Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Financiranje zasebnih šol

Financiranje zasebnih šol

Ste za to, da država financira zasebne šole? Jaz sem izjemno proti. Ker ta denar bodo gotovo jemali javnim šolam. Ki bodo potem imele manj. Za zasebne šole pa bodo dajali tudi njihovi ustanovitelji, lastniki. In dejansko bodo potem zasebne šole veliko bolj kvalitetne od javnih. Da ne omenjam tega, da se mi zdi, da na ta način skušajo uvesti katoliške šole, ki jih bo delno financirala država.

Valjda, da je to v ozadju. Sem izrecno proti.

Pa saj ni mišljeno tako.

Osnova bo razdeljena, vse ostalo bo pa v zasebnih šolah zelo plačljivo. Kar si pa navaden smrtnik ne bo mogel privoščit.

Mi je prav žal nekoč smo bili ponosni na naše znanje v šolah – zdaj pa tega ne bo več.
Manj kot je raja učena bolje jo lahko kontroliraš. In jo držiš na vrvici.

Ma joj kaj se znova vse ponavlja.

nova
Uredništvo priporoča

Potem oddajte svoje podpise!!!

Ta ukrep je korak k temu, kar je v ZDA šolskem sistemu najslabše. dobili bomo nekaj elitnih, oh in ah šol, ki si jih bo lahko privoščila peščica, in popolnoma razsuto javno šolstvo, z napihnjenimi normativi, slabšim oz. slabše motiviranim kadrom, zastarelo opremo, hudimi vedenjskimi problemi …

žal, vem da to ni politični forum, a tisti, ki nas zdaj vodijo, očitno gledajo le na to, kako bi ugodili cerkvi in kavbojem.

Glede na število zasebnih šol bo javno šolstvo zares ogroženo. In mislim, da število ne bo drastično naraščalo, ker se, po mojem mnenju, potrebuje kar precejšnja sredstva za odprtje šole.

Konkurenca na šolskem področju pa ne bo slaba, kot tudi ni drugje. Sicer pa če pogledamo javne šole, so že sedaj ogromne razlike, pa jih, vsaj po pisanju in poslušanju Štruklja in tudi nekaterih tukaj na forumu, ne bi smelo biti, ker imajo vse javne šole enako financiranje. Če bo izbire več, se bo vsaka šola morala zelo potruditi, da bo dobila učence in kakovostne učitelje. Tudi zasebna šola ni garancija za kvaliteto.

Sicer pa, če se ne motim, da gre za financiranje s strani predpisanega programa in ne za investicije in materialne stroške. To je še vedno, tudi v javnih šolah, stvar ustanovitelja. In tukaj se pokaže sposobnost ravnatelja, koliko sredstev za svojo šolo dobi. Nekateri se potrudijo in se marsikaj postori, drugi pa pač vlečejo plačo za to, da hodijo v službo.
Ne neki šoli ravnateljica ni sposobna dobiti denarja za podaljšanje ograje ob igrišču, ki bi ga povečali in samo jamra kako nima denarja.

Pozdrav,

Darja

Če je neki zasebno potem naj bo zasebno. Tudi financiranje je v takem primeru zasebno.
Ali naj jaz s svojim zasebnim kafičom zahtevam, da me država financira?

Tako, da zasebne šole ja s tem, da naj se financirajo kot vedo in znajo.

Sem ZA, da država financira zasebne šole.
Tako se bodo javne šole bolj potrudile za svoj obstoj!!!

Naj zmaga boljši!!!

Jah, jaz kafiča in šole ne bi ravno primerjala, se mi zdi neprimerno.
Financiranje zasebnih šol hočejo narediti ravno zaradi tega, da se ne bi preveč ločilo javno in zasebno. Tako bi imeli “vstop prost” na zasebne šole tudi otroci, ki drugače ne bi mogli plačati šolnine. Itak pa se delno že sedaj financirajo zasebne šole.

Saj menda niste naivni in mislite, da se bodo dejansko ustanavljale zasebne šole za navadne dijake? Kdo pa ima denar za kaj takega? Pri nas samo cerkev. In njim je to pisano na kožo.

Zakaj bi pa moral vsak imeti dostop do zasebne šole? Tega ni nikjer po svetu.
Zasebne šole so namenjene tistim, ki ne želijo hodit v javne šole, ki se z delom v javnih šolah ne strinjajo in tistim, ki si lahko privoščijo več. To ni nič slabega.
Zasebna šola pa naj uredi vpis na način, ki se njej zdi pravilen.
Bo to visoka šolnina ker želijo samo določen ”razred” otrok. Lahko bo to šola, ki bo popolnoma zastonj bodo pa poučevali veoruk. Bo to mogoče šola kjer ne bo pogovorni jezik slovenščina. Tisoč možnost.
Ampak v vsakem primeru je zame edino logično da javno šolstvo financira država, zasebno pa zasebniki. Nobena druga možnost se mi ne zdi sprejemljiva.

Moj otrok bo hodil v javno šolo ne glede na naše zmožnosti, ker se mi zdi da bo edino tako dobil vso potrebno znanje po mojih merilih. Če nekdo drug smatra, da njegov otrok potrebuje bolj elitno šolo ali šolo z malo drugačnim programom je prav, da to možnost ima. Se pa povsod take želje plačajo..tako ali drugače.

