Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek testo za pizzo

testo za pizzo

Rada bi enkrat za spremembo sama naredila pizzo doma. Pa me zanima, kako naj naredim testo, da ne bo trdo kot kamen.

dodaj malo olivnega olja in piva

jaz ga naredim tako:
v skledo dam moko, posolim, dodam nekaj olja, suhi kvas (zmeraj delam iz suhega kvasa in zmeraj uspe) ter zmešam z toplo vodo. Nato mešam, da se lepo naredi lepa kepa testa. Nekaj časa ga pustim, nato pa ga razvaljam in to je to.
Lp

kvas + sladkor + 2 žlici tople vode = 20 minut + moka + voda + sol + olivno olje = 50 minut

in naribanega sira. ( ga zamesiš v testo, njami!


Naredim enako, samo malo origana še zmešam v testo.

jAZ NAREDIM TAKO KOT ŽIVA 72. OBVEZNO JE OLIVNO OLJE IN TA POSEBNOST, DA GA NAREDIM ŽE POPOLDAN ZA NASLEDNJI DAN. SHRANIM (HAJAM) V HLADILNIKU. TAK JE KOT V NAJBOLJŠI PIZZERIJI

tudi sama ga bom prvič (upam) naredila. olikšne pa so sestavine in postopek za en pekač.

Dajte mi povedat koliko date česa, ker si niti ne predstavljam, torej koliko vode moke, kvasa, soli. hvala!

v 2dl mlačnega mleka zdrobiš 1kocko kvasa, dodaš malo sladkorja (da bolje vzhaja) in 2 veliki žlici moke, to malo pomešaš in pustiš v lončku da kvasec malo naraste.

V posodo, na desko vsuješ 40dag moke in narediš jamico. Vanjo zliješ kvasec, malo soli, malo olja (0.5 dl ali 1 dl), ter vse skupaj zgneteš (če je potrebno dodaš malo moke)

Testo daš v posodo za vzhajanje (plastično posodo, katero posuješ z moko), pokriješ s kuhinjsko krpo in pustiš, da vzhaja.

Ko testo naraste, ga razdeliš na primerne dele (odvisno, v kakšnem pekaču pečeš pizzo). Jaz razvaljam delno, potem pa s prsti razvlečem po pekaču (naoljenem) testo.

Da je pizza bolj sočna (testo pri tem receptu je vedno mehko, če le ne daš preveč moke), po vrhu polijem še z z vodo razredčeno paradižnikovo omako(kar je ostalo od omake za na testo)-torej, po vseh sestavinah polijem še z nekaj te omake, da v pečici ta voda shlapi in ne izsuši sestavin…

Večkrat preizkušen recept:)

Aaaa? Pa ti si pametna, punca!!!

Ne samo, da se znajdeš v življenju, ben, ti boš še Ajnštajn enkrat postala:-)))

P.S. Bom poskusila že danes

pivo res?

ODLIČNO TESTO ZA PIZZO
(2 pekača)…ali več

500g moke,
120g margarine,
250ml mleka,
1 čaj.žl soli,
malo sladkorja,
origano,
3/4 kocke svežega kvasa

Kvas damo vzhajati s sladkorjem, žlico moke in malo tekočine(mleko ali voda).
Medtem, ko vzhaja v toplem mleku raztopimo margarino.

V posodo damo moko, sol, origano (ni obvezen), pomešamo, dodamo toplo tekočino in vzhajan kvasec, premešamo, nato na pultu zamesimo v gladko testo.
Pokrito pustimo da vzhaja.
Nato testo razdelimo na dva dela (ali tri manjše) in vsakega posebej še enkrat na rahlo pregnetemo ter hlebčke testa še malo vzhajamo.
Kepi nato na rahlo razvaljamo (ne pritiskaj) raztegnemo in poljubno obložimo.

Pečemo v pečici 15 minut na 200 stopinjah.

Pizzo pečem že več kot 20 let (pekla sem jih tudi profesionalno), vendar ti lahko zaupam da je to testo eno boljših, mehko podolgem in počez:))).

Dober tek!!!
lp

New Report

Close