Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nosim DVOJČKA!!!!!!!

Nosim DVOJČKA!!!!!!!

Današnji pregled nuhalne svetline naju je vsekakor zelo močno presenetil … no, lahko rečem kar, da šokiral. Nič “hudega” sluteč se odpraviva v Ljubljano na, recimo da, rutinski pregled. Prideva lepo not, se uležem na mizo in že takoj kot je dala UZ na trebuh in se je prikazala prva nejasna slika … hja … je bilo tam nekaj čudnega. “A sta tukaj dva?” vpraša ginekologinja. “Ne bi smela biti” odgovorim jaz. Dobro zastre okna in se lepo posede, pa začnemo in … “Ja, sam tukaj sta DVA!!!!!!!!” In dobro razločno vidimo dva mala sončka … en lepši kot drugi … ki lepo mirno pančkata tam v mojem trebuščku. Moj je kar prebledel … mene so oblile solze … občutki … hja … … ne vem … mešani oziroma … ne vem še kaj naj si mislim. Sreča? Strah? Vse se je nekam skupaj pomešalo.

Sončka sta sicer za videt popolnoma zdrava. Pregled NS je pokazal zelo majhen riziko, vse je tam kjer mora biti, srčki tiktakajo kot za šalo. Sta pa zgleda dvojčka enojajčna, saj je ginekologinja dobila le eno posteljico … kar seveda ni ravno dobro. Povedala nam je kaj vse se lahko zgodi in vse nevarnosti ki pretijo malim sončkom. Moram reči, da mi je kar dalo misliti, čeprav sem optimistična in glede na normalen potem prve nosečnosti (brez posebnosti), bo morda moje telo preneslo tudi večplodno nosečnost. Huh … se mi kar ne zdi, da je res. :)))))

Doma! :))) Ja … seveda … takoj je bilo treba povedat. Vse zelo zelo zelo veseli in navdušeni … mogoče še celo bolj kot midva (ki sva še vedno malo pod šokom). Ta mali pravi, da ne bomo imeli samo dva dojenčka, ampak da jih bo 10!!!!!!!!!!!!!! Pa sem ga vprašala, kam jih bomo dali?! Pa mi on odgovori: “Jaz jih bom pestval!” :)))))) Haha …

Skratka … ne vem kaj naj si mislim. Presenečenje je res veliko … strah pred tem kar nas čaka še večje. Ko že misliš, da saj te ne more nič presenetit. Saj sem dala eno nosečnost skozi in sem pripravljena … pa stvari imamo vse od prej že naštimane … pa vse sam čaka na prihod novega člana. In … eno … PUF … kar naenkrat se ti vse postavi na glavo! Rizična nosečnost (baje da vsako večplodno nosečnost tretirajo kot rizično) … vse bo treba kupit na novo – za DVA!!!!!! … kaj nas čaka z dvemi naenkrat – huh – si nočem niti predstavljat … … in seveda, glede na vse nevarnosti, a bom sploh katerega pripeljala do konca?

Tako … … moja izpoved … ker se morem malo izpraznit … in seveda … sedaj me čaka čistanje in prebiranje vseh člankov in prispevkov in izkušenj v nosečnosti z DVOJČKI!!!!!!!!!!

ZAŽELITE MI SREČO! JAZ SEM BOJIM. :)))

PS: Očitno zadnjič ob poslušanju srčkov z Angelsounds le nisem imela prisluhov! :))))))))))

Čestitke!!!!!!!!!!! Ko sem sama prebrala tvoj post so se mi kar zasolzile oči, jaz ti želim vso srečo in zdravja tebi in malima sončkoma. 🙂
Življenje nas vsake toliko časa tudi prijetno preseneti, uživaj te lepe mesece nosečnosti, brez skrbi, na koncu bo dvakrat poplačano.
Srečno!

Bugnavilea, tebi se pa stalno nekaj dogaja 🙂
Vam želim, da se vam v takem pozitivnem smislu nadaljuje tja do 40.tedna.

Hvala mami79 … :))) … res … življenje je res polno presenečenj … in letošnje leto je zame očitno nekaj res posebnega, kajti presenečenj se res ne manjka. :)))))))))))))

Pia … sam res … se mi kar ne neha dogajat. :))))) Sam zdej pa mislim, da je že čas za mal miru … :))))))))))

Iskrene čestitke!
Veš, da bomo držale pesti zate, dokler ne objameš svojih dveh sončkov. Drži se in poročaj, kako boste napredovali. Srečno.

Wauuuu, čestitam, zdaj pa samo smelo in pogumno – tja do 32. tedna maš za prit, pol si pa iz zosa. Monoamnijski dvojčki pa resnično niso hec! Držimo pesti!

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Srce, Saš je že vse povedal – tam. Nč bat, bejbi. Cmoka.

Jupi, čestitam!!!!!

Samo moram pa napisat, da je tudi mene presenetilo, ko sem prebrala tvoj naslov. Ej, to je tako lepo, čeprav je hkrati tudi veliko večje tveganje kot pri enem otroku ali dvojajčnih dvojčkih.
Ampak, zdaj moraš izklopiti vse mogočne če-je in se sprosti kolikor se da.

