Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pokovka v mikoravalkovki

pokovka v mikoravalkovki

pokovko iz prav za mikrovalovko pripravljene koruze znam naredit 🙂

baje pa se da tudi iz tiste koruze, ki jo sicer pripravimo v ponvi, naredit pokovko v mikrovalovni pečici. kako? sicer sem čisto po trotlasto poskusila dati par zrnov na krožnik, pa pokrila sem s pokrovom z luknjico in dejansko se je nekaj zrn razpočilo, ampak pri tem je bil krožnik tako segret, da se ga ni dalo prijeti in ful je bilo vroče v pečici.

🙂 sem celo razpravo napisala, pa me zanima samo to, če lahko pripravim pokovko v MV tudi iz tiste koruze za v ponev in če ja, kako?

Kaj kompliciraš, kupi tisto za MV v papirnati vreči in konec, preveč dela boš imela tako, kdo bo pa pobiral pokovko po celi MV.

Ta za mikrovalovko je pakirana v posebni vrečki, s katero jo daš not. Je pa full dobra, ker je ravno prav slana, pa ni tolk mastna (če si sicer navajena, da daš olje v ponev).

Mi smo kar redni uporabniki teh kokic, pa še priročno je, ker nastaviš čas (cca. 3,5 min. na srednje močni temperaturi) in se same naredijo. Potem samo pretreseš in to je to.

http://vancka.moj-album.com/
nova
Uredništvo priporoča

Pokovka za Mv je v vrečki, koruza pa je že rahlo namaščena. Probaj z vrečko od kruha, žličko olja daj v skledico, not koruzo, pomešaj in stresi v vrečko od kruha.Vrečko na koncu zavihaj in daj v MV. probaj, če lahko v trgovini dajo v vrečki pogret burek potem bo tudi doma dobro če daš koruzo vanjo.

ja pa ženske lube, seveda lahko kupim ono v vrečki za v MV in tudi dostikrat jo in seveda je super in enostavno in vse to.

ma to kar mene zanima, to je dino alika mi dala en konkretno pameten nasvet. ja, bi bilo za probat! 🙂

Ja porkaš no, tut vprašanje ni blo ravno med najpametnejšimi no, če smo odkriti.

ta v vrečki je drugače obdelana, navadno boš zažgala

Ti Ej, a se greva ven zmenit? :)))

Jaz jo vedno delam iz “navadne” koruze, ne oz tiste že pripravljene v vrečki.

V posodo (stekleno-jena) dam žlico olja, in vsujem koruzo, dodam malo soli in dobro premešam. Pokrijem s (če delam v jena posodi kar s tistim, ali pa kar z krožnikom). MV nastavim na največjo moč, ter približno 5 min. Poskusi raje majn in potem podaljšuj čas.
Na koncu jih še malo posolim in to je to.

Lp, Maja

http://www.foodnetwork.com/food/recipes/recipe/0,1977,FOOD_9936_14234,00.html

maychi, točno to sem hotla slišat, hvala hvala!

kameja, hvala za link! zelo uporabno – tudi za kaj drugega, super link je !

New Report

Close