Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Ženska z otroci je za samskega moškega …. kaj?

Ženska z otroci je za samskega moškega …. kaj?

http://katarina.blog.siol.net/2007/10/03/zenska-z-otroci-je-za-samskega-moskega-kaj/

Izsek:

Ko sem spoznala svojega zdajbivšega, sem se prvič srečala z občutki, razmišljanji in strahovi, ki sem jih v dobre pol leta srečala pri vsaj petih prijateljicah.

Bila sem sama s tamalima 4 leta. Imela sem sicer ljubezenske veze, ki so bile bolj vikend paketi, daleč stran od otrok, doma, samo zame. Nisem niti premišljevala o tem, da bi se s kom resneje vezala, predstavila otroke, živela skupaj … O ne, to je bilo svetlobna leta daleč od mene. Toda …. zgodilo se je. Spoznala sem Njega.

Prihajal je po službi, prespal in šel v službo. Najprej sva bila samo midva, tamalih nisem mešala med naju. Vedel je za njiju, že prvi dan je bil pri meni doma in videl njune slike, pogledal albume, dobil v paketu mamo, ljubico in prijateljico. Niti sanjalo se mi ni kako gleda on na mene, kaj si on misli o vsem skupaj.

Ko sva šla skupaj na obisk k tamalima v kolonijo, sva se prvič skregala. Zelo skregala. Na smrt. Celo pot domov nisva govorila in tudi potem ne. Pa je poklical in vprašal kaj je bilo to. Ja, kaj je bilo?

Po kakih treh mesecih sva imela prvo resno debato o tem, kaj sva midva, kaj je med nama. In mi je povedal, da z mano ni hotel imeti nič resnega, da ni planiral veze, da je hotel samo seksati, nič drugega. Pa se je zaljubil. In? …. Postala sva par tudi uradno. Vsako noč je prespal pri meni, samo ob nedeljah zvečer je bil doma.
(…)

Skupaj sva bila več kot pet let. Končalo se je z grenkim priokusom solza, strtim srcem in razbitimi sanjami o družini, skupnih otorcih, partnerstvu.

Bal se je tega, da imam otroke. Dejstvo, da sem bila najprej mama in potem njegova ženska, ga je ubijalo. Kakorkoli sem se obrnila, sem bila med dvema ognjema. Ko so se on in tamalidve prepirali med seboj nisem vedela kam naj se postavim. To je bil čustveni šah mat. Koga imam raje, kdo mi več pomeni?
Bil je z mano, pa vendar sam. Bila sem z njim, pa vendar sama.

Zakaj se je tako končalo? Bi morala že v prvem letu poslušati svoj instinkt, da ne smem nase vezati samskega moškega, da bomo jaz in moji frocki prevelik zalogaj zanj, da bo moral sprejeti prevelik paket.
Bi moralo vse skupaj ostati pri seksu, zabavi, sprostitvi?
_______________________________________

V zadnjem času sem spoznala kar nekaj samskih moških, ki so se zapletli v veze z mladimi mamicami. Ko jih vprašam kaj pričakujejo od veze rečejo, da samo seks, da ona sicer misli, da bo iz tega kaj resnega, ampak oni pa niti v snu ne pomislijo na to. No, seveda se delajo, da je to kao resna veza, ker je seks dober in oni nimajo obveznosti, saj imajo one veliko dela s svojimi otroci in bolj malo časa za druge stvari, ampak oni hočejo samo seks in pika.

Moje prijateljice in jaz smo pričakovale resno vezo. Vezo, ki bo prešla v pravo partnerstvo in družino. Dobile pa smo še eno razočaranje, grenak priokus in solze in izgubljena leta v lastnih sanjah.

