Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako naj začnem doma z jogo, je kje kakšen cd, knjiga, link??

Kako naj začnem doma z jogo, je kje kakšen cd, knjiga, link??

Rada bi si vzela vsak dan kakšne pol urce do uro časa in se spravila v svoj kotiček, ki sem ga namenila prav za take seanse*-* in tam vadila ali jogo ali kake druge vaje za raztezat, ki pa ne smejo biti zahtevne, saj imam poškodovano koleno in moram paziti na nenadne gibe…
Je kje na netu kakšen dober link ali dobra knjiga. Hvala za vsako idejo. Moja starost pa tudi gre v 40, torej malo upoštevajte tudi da nisem več mladenka;)), čeprav sem športno zelo aktivna in ne, te vaje ne bom delala zaradi hujšanja, tega ne potrebujem, temveč zaradi počutja, da se vsaj enkrat na dan malo razgibam, namigam, kajti opažam, da ti vsako leto da nekaj in je treba vsako leto več migat, če želiš ostati fit, kar pa jaz hočem. Hvala punce.

Če si brez podlage v jogi, ti toplo priporočam vsaj kakšno stopnjo v skupni vadbi. “Joga v vsakdanjem življenju” je zelo primerna, na vadbi povejo, katere vaje so primerne in katere sploh niso primerne ob kateri poškodbi, naučiš pa se pravilnega izvajanja joge, dihanja, inštruktor popravi tvojo držo, svetuje ipd.

tudi jaz se pridružujem zg. mnenju. joga je tako specifična, da je nujno potrebno kaj več kot knjiga. enako, kot pri pilatesu, kjer je za pravilno izvajanje vaj nujno potreben dober vaditelj, čeprav nekateri menijo, da se iz dvd-ja da vse naučit.

Ko sem bila še študentka (pred 15 leti…), sem dobila za rojstni dan od prijateljic knjigo od igralke Rachel Welch o jogi, ki jo ona izvaja (ta hip se ne spomnim točno naslova). To darilo je bilo zadetek, ker sem se lahko sama doma naučila vaje. Poleg tega pa sem v času študija veliko hodila v hribe. Danes, ob službi in majhnih otrocih manj. Še vedno je to zame najboljši sistem telovadbe doma. Poskusila sem jogo v vsakdanjem življenju, vendar mi je osebno navedeni sistem vaj bližji. Poskusila sem TZN organizirano vadbo, pa mi tovrstno skakanje ni ustrezalo. Res pa je, da se moraš doma disciplinirati in najti čas za sebe.

Lp,
S.

CD za izvajanje joge so izdali pri društvu Satya (Robert Križaj). Poišči na internetu.

LP

Blaž Bertoncelj je izdal DVD, lahko delaš vaje doma po njem.

Tudi jaz imam zgoraj omenjeno knjigo igralke Raquel Welch, ki je super za vadbo doma. Je pa že kar stara, morda jo boš našla v kakšni knjižnici (naslov je Popolna lepota – naj te ne zmede, knjiga govori o vadbi joge doma).

priporočam tečaj pri društvih Joga v vsakdanem življenju, če pa res želiš sama, pa istoimenska knjiga, je zelo vredu, ima opisane vse vaje po stopnjah, od lažjih k težjim, zraven so fotografije vaj, opozorilo, kdaj vaje ne smeš izvajat, učinki vaj…

New Report

Close