Najdi forum

noče otročka

Moj partner je starejši in ima že otroka od prej, ker nisem dobro prenašala tablet sva pazila vendar kot kaže sem zanosila. Problem je ker nikakor noče otroka pravi da ni več pripravljen za to in pač naj se ga rešim drugače tudi mene ne bo maral več.
Jaz sem sedaj stara 32 let in mislim da če bi imela dete je to skoraj zadnji čas.
Jaz ga zelo želim vendar ne vem kaj bo porekla moja družina ko sva pa bila celih osem let nerazdružljiva, zaljubljena kot prvi dan in ne bodo mogli razumeti da noče otroka.
Pač on je vedno rekel da če se bova odločila se bova oba skupaj, zdaj pa nama je “ratalo”. Odkar “paziva” sem vedno upala da nama bo pač ratalo in potem bo otroka sprejel, toda noče ga.
Enostavno ne vem, ali naj grem na splav?

Ne. Če si želiš otroka, ga imej.
Če te ima on rad te NE BO prikrajšal za materinstvo. Nima te pravice. Če si ti to resnično želiš, seveda. Res pa je sedaj zadnji čas za otroka.

Jaz bi ga na tvojem mestu imela. Če ne, se boš s tem obremenjevala vso svoje življenje in počasi zasovražila tudi partnerja, ker te je dobesedno prisilil v splav.

Če on ne razume, da ti želiš biti mama, potem ne razume tebe….kaj sledi iz tega pa sama veš,…in naj te ne briga, kaj si misli okolica, na koncu koncev je pomembno, kaj si želiš in ti in to bodo sprejeli tudi tvoji najbljižji,..

Upoštevaj svoje želje – le tako ne boš ničesar obžalovala. Če te je partner vreden, bo spremenil svoje mnenje.

Če bi bila jaz na tvojem mestu bi ga imela, če imaš možnost poskrbeti za njega in vama ne bi nič manjkalo.

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

Pomemben podatek je to, da sta skupaj 8 let in je torej očitno čas za korak naprej (ali nazaj), saj nista vsako leto mlajša. In morda vaju bo situacija prisilila, da se dokončno pogovorita o prihodnosti.

Če partner otroka noče zdaj, ga očitno nikoli ne bo hotel, ne s teboj, ne s katero drugo.

Če si ga ti želiš imaš dve možnosti: obdržiš otroka in upaš, da si tvoj partner premisli 2. pustiš partnerja in začneš na novo.
Mislim pa, da nima smisla, da čakaš, da on si on premisli glede otroka, ker si morda nikoli ne bo.

V tvoji situaciji bi otroka verjetno obdržala. Če bi si partner premislil prav, če ne bi pa tudi šlo.

Kot prvo – če ON ni hotel otroka, bi komot natikal kondom, tako pa bo tebe potunkal v drek, ker NJEMU ni uspelo paziti (čeprav nikoli ne bom razumela ljudi, da jim je prekinjen odnos zaščita…)

KOt drugo – ne naredi splava zaradi moškega!!! Otrok je nezamenljiv, nič kriv, da raste v tvojem telesu.

In resnično ne verjame, da te ta moški iskreno ljubvi, kajti drugača ti ne bi dal pogoj, da če se ne rešiš otroka, te ne bo imel več rad.

Pa ti? Bi lahko še naprej ljubila moškega, ki te je prisilil, da si ubila lastnega otroka???

Seveda imej otroka!!!! Nobeden na svetu, pa naj bo to kdorkoli, nima pravice odločati o tem ali smeš ali ne smeš imeti otroka! Če si ga želiš, ga imej. Če si premisli in se je pripravljen zavoljo tvoje ljubezni potruditi in biti (dober) oče – krasno! Če ne – še boljše!!! Si lahko končno najdeš dedca, ki bo hotel imeti s tabo družino in ne pa samo gospodinjo in ljubico! Tko. :)))

Pa seveda … čestitke!!!!!!! :)))))))))))

Pozdravljena!

Vprasanje je pravzaprav preprosto. Kaj si bolj zelis, da bi bila nekoc mati ali da bi ostala s svojim sedanjim partnerjem kljub temu, da ne bos mati?

