Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf ali zamrzjenčki več možnosti

ivf ali zamrzjenčki več možnosti

Mene pa zanima ali moraš najprej pokoristiti zamrzjenčke in greš šele po tem lahko na ivf, ali pa greš lahko mogoče najprej na ivf in lahko zamrzjenčke pokoristiš kasneje.

Namreč to me zanima zato, ker sem nekje zasledila, da so z zamrzjenčki zelo majhne možnosti. Imam 4 zamrzjenčke in sedaj ne vem ali naj mi vstavijo 2 ali 1? Mislila sem , da bi mi vstavljali po enega in imaš potem 4 možnosti- vsak mesec::))

Najprej vprašanje. Kaj boš pa z zamrznjenčki, če tokrat uspe?
Na gk in v mb je potrebno najprej porabit zamrznjenčke.

Sicer pa zamrznjenčki imajo pri statistiki nižji % uspešnosti ker včasih nekateri ne preživijo odmrzovanja. Po transferju je pa uspešnost enaka. Prenos enega zarodka je tudi meni najbližje vendar se je pri zamrznjenčkih to potrebno dogovorit v naprej. Če se nisi sta zamrznjena po dva skupaj in lahko odmrznejo le oba skupaj.

Jaz bi v vsakem primeru porabila najprej zamrznjenčke.
Naj še razložim. Za sabo imam 9 mesecev ležanja in si nove nosečnosto iz tega razloga ne želim. Imam pa enega zamrznjenčka, ki ga nikakor ne morem kar pustit na kliniki. Darovanje tega pa pri nas ni možno :(((

Nebi se strinjala s tabo glede uspešnosti, saj sem od treh plusov, dva zagledala pri zamrznjenčkih!Kar se pa števila tiče, ti je pa Kitty že vse razložila in ja, najprej moraš porabit zamrznjene.Pa res:Kaj bi naredila z njimi, če ti po IVF (hvalabogu) uspe in to z dvojčki?Kaj bi jih kar zavrgla?Jaz jih nebi mogla, saj so to najini otroci in ne kr neki!

Srečno

škratek

škratek zato sem napisala, da je uspešnost prikazana nižja zaradi nepreživetja odmrzovanja. Tisti, ki preživijo so pa pravi borci:)

zamrzjena imam po 2 skupaj.
a potem, če prav zastopim je bolje, da mi vstavijo 2, zato ker sta skupaj zamrzjena.
kaj pa,če bi mi enega vstavili, drugega pa zamrznili nazaj,ali ne bi preživel naslednjega odmrzovanja.

Kako bi se pa ve odločile? za vstavitev enega ali dva?

hvala za pomoč

Ne hana to ni možno. Če odmrznejo oba potem ali ti vstavijo oba ali pa morajo drugega zavreč. Ponovno zamrzovanje ni možno.
V primeru, da sta dva zamrznjena bi jaz vstavila oba, če zato nimaš kakšne zdravstvene kontraindikacije.

Mogoče katera ve kakšna je statistika z zamrznjenčki pri dr. Rešu. Jaz še za nobeno nisem slišala, ki bi bila po zamrznjenčkih pri njem noseča.
Se motim?

Neja

Nejka seveda se motiš 🙂

kitty,

hvala za pojasnilo, sedaj se pa res ne bo težko odločit..)) sem mislila, da ti enega lahko zamrznejo nazaj.

lp

Kitty, moje nestrinjanje se je nanašalo na Hanin post, vem kaj si mislila.
Sicer pa Hana, odmrzovnje ene slamice z dvema zarodkoma ni garancija za ET dveh src, lahko preživi le eden, ampak če mene vprašaš sta bolje dva!

škratek

New Report

Close