Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako pogosto perete oblačila, ki niso vidno umazana?

Kako pogosto perete oblačila, ki niso vidno umazana?

Kako pogosto perete oblačila, ki niso vidno umazana?
Delam v pisarni. Hlač in bluz imam toliko, da vsak kos pride na vrsto za obleči 1 do 2X tedensko. Konec tedna potem vse operem, četudi sem oblekla samo 1x. Razmišljam, da bi začela prati bolj na redko. Kako delate drugi? Kolikokrat oblečete, preden operete?

Hlace ponavadi 2x, srajce in majce pa samo 1x…

Jaz sem bolj packa: operem, ko ima obleka vonj, ki ne diši več 🙂
Pa če pred tem oblečem hlače 10x, jih pač oblečem 10x.

nova
Uredništvo priporoča

Močno pretiravaš, pomisli na okolje.

Perem, ko je umazano; Če imam oblečeno pa ni umazano, obesim na balkon, da se prelufta.

Majčko ali srejco 1 krat oblečem in dam v pranje.

hlače pa včasih nosim tudi po cel teden in jih čez vikend operem.

Uf, hlač pa res ni treba prat po dveh nošenjih, no?? To se mi pa zdi precej neekološko ravnanje. A jih oblečete na tako umazano telo ali kaj? Saj ostanejo nekaj časa čiste, če se čista oblečeš in če se ravno ne valjaš po zemlji! :)) Vsakodnevno menjam edino spodnje perilo in nogavice, ostalo pa potrebi – majico oblečem dva ali trikrat (če se seveda ne spotim, sicer jo jasno zamenjam), hlače pa seveda tudi po večkrat, dokler se pač ne umažejo!

Mjce imam oblečene 1x in operem.
Jopice in jakne po potrebi – včasij jih kar suhe, dam v sušilca in 20 min, da se malo mucke dolo poberejo.
Hlače pa tudi po potrebi.

Priznam, perem skoraj vsak dan, preoblačimo se non stop.
Preoblečemo se takoj, ko pridemo domov, tako smo navajeni.

Zelo redko kakšno stvar oblečemo dvakrat, majice itak ne, pri hlačah pa me moti, če se vidijo kolena in ko so zmečkane jih ne oblečem več, likati pa se nošenih ne da tako lepo kot opranih.
Izjema so kavbojke, katere oblečemo največ trikrat.

Ja, kar se čistoče in urejenosti tiče sem zelo pedantna in ne se sedaj spravljati name, ne bom se spremenila..))

lp

Odvisno.
Sp perilo, nogavice, majčke, bluze oblečem samo 1 x in operem
Hlače navadne 2 – 3 x. Kavbojke operem ko so umazane oz. ko imajo vonj.

Otroške stvari do dojenčice oblečem samo 1 x in operem ( komplet )
Otrošek stvari od starejše hčerke (3,5 let) isto kot pri meni.

majice jaz 1x, ker se dosti potim in imajo hitro vonj… hlače pa ne vem, 3x, 5x, 10x… :)))

Tako kot “sonček sije”. Včasih tudi kakšno majico ali srajco oblečem 2-x, če vem da nisem švicala.

Vse stvari, ki pridejo na kožo oblečem samo 1x in potem operem. Hlače pa nosim večkrat. Se pa takoj, ko pridem domov, preoblečem v trenerko, ki jo menjam po potrebi, ko je umazana. Imam tudi posebej majice za doma, ki jih menjam vsak dan. Pižamo menjam na vsake 2 dni, posteljnino vsak teden. Pa v brisačo se obrišem samo enkrat in jo dam prat. Tak sem navajena.

Jaz pa ne bi mogla dati drug dan iste majice gor. Saj se ja vsaj malo spotiš. Hlače pa morda največ kakšnih petkrat oblečem, preden gredo v pranje.

New Report

Close