Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odvajanje kajenja – zakaj tako drago ?

Odvajanje kajenja – zakaj tako drago ?

Da smo kadilci najbolj opljuvan sloj pri nas, čivkajo že vrabci.

Država je naredila vse, da bi zmanjšala število kadilcev.
No ja, SKORAJ vse.

Vse pomoči pri odvajanju kajenja, so namreč drage.
Kljub temu, da je povsod reklama POIŠČITE POMOČ PRI ZDRAVNIKU in podobno,
ostaja dejstvo, da je treba vse učinkovite stvari plačati in to
NENORMALNO plačali – osebna hipnoza, žvečilke, obliži, da o tabletah Champix in podobnih ne govorim.

Vem, da se bodo zdaj oglasi NEkadilci s pripombami: a za cigarete pa imate in podobno. Čudi me to, da konkretne pomoči pri odvajanju kajenja nimamo, drugi odvisniki pa.

Alkoholiki in narkomani so lahko celo v bolnici zaradi odvajanja.
Pa metadon pa še kaj – vse zastonj!

Kaj pa vi, drugi kadilci – pa tudi nekadilci – mislite o tem ?

Bila kadilka, s pomočjo Champixa nisem več. TO JE VSE KAR ME ZANIMA. Požvižgam se na pomoč države, kolikokrat me je že pustila na cedilu in najbrž me bo še. Reskirala sem denar in presrečna sem. Samo to šteje.

Drago je zato, ker če boste nehali kaditi bo to upad denarja za državo, ker bodo prodali manj cigarte – zato morajo zaslužit s tem da vas ozdravijo.

Država ne dela nič za nas/vas dobro vse dela le zase…. Boli jih patak za nas!

Roko na srce … Pomisli, koliko privarčuješ, če pol leta ne kadiš in se potem vprašaj, kaj je ceneje … Pripomočki za odvajanje ali cigarete? Vzemi to kot naložbo. Sicer kadim, da ne bo pomote, vendar vseeno menim, da … Meni se ne zdi drago in bom rade volje plačala, ko se bom odločila, da želim nehati. Je pa res, da država plačuje odvajanje od alkohola, mamil.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

kkkkk-povej , a Champix res tako pomaga?
A ti potem cigaret sploh ne paše, a ti smrdi ali kaj ?

Drugače veliko podatkov o tem zdravilu najdeš na forumu Kajenje. Jaz si ga bom vsekakor omislila. Mi fant in mama v duetu najdeta, da moram nehati kaditi. Menda imam samo še pet dni časa. Japajade.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Koliko pa stane ta Champix?

Kaj si ti ena druga, ali ti je samo i ven padel?

Mislim, da se je preimenovala, ker je večina itak pisala Žogica in ne Zogica in ker zgleda, da je nekaj alergičnih postalo. :))

_______________________________ "Umazanija z rok se lahko umije, z duše pa nikdar." - N. S. Hruščov

To zanima tudi mene.

_______________________________ "Umazanija z rok se lahko umije, z duše pa nikdar." - N. S. Hruščov

Champix stane cca. 40 EUR škatla (obstajata dve pakiranji, začetno in nadaljevalno – eno je kak evro manj in eno malo več kot 40 EUR). Škatla zadostuje za 2 tedna. Priporočena doba odvajanja = jemanja C. je 12 tednov, priporoča pa se nadaljevanje kure, torej še 12 tednov (ko pa lahko zmanjšuješ, torej jemlješ polovične doze in imaš 1 škatlo za 4 tedne).

KOga???

_______________________________ "Umazanija z rok se lahko umije, z duše pa nikdar." - N. S. Hruščov

No ja, sem si zdaj malo preračunala in ni tako hudo. Sicer za čike potrošim manj, a če to pomeni, da bom nehala, potem se nekako izide.

Sem bila malo prehitra. :))

_______________________________ "Umazanija z rok se lahko umije, z duše pa nikdar." - N. S. Hruščov

Ma ja, se sliši dosti, ampak samo, dokler ne pretvoriš v cigarete/mesec :-).

Itak pa lahko probaš prej nehat jemat Champix, če ti znese (=te ne matra preveč), samo baje so potem večje možnosti, da sčasoma spet prižgeš.

veš mogoče, če so na nadstandardno listi?