Po moje je potrebno najprej postavit NJEGA v položaj kjer mu daš jasno do znanja, da si najprej mati, šele potem ljubica oz partnerka oz žena al karkoli že .
Pišeš, da tamalih najprej nisi mešala….mogoče bi ju pa morala? Mešala si ju šele ko si bila do ušes zacopana, ko si ga ŽE ljubila.
Ne vem, mogoče moje razmišljanje ni pravo, ampak vseeno,
če te najprej spozna kot žensko, se zaljubi in ga šele nato “udari”, da si tudi mama z vsemi obveznostmi, da ni VAJINEGA časa, ampak je VAŠ čas, da mora tvojo naklonjenost, crkljanje, pozornost,.. deliti tudi s tvojimi otroci se pač ne more dobro končati…….ok, je pa res, da je odvisno od človeka do človeka, ker pa nismo telepati se pa marsikdaj konča kot pri tebi…..

WildWind

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Se strinjam WW. Ne pretvarjaj se da si nekaj kar nisi. Jaz sem bila tudi najprej mati in šele potem kaj drugega. To je sprejel in ne kot breme, ampak kot nekaj lepega, vrednega. In sedaj, ko živiva skupaj nisem več najprej mama in potem vse ostalo. Ampak sem toliko mama kot sem tudi partnerka, ljubica, ….

Odgovor na vprašanje… Če bi vprašala mojega (ki je bil samski, jaz pa ženska z otroci – preden sva se zapletla) – bi verjetno odgovoril, da nič posebnega. Ženska kot vsaka druga ženska.

Tole je po moje vprašanje za moške. Torej ..kje je kater?))
lp

Spet ena tema, kjer ni mogoče posploševati. Ni recepta.

meta: ne, ni recepta. to je moja zgodba o zadnji vezi. no, resnici na ljubo delam s samimi moškimi in me zelo boli, ko kdo izmed njih reče, da je dobil mamo z otrokom. in ga vprašam kaj misli imeti z njo, pa odvrne, da samo seks, kaj več pa ne (dobesedno). da ona si sicer želi kaj več in tudi pričakuje nekaj več, ker mu je to rekla, ampak on bo pa samo seksal z njo. in ni tolk fer, da bi ji to povedal, raje glumi da jo ima rad, da mu je do nje, da seksa z njo dvakrat na teden.

bolano, bolano za bruhat. teh zgodb sem slišala v zadnjem času odločno preveč. in to niso mulci stari 20-25 let, to so moški stari 30 + let, samski, pri mamicah živijo. (tako kot moj zdajbivši 🙂 ).

pa me zanima koliko vas je doživelo kaj podobnega.

Mnenje ene brez otrok. Moški se še svojih otrok bojijo oziroma se jih bojijo imeti, ker se bojijo odgovornosti. Zato se ne čudite, da se bojijo tujih otrok oziroma da se bojijo prevzeti odgovornost zanje. Še svojih ne bi imeli tam do 45-leta. Vsi bi samp uživali, se luštno imeli in noben se ne bi ničemur odrekel ali dal kaj od sebe.

Moškim so otroci drugega moškega živ dokaz, da te je nekdo že imel pred njim, da si sexala z drugim. Stalni opomnik, da niso bili pri tebi prvi in seveda se tako zavedajo, da imaš možnost primerjati njega z očetom svojih otrok….česa moški ne prenese? KRITIKE
Pa še nekaj…..poslednja vampirka ima prav….moški se bojijo odgovornosti (seveda pa obstajajo častne izjeme, ki pa so resnično samo izjeme:( )

WildWind

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

vidiš, obratno pa ni tako. al je? imamo ženske zaržke do moških, ki imajo otroke? se primerjamo z njihovimi bivšimi?
jaz se ne.

in ne vem kakšna odgovornost so moji otroci mojemu partnerju? vsaj jaz mu jih nikoli nisem vsiljevala, nikoli težila, da mora bit z njimi.

