Med.Over.Net

Starši in otroci

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Za naše navihance je potrebno biti iznajdljiv, domiseln, ustvarjalen, igriv, vesel, nasmejan, iskren, vztrajen, včasih zaskrbljen ... Preberite izkušnje in zaupajte svoje.

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

MirjanaFrankovic

Ali sem upravičen do porodniškega dopusta?

Default avatar

Mirko

Zanima me, ali sem upravičen do porodniškega dopusta, ki bi ga rad preživel čim več z novorojenim otrokom, čeprav z mamo ne bomo živeli skupaj in smo že zdaj ločeni? Z mamo se sicer kar dobro razumemo in vem, da me bo takrat potrebovala?
Default avatar

lanas

ali misliš porodniški dopust (dopust za varstvo in nego otroka) ali očetovski dopust?
mislim, da si do obojega upravičen - očetovskih plačanih 14 dni moraš izkoristiti v prvih 105ih dnevih dopusta za varstvo in nego otroka. dopust za varstvo in nego otroka pa lahko koristiš po 105ih dneh, če se mu mati odpove ali pa ga lahko koristita vsak 4 ure.
to, da ne živiš z otrokom mislim, da nima nobene veze. vseeno pa pokliči na csd za podrobnosti.
želim ti čim več lepih trenutkov z otročkom.

lp, lana
Default avatar

Katja

Najbolje da se pzanimaš pri CSD ju ali pravniku, ker se zna zgoditi da ne moreš koristiti očetovskega dopusta (doipusta za nego in varstvo otroka pa lahko itak edino, če ti ga "odstopi" mamica). Kajti bolniške že ne moreš dobiti, če sta prijvljena na drugem naslovu.Žal,.
Default avatar

kpiki

Ja si upravičn, vsaj do očetovskega dopusta prvih 14.dni, v kolikor si na roj.listu naveden kot oče otroka in ker ponavadi mati otroka vlaga vse potrebno na center, bo tudi ona verjetno dala vlogo za uveljavljanje oč. dopusta.
Mi z našim očkom nismo prijavljeni na istem naslovu, pa je imel pravico do koriščenja...saj je vseeno očka, ne?
lp

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic