Najdi forum

Oblacila za bebe

Evo, me neki zanima. In sicer predvsem izkusnje tistih, ki so morale vsa oblacila za bebo kupit same, niso dobile nic podarjeno.
Namrec, zanima me, koliko denarja ste dejansko porabile oz boste za nakup oblacilc za novorojencka? Tukaj bi rada predvsem iskrene odgovore, da vidim, ali prevec zapravim. 🙂
Ali so st. 56, 62, 68 primerne za bebe do treh mesecev?

Do katerega meseca pa so primerne stevilke 74, 80?

Pa zanima me tudi, ce ima katera narejen kak seznam, kaj vse rabimo za novorojencka? Predvsem me zanimajo oblacila.
Pa se cevlji: jih novorojencki rabijo in katere stevilke?

Hvala vsem, ki se boste potrudile.

Lep dan.

hojla

ja naš enoletnik nosi št 74, št. 80 pa so mu še prevelike.To je res odvisno tudi kako je oz. bo velik tvoj otrok. Jaz sem uporabljala 56,58 št. ko je bil še novorojenček.Je bil pa res pri ta lažjih 2.400 kg.

No glede oblačil ti težko svetujem, ker sem dobila dosti na sposojo.Prve čevlje sem kupila, ko se je imel 5.mesecev. V začetku pa nič čevljev, le nogavičke, pa čez tople copatke.Za zimo pa termo nogavičke + pletene copatke.Čez vse to pa topel zimski pajac.

Čevlje boš potem potrebovala, ko se bo počas postavljal na nogice, prej ne.Ene jih uporabljajo zarad lepšega izgleda ne pa zaradi praktičnosti. opazuj bebico, pa boš hitro opazila kdaj res potrebuje.

upam, da sem ti pomagala

Ola!!

Nimam pojma koliko sem zapravila v štartu!
Vem da kar nekaj, a sem se držala nazaj, sploh pri oblačilih in nisem ravno prtiravla.
Nekako, ko je bila Tia stara en mesec in smo videli kako in kaj se obnese, česa imamo dovolj, česa premalo smo šli pa v nabavo in dokupili manjkajoče.
Potem pa vse sproti, ko vidiš kako in koliko ti otrok raste, pa razne akcije, ugodnosti ( otroci so si res zelo različni med seboj ).
Jaz sem imela pripravljeno nekako tole:
10 bombažnih pleničk ( tetra )
5 povijalnih bombažnih hlačk ( tudi tetra; to dvoje je za široko povijanje prvih tri mesece, kasneje pa plenice pridejo za marsikaj prav )
3 tetra majčke, ki se zavežejo na trakce zadaj ( pravijo jim tudi “benkice”, a sama z njimi nisem bila tako zadovoljna in sem raje uporabljala body-e, majčko pa oblekla čez bodi in jo potem spodaj zavila v plenico, da ji ni vse ven uhajalo in štrlelo)
5 body-ev
3 bombažne žabice ( iz Baby centra – znamka Clar, so se mi zdele sploh prve mesece zelo uporabne in fine )
2 bombažni tetra kapici
2 pajacka iz pliša
1malo debelejša jopica in hlačke
copatki ( za najboljše so se pri nas izkazali tisti volneni štrikani )…
Verjetno še kakšna malenkost pa se zdaj ne spomnim.
Če boš šla v Šolo za starše, tudi tam dobiš malo napotkov in med njimi je tudi seznam prvih potrebščin za nego in prav tako za oblačila.
veliko je odvisno tudi od tega, kdaj in v katerem letnem času rodiš.
Sama sem na začetku kupovala vse od št. 62 ( v glavnem to št. ) 56 št. nisem kupovala, ker je res zelo majhna in jo otrok preraste tik-tak.
Čevljev novorojenček NE potrebuje! Obut je v žabice in copatke, v vozičku pa tudi pokrit z dekico, tako da ni straha, da bi ga zebli v nogice.
Nasploh se prvi čeveljčki ( ta zaresni ) kupijo šele, ko otrok že poskuša delati prve korake, tisti mehki so tam okoli četrtega petega meseca bolj za okras na nogicah, ko ga pelješ z vozičkom. Čim dlje naj bo otroček bos.
Št. 74 in 80 sta od nekako 9 pa do enega leta in še malo čez.
Naša mala, ki ni ravno pri majhnih pri 13 mes. nosi št: 80.
je pa to spet seveda odvisno od samega otroka, od proizvajalca samega in tudi modela oblačila.
Počasi ti tudi take stvari stečejo in kupuješ potem že kar na oko, samih št. pa niti ne gledaš več toliko, razen bolj tako malo za orientacijo.
Veliko veselja z nakupi, lep in lahek porod in seveda zdravega in lepega dojenčka vam želim!
Vallery!

nova
Uredništvo priporoča

Glede čevljčkov: načeloma svetujejo, da naj bo dojenček čim dlje v ABS nogavičkah ali bos. Vendar boš videla; tam okoli 6 – 7 meseca pride faza, ko si začne dojenček vse vlečt z nogic in zato so fajn čeveljčki, ki se dajo dobro zavezat, da se mu zaščiti nogice pred mrazom (ne samo, da fino zgleda v vozičku). Naša si namreč takoj zvleče nogavičke dol – in jih da nato v usta, da so vse mokre….zato imam vedno sabo v vozičku rezervne nogavičke. Čevelje pa itak zgubljamo po tekočem traku ker se igra z njim in ga spotoma odvrže, ko mami gleda stran :). Enako je s kapami. Takoj dol.
Meni so bile tudi zelo praktične trenirke; tam od št. 62 – 68, ko se otrok že obrača in začenja plazit in je več na tleh.