Sicer je pa moje mnenje, da še posebej šole kjer je vmešana cerkev (te se najbolj potegujejo za financiranje) javni denar najmanj potrebujejo. Tako bogata inštitucija si lahko brez težav privošči šolanje svojih učencev.
V tujini so celo take šole (pa tudi jasli in vrtci) najcenejši.Stanejo veliko manj kot javno šolstvo.

Zasebne šole bodo seveda bolj kvalitetne, če bo zanje plačevala in država in zasebniki. Za javne pa samo zasebniki. UVAJA SE SLAB AMERIŠKI SISTEM. In ameriških javnih šol prihajajo večinoma bebci. Le zakaj?

Se ZA! Današnje šolstvo kliče po konkurenci, drugače bo še naprej padala kvaliteta. Sicer pa je čisto vseeno ali je zasebna šola rimokatoliška, muslimanska ali poganska.

Šolnikom pa svetujem, naj nehajo plačevati v sindikat, ker bodo tako pomagali najprej sebi!

Ne, današnje šole ne kličejo po konkurenci, kličejo po boljši organizaciji. Če je nekaj slabo, greš to še bolj podirat, da bo še bolj v riti? Zakaj bi pa tekmovali, če dobijo denar v vsakem primeru za toliko učencev, kolikor jih pač je?

Nemoreš zorganizirat nekaj kar se do sedaj še nikoli ni dalo zorganizirat. Pač javna uprava. Denar bodo dobili v vsakem primeru, ne bodo pa dobili učencev. Posledica tega bo zapiranje šol. Tega se zavedajo in prav zaradi tega se tega bojijo kar pa je kvečjemu zdravo.

G. minister, ti resno verjameš, da se bodo zasebne šole ustanavljale kot po tekočem traku? Ta sektor bo tako nadzorovan, da se ne bo dalo nikomur ukvarjati s tem. Plus tega bo moral dobiti kapital za gradnjo šole in še za ‘dodatno ponudbo’, da bo pritegnil starše. Saj vsi vemo, v katerem grmu tiči zajec.

Pa še tako je, da šolstvo ne more imeti dobička. Če je nekaj 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} financirano s strani države, šolnin pa ni (in jih verjetno ne sme biti), tudi profita ne bo. Šole se bodo torej odpirale samo iz ideoloških razlogov. Klasičnih zasebnih šol ne bo. Ker ni poslovne računice. Torej ne vem, kakšne fensi zasebne šole imaš v mislih. Isti denar – ista muzika. Razen če bo kdo primaknil kaj zraven. Za to pa bo moral imeti kakšen drug interes, kot je profit.

OŠ je obvezna, če ima zasebna šola program, ki je identičen programu v javni šoli, potem ni razloga, da ga ne bi financirali, saj tudi ti starši plačujejo davke.
Če ima šola svoj kurikulum, potem pa je drugače

Seveda je razlog. Omenjene šole ne sprejmejo vseh učencev po kriterijih kot so v javnih šolah in to je bistvena razlika. Če želiš drugačno, če se greš izločanje, plačaj, saj bo dolgoročno to plačala cela družba (žal, ne samo z denarjem).
Morda bo to bolj jasno, ko bo imela VSAKA verska skupnost v Sloveniji svojo šolo, katere program, identičen programu javne šole, bo plačevala država.

Zakaj vam gredo v nos zasebne šole z verskim ustanoviteljem, ne vidite pa recimo Waldorfske OŠ, ki je že dolga leta 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} financirana iz strani države. Plus kar konkretne šolnine.

Ker Slovenija.


Če ima zasebna šola program, ki je identičen programu v javni šoli, potem ni razloga, zakaj ustanavljat privatne šole.

Ja sem za zasebne šole, pod pogojem, da ne bodo katoliške ampak muslimanske. Saj če je identičen program, zakaj torej nebi bile muslimanske? Z muslimanskimi učitelji in njihovimi župniki.

Trol je odprl 10 let staro temo in vi se razpišete.. Je že mimo, kakor lahko vidimo, ni bilo neke blazne nevarnosti za javne šole… In ja, za sofinanciranje mora biti program 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} enak kot v vseh drugih, infrastrukturo pa vzdržuje ustanovitelj. Če to ni zmaga za državo in davkoplačevalce pa tut ne vem..

Ko bo se bodo zasebne šole uveljavile, bo eliti zelo v interesu, da je javno šolstvo čim bolj v razsulu. Tega se bojim.


Sem proti državnemu financiranju vseh zasebnih šol. Če je zasebna, naj se tudi financira čisto iz zasebnih virov. Če hoče imeti naziv osnovna šola, mora imeti program javne osnovne šole. Tako in nič drugače. Financiranje elitizma, kakršnemu smo priča danes, pač ni sprejemljivo. Ne za šole RKC ne za Waldorfska ne za muslimanske.
Recimo OŠ A. Šuštarja zganja elitizem, ko nima jasnih vpisnih pogojev. Javna OŠ v soseščini mora vzeti vsakega. Pa ko bo ustanovljena muslimanska OŠ Adriatik, boste zagovorniki RKC še za financiranje? Pa je to šele prva. Zato – zasebne naj bodo res zasebne.

New Report

Close