Verjetno je res, da ce ga noce zdaj, ga ne bo nikoli, oziroma z vsakim letom manj (saj ni vedno mlajsi). Prav tako je res, da je ‘pazil’ on in lahko krivdo za sedanje stanje pripise predvsem sebi. To, da posledice zvraca izkljucno nate je huda sebicnost in slabo kaze, da bi te res imel rad. Moski, ki nocejo imeti otrok in so odgovorni, uporabljajo kondome. Uporabljati splav kot kontracepcijsko sredstvo pa je milo receno ‘zelo mimo’.

Mislim tudi, da zveza, v kateri se partnerja ne strinjata v tako bistvenem vprasanju kot je imeti otroke ali ne, nima svetle prihodnosti. O bistvenih stvareh se partnerja vendarle morata strinjati za uspesno skupno zivljenje ne glede na to, kako ‘se obozujeta’ in kako dober je sex ….

Tukaj ti je nemogoce svetovati, ker le ti ves kaj ti vec pomeni – partner ali materinstvo. Pri 32 -tih sicer po moje se ne lovis zadnji vlak materinstva (ceprav se res blizas 35-tim), vendar je to v tej zvezi vprasljivo tudi v prihodnosti. Tvoj partner ima ocitno veliko raje sebe kot tebe. Na zalost.

Pravi odgovor poznas le ti. Na druge pa se ne oziraj, saj bos nosila posledice odlocitve predvsem ti in ne tvoja okolica. Vso sreco!

Najprej čestitke za zakladek,ki ga nosiš pod srčkom.
Ne pusti se isiljevati,če te ima partner rad bo sprejel svojega otročka.Kar se tiče “kaj bo rekla okolica”komu mar,naj vsak pred svojmo pragu spuče,pol pa k sosedovim naj gleda.
Otročku se pa za nič na svetu ne odreči,to je tvoje največje bogastvo.Mi smo se za našo knedlo matrali 8 let.
V bolnici sem bila skupaj s cimro,ki je prvo punčko imela s prvim partnerjem s katerim sta se rašla,zdaj v drugo pa jo je drug partner pustil na cedilu,ko je zanosla in ni hotela na splav.Dobila je zlatega fantka.In je rekla da za nič na svetu nebi prekinla nosečnosti.

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/9jZhp2/.png[/img][/url]

pa saj ni res, kot da smo v srednjem veku, pa kaj ta tvoj ki je še starejši, ne ve da če se igraš z ognjem se ta zakuri, pa pri njegovih letih in že enem otrku pa bi moral vedeti da otroka naredita dva in ne samo eden.
kaj pa vem, vendra če lahko preživiš brez njega, mislim finančno, mu jasno povej da ti pa otroka želiš in ja saj ne bi rabil paziti, pa bi uporabil kondom pa se ne bi zgodilo. ne nazadnje, če si pripravljena na življenje zgolj ti in otrok, brez njega, mu lahko enostavno rečeš, da če si otrok ni več želel pa bi šel na vazektomijo, pa vama niti pazit ne bi bilo teba. res ne vem zakja bi se morala zaščititi le ženska, obstajaja tudi zaščite za moške.

JOJ IMEJ GA..celo življenje ti bo žal.., če te partner zaradi tega zapusti te očitno nima dovolj rad……….Je tud on krivec, da je nastal…………………splo ne premišljuj

“Če se bova odločila, se bova skupaj.” – sedaj pa pravi, da sploh noče imeti otroka – torej je hotel s tem že prej reči, da on ga nikoli ne bo hotel imeti, torej ga tudi vidva ne bosta imela.

Sicer ne vem, ali si stoprocentno noseča (napisala si: kot kaže, sem zanosila), ampak zorganiziraj si svoje življenje brez njega – pripravi si varianto, kamor se boš odselila, povej mu, da otroka boš obdržala, njemu pa daj teden dni časa, da se odloči, ali ti bo v nosečnosti in materinstvu stal ob strani. Sicer pa lepo na svoje.

Ne vem pa, zakaj se sekiraš, kaj tvoja družina misli o njemu – jim boš pač povedala, da otroka ne želi, da hoče, da greš narediti splav, ti pa tega nočeš – in naj si sami ustvarijo svoje mnenje o njem….
Če imaš podporo družine, bosta z malčkom v življenju prav lepo zvozila, brez skrbi. Potem pa se bo prej ali slej našel tudi kak moški, ki ga ne skrbi samo za svojo udobje in rit.

