Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Podplutbe – počena žila

Podplutbe – počena žila

Pozdravljeni!

Večkrat mi počijo kapilare na nogah. To me sicer ne moti, ker tudi ne boli. V zadnjem letu pa mi je že dvakrat počila žila tako, da imam 6 x 2 cm veliko podplutbo, ki na otip boli. ALi je to nevarno? Krvni tlat imam 110/60, horesterol 4,5.
Hvala za odgovor.

Srečno!
Adi

V dopisu navedena motnja kaže na možnost krhkosti kapilarnih sten, oz. na motnjo v procesu strjevanja krvi.
Priporočam pregled pri hematologu

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor.

Kako pa lahko pppridem do hematologa, saj mi je moja osebna zdravnica pojasnila, da to ni nič in sicer gre za slabe kapilare.

Hvala

Lepp pozdrav,

Proti pokanju kapilar predpisujemo Venorvton gel ali tablete. Upam, da ste pri izbrani zdravnici že opravili potrebne preiskave krvi in da imate koagulacijske faktorje v normalnih mejah.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdrdavljeni!

Na nogah imam nekaj počenih kapilar predvsem na predelu stegen in pod kolenom!Ne boli me nič! Jemljem tablete Bromergon ali kaj vplivajo na to! zanimam zakaj pride do pokanja kapilar! ali se da to pozdraviti?

Bromergon je zdravilo, ki ga predpisujejo ginekologi. Zato vas prosim da se za vprašanje o vplivu tega zdravila na kapilare obrnete na ginekologa, ki vam ga je predpisal. Kolikor mi je poznano delovanje Bromergona je možen njegov vpliv na žile in kapilare na okončinah.

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
Lansko leto avgusta mi je na nogo padel ploh krvavela nisem ampak takoj je postalo temno modro in velika bula ki sem jo hladila z mrzlo vodo. zdaj je že 10 mesecev od tega in še vedno imam veliko modrico 5×5 in tudi bula je še vedno ostala in še vedno me zelo boli če se je dotaknem. zdravnici sem že parkrat pokazala in je rekla da bi bilo treba to zrezati in da tega kirurgi več ne delajo. Lepo prosim če mi lahko kako pomagate kako bi izginila vsaj modrica 3 mesece sem se mazala s kremo za izginjanje modric a učinka ni bilo in zelo neprijetno je ker me boli. Kaj lahko še naredim za odgovor se vam lepo zahvaljujem in lep pozdrav. Branka

Občutek imam, da bo modrica ostala. Zaradi prisotne, na dotik boleče, otekline priporočam posvet pri kirurgu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Po operaciji obeh kosti zlomljenega levega gležnja imam po 3 tednih še vedno veliko podplutbo na levi notranji strani spodnjega dela noge, od kolena navzdol. Kako si pomagati, da le-ta izgine in ne bo več bolela. Na gleženj ne smem stopiti še 3 tedne. Pomagam si s krio-terapijo (masaža z ledom) in telovadbo za hrbtenico in noge (do bolečin).

Lep pozdrav in hvala že vnaprej za vsakršen dobrohoten nasvet.

Škoda, da niste napisali mnenja lečečega zdravnika. Mislim, da lahko pričakujete postopno izginjanje podplutbe. S krio-terapijo verjetno zmanjšujete bolečine, morda pa z njo zmanjšujete tudi hitrost izginevanja podplutbe. Ste morda konzultirali dermatologa, da bi vam predpisal najbolj učinkovito delujoče zdravilo?