haha katarina,meni je bilo tako dolgih 10 let,samo sex,sex,sex in to z očetom mojega otroka..:)kaj potem pričakovati od samskega,ki otrok nima- še več sexa haha,no jaz sem se nučila,pri meni pridejo v poštev samo moški ,ki imajo tudi svoje otroke in ki za njih skrbijo,razni neodgovorneži do lastnega naraščaja odpadejo,po tem ga ocenjujem-kak oče je in kako razmišlja,samski brez otrok odpadejo.
Razumem pa da boli,ko ugotoviš da si nekomu samo sexualni objekt in taka razmerja lahko trajajo leta,enko kot leta lahko traja zakon zaradi hotelskih uslug:)in drugih interesov,nikdar ne moreš biti popolnoma prepričan zakaj je nekdo ob tebi,je to res ljubezen ali kaj drugega,samo zase lahko trdiš zakaj si v neki vezi,drugemu misli brati-no go,je pa pomembno imeti sebe rad in poskrbeti zase,srček pa podariti samo tistemu,ki bi si ali si že zasluži.

Ženske to da pa moški lažejo o čustvih in resnosti veze pa ni nič novega,ker če bi povedali resnico ,če bi bili iz dna duše iskreni ,vedo da bi jim bila pokazana vrata.Zato ne verjamite vsega.In jaz ne vidim nič narobe vtem,če si tudi ženska,poišče partnerja samo z sex..samo to je že drug zgodba..me smo takoj tista beseda na k….če izrazimo željo le po sexualnem druženju in nič več,medtem ko se za moški spol to smatra kot normlno.V rit naj si vtaknejo to normalnost.:)Če mi bo za vroč sex,ga bom tudi imela,več kot to se pa ne mislim iti z samskimi brez otročkov.

Monica: pred to vezo sem štiri leta imela razmerja, ki so bila seksaulna. samo to sem takoj na začetku razčistila in sva oba vedela zakaj sva skupaj, kaj je pomen zveze. nobene globine ni bilo, ciljev za prihodnost, itd. in je bilo zelo super. to so bili vikend paketi. ko so se začela avijat čustva, navezanost itd, pa smo šli narazen brez travmiranja.
ampak da ti pa nekdo laže … veš, zato ne razumem tega. saj jaz tudi znam rečt ej ti, jaz bi se pa samo dol dala s tabo, pa nič drugega. s tem njemu takoj povem kaj bi in kaj ne bi. ne pa da lažem ,da ga imam rada in da si želim bit z njim, v resnici si pa želim samo posteljnih užitkov.

No to je bila pri meni tudi velika težava in kamen, ki sem ga v času takoj po tem ko se je odselil težko nosila.
Ravno o tem sem razmišljala.Pustimo da sem v njem videla to kar sem želela celo življenje in da je oh in sploh tip in tako.
Ko se je to zgodilo sem vedela, da me čakajo take zgodbe kot jih opisuje Katarina.
To je tudi mogoče razlog, da se še vedno nisem spustila v nikakršno zvezo, tudi seksualno ne, ker zase vem, da bi si sčasoma želela več.In bi spet ostala sama z zlomljenim srcem.Kaj takega si pa niti slučajno ne želim (bi bilo kot sol na rano).
Res je, moj ex ni prenesel odgovornosti za otroka. Tako kot ne prenese odgovornosti za nič v svojem privat življenju.Že prej je bilo vse na meni.
In verjamem, da še obstaja kakšen tak,ki mu ta odgovornost ne paše in želi “neobvezno partnerstvo”.
In zato mi je bilo še toliko bolj hudo,ker sem se zavedala da sem pristala v krogu iz katerega ne vidim izhoda.
Res je,da so pa zgodbe različne in ne gre posploševati. Mogoče,pa le doživim še kakšno srečno trajno vezo:)

Katarina vem akko se počutiš,lahko ti iz svojih izkušenj povem,da sem jaz cirka 7-8 let verjela,da mene ta moški ljubi in da mu veliko pomenim,ampak potem sem dojelA,da me on ne ljubi in da mu pomeniM manj kot blebeta
zakaj??
To ti bom pa zdajle povedala..ker je lahko tako ,ker si to lahko privošči,ker nihče ne reagira,v našem primeru ne jaz in ne žena,ona se sicer ne strinja,daima mene in jaz se ne strinjam,da ima obe..kar dovolimo,ker se oprimemo besed,kot pjanc plota,ker so dejanja mešana,enkrat nam pokaže skozi dejanje,da je resen,spet drugič obratno,ker se oprimemo upanja,da bomo resen par,da morda ste moke bo kruh..in za žensko sta celo resen par..medtem ko on nigdar sploh ni na to gledal kot na resen par,ampak samo par..par ali partner pa si lahko v veliko pogledih in za njih je dober sex najboljši pogled..:)To ne leti na vse moške,ampk na te o katerih debatiramo-na to skupino tipov.

