodaji že kaznivo dejanje.

Saj sploh ne vem, kaj naj rečem. Nihče v lokalu ni stopil na njuno stran?

ja očitno ni bilo nikomer po godu gledati poljubljanje in objemanje v javnem lokalu.

Kot je že ena napisala, meni tudi ni všeč gledati pretirano poljubljanje parov, pa vseeno kakšnih, na javnih mestih, to je intima in spada med štiri stene.

seveda, ker gre za dve dekleti, bo stver odmevna, če bi bil par različnih spolov, sploh ne bi prišlo v medije.

Se podpišem pod tvoj post Spring

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

Nimam nič proti homoseksualnim parom, tudi otroke učim, da to ni nič nenavadnega….

me pa moti poljubljanje na javnih mestih ali bolje rečeno v gostilnah, trgovinah…tudi otipavanje in podobno. Če grem v parku mimo para, ki se poljublja, mi je luštno, a zadnjič na blagajni mi je bilo prav neokusno, ko sta dva pred mano v vrsti izvajala predigro kar tam vsem na očem.

Torej ni važno, kakega spola je par, zalizovati se v gostilni ni primerno. Vprašanje pa je seveda, kako bi se sama obnašala, če bi bila sveže zaljubljena in bi na romantični večerji hrepenela po dotikih in poljubih ljubljene osebe.:-))) No, zdaj vem, da je moteče, bom pridna, če se zaljubim, obljubim. Hehe

saj poljub ali dva ni prav noben problem, nasprotno, prav lepo je pogledati par, ki se ima rad, drugo pa je poljubljanje, ki traja in traja in je del predigre ter presega mejo okusnega.

Moteče tukaj je samo to, da sta varnostnik in lastnik lokala omenila, da to ni “take vrste lokal” in da je “heteroseksualni lokal”. Kar pomeni, da bi poljubljanje dveh “pravilno” usmerjenih dovolili, ker pa je šlo za homoseksualki, pa tega ne bodo dovoljevali. Se strinjam, da bi glede na tako ločevanje moral tako lastnik kot tudi varnostnik utrpeti posledice.

Drugo bi bilo, če bi lastnik lokala opozoril dekleti, da se v njihovem lokalu pač ne zbuja pozornosti s pretiranim poljubljanjem (nekateri na javnih mestih res pretiravajo) in da lahko to moteče vpliva na ostale goste. V tem primeru bi lahko lastniku pripisali kvečjemu starokopitnost, zateženost in aseksualnost, nikakor pa ne homofobije.

Ne morem verjeti, da se take stvari dogajajo v kao napredni, civilizirani, evropsko usmerjeni družbi. Res žalostno. Še bolj žalostno je pa to, da se veliko ljudi (tudi v parlamentu) s takim ravnanjem potihem strinja in tako se spet ne bo premaknilo NIČ.

Si pa ne bi nikoli mislila, da se kaj takega lahko zgodi ravno v Orto baru. Čeprav primitivci so očitno povsod. :((

Ne razumem, kako ne morete verjeti. Saj smo vendar vedno bolj cerkveno usmerjeni in cerkev javno in glasno priznava, da so homoseksualci napaka v naravnem redu. Da jih ne tolerirajo in ne priznavajo. Še več, da zaradi njihove usmerjenosti tudi njihovega dela ne cenijo in da za cerkev nima vrednosti. Odpirajo se zasebne krščanske šole, ki prepovedujejo predavanja na njihovih šolah istospolno usmerjenim (pa ne gre za predavanja o spolnosti). In vi se čudite? Saj mogoče sta varnostnik in lastnik lokala delovala samo v skladu “s svojim prepričanjem”. Tako kot škofijska gimnazija. Me zanima, kaj je tu čudnega. Vedno bolj bo tako, saj plujemo vedno bolj v te vode.

Grozno. 🙁 Predvsem komentarji, ne toliko samo dejanje, ki bi se (brez takšnih komentarjev) lahko štelo za izoliran dogodek. Glede na komentarje to očitno ni. 🙁

Ali si lahko preciznejša? Kakšne komentarje imaš v mislih? Se mi zdi, da večina komentatorjev obsoja dejanje varnostnika in lastnika. Celo tisti, ki pravijo, da lizanje in petting v javnosti pač ni za javnost, niso rekli, da se jim ravno lezbično poljubljanje zdi nesprejemljivo. Torej, kakšne komentarje imaš v mislih?

Mene recimo moti to, da nekdo kar pavšalno označi neke komentarje ali neke ljudi na forumu za grozne, primitivne… nikoli pa ne pove, kaj točno ga moti.

Jaz se strinjam s skoraj vsemi komentarji, predvsem z betko. Se mi zdi čudno, da se čudite takim ekscesom, hkrati pa veste, kaj misli o tem cerkev in celo še sami morda zahajate vanjo. Nič se ne zgražate, da je na škofijski gimnaziji prepovedano predavanje istospolno usmerjene pisateljice, da pa en butast varnostnik vrže ven dve lezbijki, ki se poljubljata, pa se vam zdi grozno in čudno in temu ne morete verjeti. Pa saj gre za isto zadevo, ljudje. A cerkev si to lahko privošči, lastnik lokala pa ne? In v to isto cerkev celo zahajate in s tem podpirate to isto miselnost, ki jo tukaj napadate. To je zame grozno, ne pa slaboumnost tistega varnostnika.

V četrtek okoli enih zjutraj je bil v ljubljanskem gostinskem lokalu Orto bar lezbični par žrtev nestrpnega odnosa varnostnika in lastnika lokala, so danes sporočili iz sekcije ŠKUC-LL.

Kot so pojasnili, je varnostnik preko kamer opazil, da se dekleti poljubljata, zato je odšel do njiju in zahteval, naj takoj zapustita lokal, češ da Orto bar ni “take vrste lokal”, zato naj gresta v “tak” lokal, kjer se “to” počne. Dekleti sta ga vprašali, ali je homofob, na kar ni reagiral, le ponovil je svoje navedbe. Dekleti sta se nato pritožili lastniku lokala, ki je sicer zagotovil, da se lahko vrneta v lokal, hkrati pa izjavil, da je Orto bar “heteroseksualen lokal”. Iz njegovih besed ni bilo razvidno, da bi obžaloval dogodek, navaja sekcija.

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=31&article_id=131071014202239104&cid=102&pgn=1%5B/quote%5D

Tip ni samo homofob, je tudi očiten ped-er in ima težave z erekcijo! Kdo bi si mislil… hvalabogu, da je sosednji bar Escape, hehe.

New Report

Close