Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cerklje na Gorenjskem – stanovanja Stanovanjskega sklada se že oddajajo!

Cerklje na Gorenjskem – stanovanja Stanovanjskega sklada se že oddajajo!

To se mi zdi pa svinjarija. Moja kolegica je kandidirala za stanovanje v bloku, ki ga je zgradil stanovanjski sklad, pa ni bila izžrebana 🙁 Z možem imata majhnega sinka, načrtujeta pa še enega otroka in sta preračunala, da bi z veliko odrekanja ravno lahko sfolgala kredit za to stanovanje, ki bi bilo njihov dom za mnogo let. Pa ni bilo nič od tega in sta še vedno v najemniškem stanovanju in težko kaj prihranita, da bi sploh kdaj lahko šla na svoje 🙁

Zdaj pa kupci za to isto stanovanje že iščejo najemnika za 480 evrov na mesec!

Se tudi vam to zdi svinjarija? Če so ta stanovanja res zgrajena z namenom reševanja stanovanjskega problema mladih družin, kako se to sploh sme zgoditi? Stanovanjski sklad bi moral v pogodbo zapisati tudi to, da se stanovanja 5 let ne sme oddajati, ne pa samo to, da se ga 5 let ne sme prodati po višji ceni, kot je bilo kupljeno!

To samo pomeni, da je tudi med družinami, ki “rešujejo stanovanjski problem”, mnogo špekulantov. Jaz dejansko osebno poznam tri primere, ki so rekli, da je to za njih investicija in da nameravajo še naprej živeti pri starših. Jaz mislim, da je ta program poceni stanovanj napaka države. Če jih že gradi, naj jih zgradi bistveno več in nato enostavno preda trgu, ki bo sam uravnal cene glede na ponnubo in povpraševanje.

Jaz se tudi sprašujem kaj je pri nas sploh urejeno tako, da služi v prave namene. Vse nekam mimo!! ja, veliko jih poznam, ki ta stanovanja zlahka kupijo medtem, ko že imajo zdavnaj rešen stanov. problem in jih potem oddajajo. In to sploh ni prepovedano. Za reševanje stisk (mladih) družin ni itak ničesar; pa še ta status “mlada družina” prej ali slej zgubiš, ko čakaš na rešitve stanov. problema in potem nisi več pod “mlada družina” ampak še vedno (samo!) družina z majhnimi otroki – brez stanovanja, prijavljen vsak na svojem koncu, s pogostimi selitvami itd. Zoprno v tej državi, da je joj!

nova
Uredništvo priporoča

Meni se vse tole početje stanovanjskega sklada zdi zgrešeno. Naj rajši zgradijo konkretno število stanovanj in jih oddajajo po neki zmerni ceni. Zakaj bi pa morali še naprej gojiti kult lastništva stanovanja? Naj rajši uredijo trg najemnih stanovanj, bomo posledično tudi postali bolj mobilni in tako bolj konkurenčni na trgu delovne sile.

Jaz osebno poznam družino, ki je kandidirala za stanovanje prek stanovanjskega sklada z milijonsko plačo in že rešenim stanovanjskim problemom, so si pa zaželeli še stanovanje v centru. In ker so rojeni pod srečno zvezdo, so seveda bili izžrebani. V vlogi so seveda morali dejansko stanje prikriti, ker drugače ne bi šlo in v bistvu me to ne moti…moti me točno to, kar navaja merenge…NAJ UREDIJO TRG NAJEMNIH STANOVANJ!!!!
Tukaj pa postname besna v bistvu na koga???…državo verjetno?!?!

Mi smo tudi mlada druzina,na Poljanski nismo dobil flata,smo pa bili izrebani v Cerkljah 😎

Po mojih zadnjih informacijah bo od 48 druzin dejansko samo 10 zivelo v SVOJIH stanovanjih,ostalo vse v najem,mislim nevem kaj nej si mislim!!!

New Report

Close