Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Operacija v tujini – plačilo?

Operacija v tujini – plačilo?

Pozdravljeni,
a morda kdo ve, ali je kaj novega odkar smo v EU glede možnosti, da se gre na operacijo v tujino na stroške ZZZS? Kot vem, je to bilo prej možno samo, če teh operacij pri nas niso delali oz. so zdravniki napisali mnenje, da so možnosti zdravljenja pri nas izčrpane. Hvala za odgovore.

Sedaj je povsem enako. V tujino te napotijo zdravniki, pred odhodom pa potrebuješ tudi odobritev zzzs-ja. Izjeme so le urgentne operacije, torej nujna medicinska pomoč.

Nekje sem slišal da se pripravlja v letošnjem letu 2011) sprememba zakonodaje ki bo baje
omogočala tudi kritje stroškov operacije v tujini v vseh primerih in ne samo če se teh operacij ne izvaja v Sloveniji.

A ve kdo kaj več?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

Mene pa zanima bolj natančna razlaga oz. sam postopek kako do opreacije v tujini. In sicer moji hčeri morejo opreirat obe koleni-popolna rekonstrukcija kolena( znižanje pogačice za 13 mm, ravnanje pogačice,obe stranski vezi na novo naredit ). Pri nas v Sloveniji na UKC Ljubljana čakaš na operacijo od 8-10 mesecev ,ker je za resnično predolgo za mladostnika,ki hodi v 9.razred. Sedaj smo oddali napotnico in obrazec za operacijo na ortopedijo ter moremo sedaj počakat za datum predvidene operacije,ko dobimo to pisno ,kaj sledi temu ? Grem z tem papirjem na ZZZZS in jim povem da bi rada šla v tijuno ? Ima mogoče kdo kakšne izkušnje z tem ………

LP

Nina

New Report

Close