Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija primerno ležišče

primerno ležišče

Živjo vsem!

Moje vprašanje je: kakšno ležišče je primerno za 2 leti starega otroka?

Namreč, pri nakupu posteljice za novorojenčka so mi svetovali, da mora imeti novorojenček čim bolj trdo podlago za spanje, saj je njegova hrbtenica še “mehka”. Tako smo kupili kar trd jogi. Zdaj pa ne vem, ali je za kasnejše obdobje to tudi primerno. Nas fantek je začel precej nemirno spati v svoji posteljici in se sprašujem ali je to zaradi tega. Razmišljala sem, da bi mu kupili ležišče iz lateksa, kot ga imava midva z možem in sva z njim zelo zadovoljna.

Prosim za vaše mnenje in izkušnje. Aja, še glede vzglavnika me zanima, kakšen bi bil pravi (material, višina)? Zdaj ima čisto nizkega za malčke, pa mu ni nič kaj všeč – kadar spi pri nama se najraje “zagrebe” za moj vzglavnik.

Hvala že vnaprej!

Pozdravljeni, Sspela,
navadno ležišče bo čisto v redu. Pretrdo ni več tako “in”, kot je bilo včasih, premekho seveda tudi ne, torej tisto – normal bi kar v redu.
Lateks ležišče je menda v redu, le alergikom ga ne priporočamo (tistim hudim, ki imajo več alergij, kajti lateks je izredno alergogena zadeva). Vzglavnik naj bo pač malo nižji kot za odrasle.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close