Vem najbolj boli laž,samo žal edino z lažjo si zagotovijo to kar želijo.
Jaz sem se naposlušala laži za cel life.

no pa še neki,kjer imata dva iste želje in pričakovanja,ni problema,kjer imasta dva iste želje in različna pričakovanja,je čas za slovo,ker pa bi bili s tem prikrajšani za izpolnjevanje želja,je edini sprejemljiv način ohranjati to kar si žele z lažjo,ker so pričakovanja tako različna,da tisti ki laže nima kaj izgubiti,času ..čas..ali dokler bo trajalo bo trajalo bi rekli po domače..samo žal podlo od tistega ki želi in ne pričakuje ter nepravično do tistega ki želi in pričakuje.

Hm…..tudi obratno je tako, poznam ženske, ki imajo partnerja z otroci od prej (sicer premalo, da bi lahko posploševala, ampak vseeno)…nekatere sprejmejo njegove otroke brez problema, skrbijo zanje, jim pomagajo,….nekatere pa fašejo živčnega takoj, ko slišijo glas njegove bivše, znorijo ko ga kličejo njegovi otroci, kaj šele da bi živele z njimi, ker jih to spomni, da so ljubili pred njimi drugo, da pač ne obstajajo oni kot samostojna familija, ampak se potrebe in želje dveh familij prekrivata…..ah seveda, tudi med ženskami ne manjka takšnih, ki bi imele samo vesele urice, brez obveze in tudi med ženskami so takšne, ki moškim lažejo v obraz….
Res pa je, da imaš ti zaradi delovnega okolja priliko srečevati več moških primerkov te ¨”vrste”….

WildWind

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Bi pa bilo zanimivo slišati kaj predstavlja za žensko moški, ki živi sam z otroci….dajmo atiji:))) Kako samske ženske gledajo na očete samohranilce?

WildWind

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Jaz zelo pozitivno,če je pripravljen folgat mularijo in biti ob enem dobr očka,ne vidim razloga,da nebi mogel folgat prave ženske,kjer bi si delila slabo in dobro in vse lepe in tiste malo manj lepe stvari glede otrok,njegovih,njenih ali skupnih-pod skupne se lahko štejejo tudi če nimata kasneje svojega biološkega,otrok je otrok,rabi ljubezen,pozornost in skrb.
Saj pravim mene zanimajo samo očetje,samski brez otrok odpadejo.:)poročenih mi pa ne omenjajte:)

wildwind: jaz ne posplošujem. joj, upam, da ne bo kdo spet tega tako vzel. 🙂

Ne, ne…..poznam pač premalo takšnih žensk, ki se vežejo na moškega z otroci, da bi lahko pisala na splošno (jaz namreč:))))……

Jaz recimo sem v letih, kjer si sploh ne znam predstavlajti, da bi si lahko našla moškega brez otrok (pa da ni ene 10 let mlajši)….saj moški pri teh letih ali otroke imajo ali pa nimajo želje, da bi jih imeli (običajno)…če sem iskrena mislim, da mlajša kot je mamica z otroci, več ima možnosti srečati pravega moškega….

WildWind

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Poznam kar nekaj samskih očetov z otroci, katerim je “druženje” s prav tako samskimi mamami z otroci v prvi vrsti zastonj varstvo in vzgoja njihovih lastnih otrok. So pa tudi svetle izjeme, kjer dve “sestavljeni” družini odlično funkcionirata.

New Report

Close