Zdaj vsaj veš, zakaj ti je bilo tako slabo! Zaradi dvojne sreče!!!!

Se pa spomnim, ko si pisala o velikih družinah in da bosta vidva kar pri dveh ostala. Zarečen kruhek, a ne :))))))))))))

A je bil to tvoj prvi UZ, da že prej niso videli?

VSE DOBRO ŽELIM!!! SREČNO!!!!!!

Hvala pupa … pestke bom pa zihr potrebovala. :)))))))) Glede poročanja, pa … haha … saj veš, da bom poročala še več kot bi si katere želele … ;))))) :))))) Hahahaha

Jao Skrbna … … tisti 32. teden se mi zdi zdej tako strašno daleč … :)))) Ampak … saj bo … :))) Se mi zdi, da sem kar pozitivna. Moj pravi, da on je zihr, da bosta prišla oba zdrava do konca … in njegova izjava “Zdej bo pa treba res kombi kupit!” :))))))))))))) Hahahaha … … ojej … :)))

Kako je pa z vami, Skrbna … vse ok?

Hvala miska … … :))))

Slabosti, velik trebuh, utrujenost … zdaj je vse jasno … :)))))))))))) In ta zarečen kruh … … jah … … hehe … nas je prav malo nahecal, ja … :))))))))))

To je bil pa moj drugi UZ. Prvega sem imela v 6. tednu, vendar je bilo zgleda da vse tako majhno in sta se verjetno prekrivala eden drugega, tako da smo videli samo enega. Tudi sedaj sta dvojčka tako blizu eden drugega … v bistvu sta postavljena kot tiste ribice v horoskopu … :)))))) Kok sta luštna. :)))))))))))))))))))

Uffaa … danes imam še pregled pri moji ginekologinji .. pa da vidimo kaj mi reče. :))))))))))

Ojej … … pa še šefu morem danes povedat … :)))) Bo DVOJNO “srečen” :))))))))) Hahahaha

Draga bugica, prav sreča sije iz tebe, iz tvojega pisanja. SREČKICA:)))

Bugi ti srečka:)))) ČESTITKE

Veš, ko sem prebrala tole sporočilo mi je kr srček poskočil, jaz sem bila lani 2 krat noseča z dvojčki, prvič enojajčni, drugič dvojajčni-parček. Pa zgleda moje telo ni bilo dovolj močno(operacije,abarazije). Ampak ti Bugi si zdrava in močna in uspešno boš prišla do konca in stisnila v objem mala sončka, sploh ne misli na težave, ampak bodi ponosna nase, božaj buščka in uživaj v nosečnosti.

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

Hvala zvonka … :))) Saj sem kar pozitivna … glede na to, da do sedaj nisem imela res nobenih težav (no … slabosti so drugo) in da sta oba sončka zdrava in se razvijata kot je treba … … no … zna bit, da bo res vse ok. :))))))))))))

Jao … ravnokar sem naredila obhod do šefa, moje vodje, tajnic itd. da sem sporočila novico … :)))))))) In vsi so veseli in … seveda … presenečeni … :))) Hahaha …

ČESTITAM!

Nič ne razmišljaj o rizičnosti, samo uživaj in bodi trdno prepričana, da bo vse v redu. Sporočaj kako ti gre in kako se počutiš.

UŽIVAJ NOSEČNOST, SAJ TAKO KMALU MINE!!!

Bugi je že moralo biti tako, veš tvoje pozitivno pisanje tukaj in zdej to, da si spet noseča v istem času kot jaz pa še dvojčki, ne vem kr eni občutki sreče me prevevajo kot da si mi nenako zapolnila delček praznine po moji izgubi. Zato bom še toliko bolj navijala zate!!!Kok pa sta velika škratja?

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

Joj Zvonka … … zdej bi te najrajš močno močno objela!!! Kar mrazlice mi grejo po telesu, ko te prebiram!

Plodeka sta pa ob približno 7 cm velika (če se prav spomnem je eden 7,3 drugi pa 6,8 ali nekaj podobnega – materinsko in izvide imam doma). Je pa lepo pregledala vse … glavico, rokice, nogice, srček, hrbteničko, želodček in mehurček je tudi že lepo videt … tako da sta prav super. Sta pa ravno takšna, kot je bil Tomi, ko sva ga gledala na NS. :)))) Edino eden ima mal bolj okrogel nosek, drugi pa se mi je zdelo, da ima mal bolj špičastega … … ampak … saj veš kako se vidi na UZ-ju. :))))

Madona … … se še kar tresem. :))))))))))))))))))))

Szahod … hvala … :))) Vsekakor bom poročala in vsekakor bom poskušala misliti čimbolj pozitivno … :))) … pa saj se mi zdi, da mi kar ratuje. :)))))))))))))))))

In … ja … nosečnost tako hitro mine. Čeprav se mi kar dozdeva, da tokrat po porodu ne bom imela kaj dosti časa pogrešat nosečniško stanje … :))))))))))))))))) … ker bom imela polne roke drugega dela. :))))))))))))

New Report

Close