Nisem brela prejšnjih, samo en vidk bi omenila.

A če boš tega otroka splavila in se odločila da se zaradi partnerja odrečeš materinstvu, boš srečna. Mislim,d a bolj ko čas pritiskal (biološka ura), bolj te bo to neizpolnjeno materinstvo najedalo in bolj se bo krhala vajina zveza. Ki bo posledično (skorajk gotovo) šla v franže. Ker ti nezadovoljna, zafrustrirana, ker nisi mogla postati mati, tudi kot partnerka ne boš več zadovoljujoča, obenem pa boš krivdo za svoje neizpolnjeno hrepenenje vse bolj videla v njem. In verjemi, bolj bodo leta pritiskala, huje bo narava klicala. S neizpolnjenim klicem po materinstvu težko shajaš (sploh če ni objektivnih razlogov, kot npr. neplodnost).

Skrtaka, preprosto napisano, misšljeno pa veliko bolj kompleksno, sem ti hotela povedati, da s tem partnerjem najbrž nimata prihodnosti. Razen v primeru, da se on ob pogledu na otročka čisto razneži in za 100% obrne. Pri čemer ti še vedno ostane nosečnost in vse, kar sodi zraven, da “prebrodiš” sama.

Dobro razmisli!! Pa srečno! Navijam za DAAAA otročku, ki je itak že tukaj!

Lp, A.

v glavnem se strinjam s prej napisanim, samo nekaj bi dodala. Očitno ne moreš računati, da se bo ta partner premislil glede otroka. Mislim pa, da nikakor nisi prestara, da z njim enostavno prekineš, najdeš drugega partnerja in si ustvariš družino z njim in detetu, ki zdaj raste v tvojem trebuhu priskrbiš očeta in še kakšnega bratca ali sestrico. jaz sem stara 37, prvič noseča in računam, da ne tudi zadnjič.
Vso srečo.

No, če se že moraš koga znebiti, se moraš dedca, ne pa otroka.

Obdrži ga…sama sicer nisem mati, samo pri 32 letih ne bi kaj dosti premišljevala.
Kaj ni računal na to, da boš želela imeti otroka?
Nobena juha se ne poje, tako vroča kot se skuha, ….mislim da se bo navadil na to, da
ima še enega otroka, če ne, naj pa gre.
Resnično, ne naredi splava!

Srečno!

>>
sori, ampak to ni nobena ljubezen, da te izsiljuje s tem,d a te ne bo imel več rad.
Jaz bi mu enostavno odgovorila nazaj, da če otroka ne sprejme, ga tudi jaz ne bom več mogla imeti rada. Sploh si ne predstavljam biti z nekom, ki ne bi imel rad najinega otroka. Groza.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

NE NORI! MEJ OTROKA,PRESNETI EGOIST! HVALABOGU, DA SE JE “PONESREČILO”

Mitejka, jaz bom pogledala malo z druge strani. Jasno ti je dal vedeti, da otroka noče, še preden se je ponesrečilo, pa si sedaj jezna? In zdaj je on “grd”, da vse po njem pluvate?

Pustimo pri miru dejstvo da bi oba lahko poskrbela za zaščito, ampak ti si najbrž računala na “napakico” Otroka se ne podtika!!! Najbrž si mislila da bo spremenil mnenje, ampak žal – uštela si se.

In če moraš zdaj izbirati , se boš pač odločila, kakor se pač boš. Polagam ti pa na srce, če bi rada družino in naraščaj, najdi dedca ki bo delil iste želje in mišljenje, ker vzgajati otroka kot samohranilka ni enostavno, ne pravljično lepo.

Upam da ne bote zdaj vse skočile name, ampka sem morala povedati. Pa še to, ker je to forum, kjer se vse veselimo otročkov, ne vem kakšne odgovore si pričakovala????

Draga drugače,

meni je še vedno od ta grd, kot praviš ti, ker če ni želel otroka, kako je lahko pri sexu le na lasten užitek mislil. KOndom je ena taka fajn in povsem izi zadeva.

Že pri sexu je pokazal sebičnost in egocentričnost, saj če imaš partnerico res rad, potem ji zagotovo ne privoščiš splava!

Nekako pa se mi zdi, da bo tudi tokrat podlegla njegovim željam…

New Report

Close