Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nogavičke za v vrtec?

Nogavičke za v vrtec?

Ste jih oblekle vašim princesam?

Misliš žabice ali nogavičke? Jaz sem svojemu princu dala nogavičke, ja, ker je zjutraj pri nas 7 C. In dolge rokave.

Mislim hulahopke oz tanke žabice 🙂

::))))))) se mi je zdelo, ker si spraševala za princeske

neeee, kje pa. še pozimi ko je – 10 ali več premišljujem. Moraš vedeti, da je notri vroče. Veliko otrok v enem prostoru. pa danes z žabami garant zakuha. Kje pa.

Odvisno, kje živite. Če hodi otrok v vrtec “Pod Kredarico”, potem bi bile morda tanke žabice in tanke hlače primerne.

frca

Ja seveda, pa če bi bil vrtec na prostem:)

Seveda, vrtec v naravi Pod Kredarico.:)

Ojla!

Moj ima dokolenke, ker ne maram ravno videti golih nog, ko hlačke gor zlezejo in podobno.

Žab še nima, se mi zdi prezgodaj, če pa bi otroka zjutraj peš peljala ja, pa bi mu dala žabe.

Dolgi rokavi in dolge hlačke-samo bombažne-trenirka. nič notri kosmatene-so pretople.

To zato, ker v vrtcu še ne kurijo.

ko bodo pa kurili pa bo verjetno samo v žabicah, je tudi praktično, da mu hlače oblečejo ko gre ven, da je neka razlika.

Ne vem, bodo povedali, kaj se obnese.

lp,

Karmen

kako pa oblačite svoje “princeske” pozimi, če jih že sedaj tlačite v žabe?

Ste kdaj pomislile kako se vaše princeske ne počutijo nič udobno v takih in drugačnih kiklicah ali princi ko imajo recimo kavbojke ali druge hlace na zadrgo, gumbe, vse utesnjeno???

Otrokova oblačila naj bi bila sproščena, dovolj velika, da ga nič ne utesnjuje, tišči in moti pri igri, zabavi, ne pa žabice, kiklce, zadrga, oprijeta oblačila, po možnosti še iz materialov ko ni nič elastično, drage moje, ne jih tako oblačit no, saj gredo v vrtec, med igro, zabavo, ne pa na razstavo!!

ja če ima krilce potem že najlonke, drugače pa ne.Žabe pod hlače niti ko je zunaj -10 raje imamo bundo čez ritko in dokolenke, v vrtcu so vzgjiteljice celo zimo v kratkih rokavih sedaj pa si predstavljaj malčke ki še migajo non stop.

Pozimi pri 0 stopinjah so pa take, kot bi šle na smučanje. Spodaj žabe, zgoraj debele termo hlače, dvojni dolgi rokavi in za ven še bunda ter šal in pletena kapa. Otrok se niti premikati ne more, kar je itak pozitivno, ker če bi se malo premaknil, bi se že spotil. V vrtcu, ko je kurjava pa tekajo okrog vsi prepoteni v debelih žabah in dvojnih dolgih rokavih s purpurno rdečimi lici pri 25 stopinjah.

Get a picture? hehe:)

Po mojem je tudi od starosti otroka in njegove narave odvisno. Moja je vsa zmrznjena (zdaj je stara 2,5 leta) in sem jo predlani (ko je januarja začela hoditi v vrtec, stara eno leto) oblačila pozimi tako, kot se je ponorčevala Frca. Sleče se jo še vedno lahko, a ne? Je bila pa samo dvakrat prehlajena. Pri njenem bratcu se pa že zdaj vidi, da je pol manj zmrznjen in mu je hitro vroče. Tako da dvomim, da bo šel kdaj tako oblečen v vrtec. Otroci so pač različni. Kriza pa je, če jim starši oblečejo bodi s kratkimi rokavi, čez pa volnen pulover (sem bila priča, ko je bila vzgojiteljica zaskrbljena, kaj naj mu zdaj obleče)- bilo mu je vroče, za kratek rokav pa premraz. In mu je dala majčko od enega drugega otroka.

Seveda ne. Če pa bi imela kiklco, potem pa ja.

Če princeske nosijo oblekice, mislim, da so tanke hulahopke nujne, pod hlače pa seveda še ne bodo kmalu potrebne.

Naš princ ima danes samo dokolenkice. Žabice bodo za nižje temperature.

New Report

Close