Se strinjam. Prav bi bilo, da bi bilo odvajanje od kajenja plačano, vsaj glede na narkomane, ki jim je zastonj metadon samo potuha in se zaradi njega nikoli ne bodo odvadili droge.
Podpiram vsakega kadilca, ki se resno želi odvaditi kajenja in sem za to, da se jim omogoči brezplačna zdravila.
Sem nekadilka.
LP

Ne, tega pa ne vem, če so na nadstandardu.

Ista sem. In sem napisala, zakaj sem se preimenovala.

1. Ker so vsi moj vzdevek pisali narobe, sem se odločila uporabiti ta Ž, ki ga tako ali tako vsi pišejo.

2. Da pa ne bi Žogica bila preveč podobna Žogici Nogici (že z Z-jem so naju zamenjevali), sem vrgla ven I in sem zdaj Žogca.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Kaj pa ŽOGCA ROKCA. Fajn se sliši, pa še noben te ne bi zamenjal za NOGCO.

Odvadila sem se z Zybanom, škatlica stane caa 100€, je pa za daljši čas, mislim, da za en mesec. Ne vem, kako se to lahko zdi enemu kadilcu drago, če samo pomislim, koliko denarja sem spuhala v luft in pljuča je to še najmanjši strošek.

Tisto, ki sprašuje, a ti cigarete zasmrdijo in ti ni več za cigaret, pa moram razočarat. Vsaj pri mojih tabletah je bilo treba ravno tako veliko volje, le tiste hude nikotinske krize ni. Po moje je pri Champixu podobno.

Odvadit se da tudi brez kemije in potem je zastonj. Moj je bi strasten kadilec dvajset let in je nehal čez noč. Samo v glavi je treba pošlihtati, pa gre brez vsega. Če v glavi ne razčistiš, zakaj hočeš nehati, ti tudi kemija nič ne nuca.

se strinjam s Poznavalko – enako je nehal moj oče, po več letih je prenehal čez noč, in sicer tako, da je celo noč kadil cigarete eno za drugo, in so se mu potem tako zagravžali, da jih od naslednjega dneva nikoli več pogledal ni, tudi dim mu smrdi!

Najbolj fino je, ko o tem, kako se odvadit kajenja, predavajo takšni, ki sami tega niso dali čez :-). Ja, seveda se da nehat brez vsega. Ampak, če se vrnemo malo na prvi post, konec koncev se da, z zelo močno voljo, brez vsega odvadit tudi alkohola in droge, ne?

Pa da ne težim. Champix je fajn, ni pa seveda čudežno zdravilo. Zelo zmanjša željo po cigaretah, tiste fizične želje skorajda ni, no. In tudi užitek ob kajenju je dejansko manjši. Seveda pa brez pomoči volje tudi s C. ne gre. Vse, ki kadite, veste, da ste na kajenje dobesedno navajene, je del življenskega sloga in drobnih navad – in predvsem glede tega je treba nekaj volje. Enako kot Žogca priporočam prebiranje foruma Kajenje, če razmišljate o prenehanju. Moja odločitev je pravzaprav dozorela prav tam.

Ko se boste trdno odločili, da boste nehali kaditi vam bo uspelo brez nikoretov, zyibanov in podobnim. Potrebna je le volja, govorim pa iz lastnih izkušenj, saj sem več kot deset let pokadila 1,5 škatle Marlboro rdečih, na koncu sem sicer prešla na light variante in končala kaditi lanskega septembra.
Kriza oz. želja po cigaretih pa je z dodatki ali brez verjetno enaka. Na začetku je zelo težko, jaz sem kar naprej premišljevala o cigaretih in kako fino bi bilo kaditi, saj večina širših družinskih članov in kolegov kadi. V njihovi družbi je na začetku najtežje, sčasoma pa se navadiš, saj ti kot bivšemu kadilcu zelo smrdijo.
Po dobrem letu nekajenja želje po kajenju skorajda ni več, tudi po več dni skupaj ne razmišljam o kajenju.

Nihče nikomur ne oporeka uporabe kemije, se mi zdi pa res noro, da se pritožujete, kako drago je odvajanje, ko pa ni treba, da je.
Lastne izkušnje? Tudi jaz sem bivša kadilka, ampak glede nato, da sem nehala kot keks, ko sem zanosila, sebe nisem hotela metati naprej. Ker vem, da ni zmeraj tako lahko.

New Report

Close