Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vpis v ZK

vpis v ZK

Mi lahko kdo opiše postopek vpisa v zemljiško knjigo? Se lahko zadeve lotim sama ali moram k notarju.
Hvala in lp

Lahko brez problema se zadeve lotiš sama. Na strani sodišč najdi ZK, tam pa imaš obrazce, katere izpolniš in jih odneseš z vso dokumentacijo na ZK, plačaš, počakaš nekaj mesecev, zadevo vpišejo in dobiš po pošti njihov sklep – to je vsa znanost.

Hvala. Ali si v tem poslu, te lahko prosim še za kakšen nasvet če bo potrebno?
Lp

Ja, sem v tem poslu.

Jaz nisem v tem poslu, lahko pa kaj vprašaš, ker sem predkratkim to urejala in če bom znala odgovoriti ti bom z veseljem.

Se lahko bereva na privat, če lahko prosim za pomoč.

Mi lahko kdo prosim pove, koliko to stane?

Hvala.

Taksa za vložen predlog in za vknjižbo.
Če gre za lastninsko pravico, potem plačaš skupno okrog 80 e.

če boš sama izpolnila obrazec za vpis v zemljiško knjigo te to nič ne stane. potrebno je pa plačati sodno takso in sicer za ZK predlog 100 točk (vrednost točke po zakonu o sodnih taksah je 0,07930 EUR (19,00 SIT)) in za vknjižbo lastninske pravice se plača taksa v višini 0,5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od vrednosti nepremičnine, vendar ne več kot 1000 točk (torej maksimalno 79,30 € oz. 19.000 SIT).Skupaj torej maksimum 87,23 €. Sodne kolke lahko kupiš na sodišču v trafiki in jih prilepiš na ZK predlog ali pa plačaš preko položnice oz. spleta in zraven spneš potrdilo o plačilu.

lp, maka

maka, a delaš v ZK?

Torej samo izpolnim obrazec in ga oddam. Mislim da bom imela malo težav, ker gre za etažno lastnino. Ali mi znaš svetovati tudi kaj v tej smeri. Obrazec sem si izpisala, mislim da potrebujem tudi nek obrazec oz. dovolilo za vpis v ZK.
Zadeva mi trenutno greni življenje. Ga. ki nam je obljubila da bo to uredila se je po 4 mesecih spomnila da nima časa, da ima preveliko gužvo in zdaj ne vem na koga naj se obrnem, da kaj ne zamočim.

Lahko se obrneš na kakšno nepremičninsko firmo, ampak ti bodo zaračunali.

Če gre za prvi vpis, pa se taksa ne plača. No, vsaj v Ljubljani februarja letos je ni bilo treba plačati.

ne, sem pa v teh vodah in skorajda vsak dan na sodišču.

lp

A lahko prosim pogledaš odgovor oz. vprašanje na tvoj odgovor zgoraj.

če te je strah, da ne bi kaj naredila pravilno, se raje obrni na odvetnika ali kakšno nepremičninsko agencijo, ki se ukvarja z vpisi v ZK. drugače je pa postopek sledeč:

napisala si, da gre za etažno lastnino – iz tega sklepam, da je stavba že vpisana v E knjigi in da je narejen etažni načrt, ti pa želiš v ZK vpisati stanovanje (če to še ni narejeno, potem je potrebno najprej samo stavbo in dele stavb vpisati v kataster stavb, kar opravi geodetsko podjetje).

pri izpolnjevanju obrazca za vpis pridobitve lastniske pravice je potrebno vpisati:
opis stanovanja (npr.-stanovanje štev. 1 v pritličju v skupni izmeri _m2 v stanovanjski stavbi v _____ (naslov) na parceli številka _____
vpisani pri vložku številka E – / katastrska občina ____.

Kot predlagatelja napišeš svoje podatke in zraven napišeš priloge, ki so sledeče:
Potrdilo z etažnim načrtom štev. _z dne ___
Izvirnik kupoprodajne pogodbe štev.__z dne _ oz. še druge pogodbe ( ne vem, na podlagi česa si postala lastnica).

Naprej vpišeš enake podatke torej opis stanovanja in priloge. Nato sledi:
se dovoli
vknjižba lastninske pravice v korist imetnika:

osebni podatki, naslov, emšo in
do celote (1/1) oz. odvisno od deleža.

Kot sem že zgoraj napisala, če sama ne boš tega znala, se raje obrni na za to usposobljene, da ne boš imela potem težav z dopolnitvami in zavrnitvami na ZK.

lp

Hvala

New Report

Close