Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj je poljubljanje bolj pomembno za ženske ???

Zakaj je poljubljanje bolj pomembno za ženske ???

torek, 04.09.2007 08:32
Tekst: (BBC)

NEW YORK – Velja, da ženskam poljub pove več kot tisoč besed. Zdaj so znanstveniki s študijo, v kateri je sodelovalo tisoč študentov prostovoljcev, ugotovili, zakaj je poljubljanje za ženske tako zelo pomembno.

Ženske za začetku zveze poljubljanje uporabljajo kot „orodje“, s pomočjo katerega ocenjujejo partnerja kot možnega in primernega ljubezenskega partnerja. Kasneje s poljubljanjem preverjajo čustveno trdnost odnosa.

Moškim je poljubljanje manj pomembno. Zanje je predvsem nekaj, s čimer si povečajo možnost za seks, so v poročilo zapisali ameriški znanstveniki. Moški so tudi manj izbirčni pri poljubljanju kot ženske. Čeprav se zdi, da od poljubljanja evolucijsko koristi oba spola, je študija pokazala, da ženske s poljubljanjem „merijo“ verjetnost za vzpostavitev dolgoročne partnerske zveze. Moški raje seksajo brez poljubljanja kot pa da bi seksali z žensko, za katero vedo, da ji niso všeč. Raje so brez poljubljanja, kot da bi se poljubljali z nekom, ki je slab poljubovalec.

Dlje, kot zveza traja, manj pomembno je poljubljanje za moške, ki imajo najraje francoske poljube, pri izbiranju partnerk pa niso tako zelo izbirčni kot ženske. Slednje se zavedajo odgovornosti, ki jo imajo kot matere, zato tudi potencialnega partnerja preko poljubov testirajo dlje.

NA, DEBATA NA TO TEMO JE ODPRTA !!!

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

“. Kasneje s poljubljanjem preverjajo čustveno trdnost odnosa…. “

Men se zdi, da tudi še s kako drugo trdnostjo preverjajo trdnost odnosa :)))))

*************************************************** Iščem urejeno damo z velikimi joški, napeto ritko in globokim grlom, ki bi bila veliko zdoma, zelo premožno in dobrega srca, ki zna odpuščati.

“Raje so brez poljubljanja, kot da bi se poljubljali z nekom, ki je slab poljubovalec.”

…………..raje sem brez seksa, kot da bi se ljubila z nekom, ki je slab doldajalec:))))))))))))))…………………….

......................................... .............učas sm bla angelček...........
nova
Uredništvo priporoča

Hm.
Kaj pa kompatibilnost in vzajemnost, mislim, hočem rečt…kako naj vem če se bova dobro/slabo dolpočla, če…ne probava ???
:)))))))

*************************************************** Iščem urejeno damo z velikimi joški, napeto ritko in globokim grlom, ki bi bila veliko zdoma, zelo premožno in dobrega srca, ki zna odpuščati.

………………….zaupam v intuicijo:))))))))))))……………..

......................................... .............učas sm bla angelček...........

.. bla bla bla…

.. morda je na samem začetku znanstva in partnerskega odnosa tudi kakšen odstotek tega kar ti omenjaš…

.. ko pa je enkrat jarem gor… in naj bi partnerja orala skupno brazdo pa je tisti poljub vse prej kot pa preverjanje neke čustvene trdnosti zveze in kaj še..?????

…. mislim da gre več ali manj zgolj za kontrolo …

ženska ve da se bo moški ki morda nekaj hoče skriti takšnemu poljubu raje izognil.. zato z pridom izkoristi tisti poljub,da z svojo prefinjeno izostrenostjo zazna vse mogoče tuje vonjave in okuse na svojem pertnerju.. :)))))))))))))
in potem se začne..
pil si..:((( ???
.. koga ,(ali bolje kar) katero si vozil v avtu..
.. smrdiš po cigaretih..zopet si bil v gostilni.. itd itd..
.. en sam poljub in tisoče informacij za ženske čute.. he he

… si upaš reči da to ni res mariči.. aaa …aaaa aaa ..