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,

Moja mama je pred tremi leti prebolela raka na prsih in prejšni teden, na zadnji kontroli, ji je pri jemanju krvi že po prvi ampuli počila žila, tako, da so morali drugo ampulo krvi vzeti iz druge roke, kjer se je to ponovilo. Zanima me če obstaja kakšno zdravilo ali prehransko dopolnilo, za krepitev žil.
Lep pozdrav,
Martina

Pri krhkosti žil priporočamo uravnoteženo prehrano bogato s sadjem in zelenjavo ter dodatkom polivitaminskih preparatov. Zdravila, ki bi izrecno jačalo steno žil še ni. Vvsakem primeru priporočam, da zdravniki pri bolnici izključijo motnje strjevanja krvi.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

pred dvema dnevoma mi je na desni roki na dveh mestih počila žila. Ena na podlakti, druga v predelu komolca. Zdaj imam dve manjši podplutbi. To se mi načeloma ne dogaja, razen da se mi že ob najmanjšem udarcu vedno pojavi modrica. Predvsem na levi nogi pod kolenom. Stara sem 28 let, kadilka, drugače brez kakšnih zdravstvenih težav. Kaj bi to lahko bilo oz. ali mislite, da je potrebno k zdravniku? Hvala za odgovor. Lep večer še naprej.

Mnogi ljudje imajo zelo nežne stene dovodnic. Zadostuje majhen pritisk ali udarec, da nastane podplutba. To ni nevarno. Zdravil, ki bi neposredno pomagala proti tej nevšečnosti, ni. Vsekakor vam priporočam, da ob priliki greste do izbranega zdravnika in mu omenite navedno težavo. Morda je za to stanje kriva tudi manjša motnja strjevanja krvi. Zelo vam priporočam, da opustite kajenje, saj vam je dobro znano kako močno kajenje škoduje žilam.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

zanima me samo nekaj pred približno 1 letom in pol sem padel in se mi je zaril lep kos stekla v sredino dlani med kazalcem in sredincem in še danes ne čutim 1/2 sredinca po dložini in en mali pasek po kazalcu vse do nohta PO DOLŽINI. Ko se dotaknek rahlo čutim le meso ko pa potegnem z nohtom pa malo začutim in pa predvsem začutim mravljince zanima me pa ali se lahko to začne širiti ali pa bo tako ostalo ker gibam pa prst normalno in me ne ovira za zdaj pa se ni razširilo nič.

hvala za odgovor
lp marko

Priporočam kontrolni pregled v katerikoli kirurški ambulanti v kateri obravnavajo nezgode

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Sama imam naslednji problem.
Že okoli dve leti se borim s Shambergovo boleznijo (tudi purpuro). Jemljem že vitamin c (Lypo Spheric vitamin c) in rutin v kapsulah. Vendar Shamberg ne izginja. Poizkusila sem že s steroidnimi kremami, vendar tudi to ne pomaga. Dermatologi so mi povedali, da ni nič več v njihovi moči. Na tem mestu me zanima, če je v mojem primeru smiselna odstranitev kapilar, oz. po katerem posegu bi se moje stanje izboljšalo?
Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore.
P.s. najprej sem imela fleke le na gležjih, sedaj so se razširili že do polovice meč.

Shambergov sindrom je bolezensko stanje, ki je prikazano v dermatoloških pediatričnih učbenikih. Upam, da vam bodo pomagali kolegi dermatologi ali pediatri.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Za darilo sem dobila skok z elastiko (bungee jumping). Na spletni strani je napisano, da se skok odsvetuje ljudem s težavami z ožiljem. Jaz že ob manjših udarcih dobim podplutbo. Ali obstaja kakšna možnost, da mi zaradi povečanega pritiska ob skoku, zaradi slabših sten žil, poči kakšna žilica v možganih?

Hvala za odgovor

Podpludbe, ki se pojavijo pri nekaterih boleznih že pri blagih udarcih, kažejo na ranljivost drobnih žil na mehanske pritiske, ne pa na poraste tlaka v njih. Pri skokih nastanejo nenadni porasti tlaka, pri čemer lahko poči bolna žila. Predstavljam si, da ste še zelo mladi in, da niste ogroženi za možgansko kap. Vsekakor ne podpiram zahtevnih skokov.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close