Kar pa se tiče nakupov: za začetek res ne kupuj predragih ali preveč stvari, saj na začetku dojenček večino časa prespi. Čeprav po drugi strani: če boš imela premalo boš morala pa vsak dan prat. Čeprav dokler je široko povijanje /tja do UZ kolkov pri 3. mesecih) itak pereš skoraj vsak dan ali vsak drugi dan.

Sicer pa ni čarobne formule glede nakupov: jaz sem tudi kupila precej stvari, ki jih pupa ni niti enkrat oblekla. Nekatere sva pa non stop nosili. Svetujem ti, da malo potipaš prijateljice, morda se pa kaj najde za posodit. Pa računaj, da boš precej dobila tudi med darili po rojstvu.

Lepo pričakovanje (uh, kako so to zlati časi….kdaj pa rodiš?)
lp. m

-Seznam lahko dobiš v šoli za starše.
-Najprej: ali boš vzela paket za novorojenčka? Tam boš za začetek imela skoraj vse, le bodijev in majčk s trakovi ti bo manjkalo za začetek. Nato boš dokupovala. Nekateri otroci se rodijo miceni in počasi npredujejo, tako da so jim manjše številke še dolgo časa prav. Nekateri pa zelo hitro rastejo (teh je večina) in pri šririh mesecih jim 68 (ki je sicer za 6 mes) ni več prav. Taki so bili moji. Zato je povsem nesmiselno, da že na začetku nakupuješ na zalogo.
– Vzela boš denar in ne paketa: Kupi tako, kot so ti svetovale predhodnice.
Zapelji se do Dožal, če si s tega konca in v Katja&Alen – poceni in dobro boš kupila stvari za začetek.

– čeveljčki: so fancy, niso pa nujnost. Mojim otrokom je čez zimo veliko bolj kot čevlji prišlo prav, da smo kupili krznene copatke, saj majhne dojenčke zebe v prstke na rokicah in nogicah.

Kdaj pričakuješ?

LP Mici

Hvala vam vsem za odgovore.
Saj veste, kako smo mame, ki prvic pricakujemo.
No, jaz imam rok januarja, tk da ob to zimsko dete.

Tudi jaz oblačna!
in ja, še predobro se spomnim kako je bilo lani, ko sem prvič pričakovala! ;))
Zdaj imam PDP 4.1 2005 vendar VEM; da bo dete prijokalo še v veselem decembru! ;))
SREČNO!
Vallery!

Mimogrede moj je imel žabice št.80 pri pol leta, vse je odvisno koliko tehta detece oz. koliko je veliko. Moj preverjen recept je tudi, da odštejem 3 mesece. Npr: na italijanskih žabicah piše 6 mesecev, pa so nam glih prav pri 3 mesecih.

Jst sm morala tudi popolnoma vse kupit za našega korenjaka. pa nisem vse naenkrat, ampak postopoma, tako da pojma nimam, koliko denarja je za vse šlo. Kar se oblačil tiče…tele številke velikosti so ful različne. Res. Če boš kupovala bodije v leclercu, moraš pazit, ker so tam številke manjše. Sicer za novorojenčka ni panike. sem pa jaz kupila tam kao malo večje bodije št. 68…sem si rekla…bo za tretji mesec. Ha, napaka…v prvem mesecu je vse prerastel. Je pa naš fant zlo krepak, tako da so mu bili tud bodiji in žabice št. 62 hitro premajhni. 56 jaz nisem nič kupovala.

KAr se seznama tiče….to, kar je napisala Vallery, bi bilo pi nas absolutno premalo. Saj ne misliš vendar 2x na dan prat?????

JAz sem imela 40 tetra plenic, plenice ne rabiš samo za povijanje, ampak tudi za kaj obrisat, kaj prekrit, v posteljici, v vozičku..za rezervo v ruzaku…
Imeli smo 12 bodijev (rojen junija), pol s kratkimi rokavi, pol z dolgimi. Žabice so tri dovolj, jaz sem imela še dvoje hlačke do pasu. Boš pa potrebovala res še pajacke za spat. premisli, če sta 2 res dovolj. Kaj pa ti trikrat ponoči polula plenico čez in čez???

Bolje je imeti malce rezerve, zato raje kupuj malo večje številke.
Mimogrede, naš korenjak je sedaj star 4 mesece, pa nosi večino bodijev št. 68, nekaj tudi 74 in dva bodija iz Leclerca za 1 leto. Mimogrede-bodiji iz Leclerca so zame osebno najboljši.

Žabice in pajacke za spat ima št. 74.
Kavbojke,hlače, trenirko nosi št. 74.
Prav tako jopico iz velurja.

Pa lep pozdrav.

Sama sem večino oblačil kupila rabljenih, zato sva dosti prišparala. Kupila sem edino 5 novih bodijev, vsak je bil okoli 800 SIT, pajacke sem dobila za 800-1000 SIT, pa zokne smo kupili (3 pari 600 SIT), pa tri zimske pajace (en iz flisa, en kombinezon in še en komplet z rokavičkami, copatki – vse troje 5000 SIT na Sezamovem sejmu). Več pa za hčerko (sedaj ima 6 tednov) ne potrebujeva. Počasi pa že kupujeva bodije in pajacke 68 – bom tudi vse kupila na Sezamovem sejmu, ker so zelo dobro ohranjene stvari in dosti poceni. Kot vidiš, se da dosti prihraniti.

New Report

Close