******************************* ne vabi mi solz na oči, ker jokati hočem sam. Le srečo hočem deliti, polno naročje,tebi jo dati. *******************************

poljub je bolj intimen od fuka-amen!!!

ma kakor za koga.Pomoje tukaj ni recepta in pravila za koga je pomembno pa za koga ni.
je najlepš zame osebno tisti lepi poljubi za dobro jutro,pa za adio ko greš v službo.Ko se vrneš domov spet poljub…pa za lahko noč enako.
tisti tapravi doooooolgi poljubi pa saj veste,je akcija lahko z njimi veliko lepša in kvalitetnejša.Pa ne sam tisti dolgi,tu d tisti nagajivi,pa mal grizljanja..hahahahah pa smo že predaleč.

POLJUBI SO ZAkON!!!!SPLOH mokri…aham:))))

In ko imajo poln kufr našega čvekanja, nam naši dragi moški s poljubom zaprejo usta in uživajo tišino…

..že res.. dokler so iskreni,obojestransko…

žal pa poznamo tudi “poljub Juda Iškarjota”…

******************************* ne vabi mi solz na oči, ker jokati hočem sam. Le srečo hočem deliti, polno naročje,tebi jo dati. *******************************

…tisti ki to zna .. in mu tudi uspeva .. je diplomiral v odnosu z žensko.. he he

******************************* ne vabi mi solz na oči, ker jokati hočem sam. Le srečo hočem deliti, polno naročje,tebi jo dati. *******************************

..dobro da si me razsvetlil…

ker sedaj vem zakaj morajo pri nekaterih verstvih ženske ločeno hoditi od moških po ulici in zakaj morajo biti zakritih obrazov.. :))))))))))))

******************************* ne vabi mi solz na oči, ker jokati hočem sam. Le srečo hočem deliti, polno naročje,tebi jo dati. *******************************

pravijo ljubi ljubi al,glavu ne gubi……..

Jap, Saško, jap, če bi glih o “trdnosti” govorili …

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Upam iz globine srca, trebuha in svojega dekolteja… piše tokrat v mojem letnem horoskopu, da so poljubi ribice “kot zvezdnato nebo”…. torej, poljubljam se, ko meni to res ustreza, ko se ljubim brez kakrkšnekoli zavore, takrat se tudi poljubljam, drugače se raje prepustim tistemu tihemu ugibanju in spogledovanju, ki daje vse, samo osebnega stika ne … sanje, hrepenjenje, fantazije, domišljijo … kamor seveda sodijo tudi tisti poljubi, ki jih namenimo partnerju v mislih … pravi nežni poljubi za začetek “raziskovanja”, nato pa čistokrvno živalsko zalizovanje !!! Nikoli pa se ne bi spustila na raven “prajvat detektiva”, ki dedca zalezuje in raziskuje njegove zločine s poljubi … bog ne daj !!!! Itak bi mi najbrž od vsega želodček pokukal ven skozi poljub !!! :-)))

Tako je moje mnenje, tisto gori ni moje, je prekopirano, ne vidiš, da so napisani drugi avtorji, da je vse v narekovanjih … tisto je za to, da se tema odpre in nanjo replicira!

In zdaj, povej ti! Kako je to pri tebi !

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

ne zezaj….mal razmisli…

…kaj ni poljub nekaj lepega…nekaj ob katerem se clovek topi..sprosti..vzburi..začuti trepet recimo…mravljince ali metuljčke po vsem telesu…ampak….to mora početi s pravo osebo..mora jo začutit..in potem..poetm ..potem hoče vedno več in več…ponvadati zakrat…se ti poljubi nežno stopnjujejo…
mariči..še to….kaj ni božanski občutek,če ima ta oseba velike,napete ustnice,nežne in sladke …uffffffffff

no stara moja…..poljubčka tebi…..

leta letijo - iščem stevardeso

..kaj bi moraliziral,brez reale… ;((

bilo pa je nekaj trenutkov v mojem življenju do sedaj, ..
ko se je čas ustavil..

.. žal potem tudi z vso naglico zdrvel naprej..

******************************* ne vabi mi solz na oči, ker jokati hočem sam. Le srečo hočem deliti, polno naročje,tebi jo dati. *******************************

(((((((((((((((( – : – ))))))))))))))))

Ja sej, sej to sem hotela povedat! Je poljub nekaj, s čimer človek stopi na prvo stopnico in če je pravi, zdrvi naprej !:-)))

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

New Report

Close