Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Egipt ali Kanarski otoki?

Egipt ali Kanarski otoki?

Saj vem, da se vprašanja takšnega tipa postavljajo na Popotovanjih (tudi tam je ;))), ampak tule je mnogo bolj pretočno, zato se nadejam kakšnega odgovora.

Torej:
na začetku naslednjega leta si želimo obiskati eno od omenjenih destinacij. Kje bi bilo januarja-marca toplejše vreme in morje?

Prosila bi tudi za konkretne kraje in hotele, v katerih ste bili zadovoljni s ponudbo. In zanimajo me tudi cene.

Hvala že vnaprej! 😉

Malo vec podatkov daj. Koliko vas je, kaj vas zanima (poleg bazena ali plaze).

Midva z možem in hčerka, 12 let (super bi bilo, če bi bil zanjo popust ;)).

Zanima nas namakanje, sonček pozimi in pa kakšna 2 izleta, nabolje kakšen ZOO. Ali pa kaj podobnega, hčerka je že tako velika, da jo kar mnogo stvari zanima. Šli pa bi za 7 dni in najraje z Brnika.

v egiptu imaš za videt boga in pol, kanaria je pa bolj za počivat, (narava izvzeta)

Namakala se ne boš ne tu ne tam. Kanarci imajo pozimi morje precej hladno, mislim, da je povprečna okoli 18 stopinj, v Egiptu pa zna bit da bo okoli 21. Marca bodo Kanarci še vedno mrzli, Egipt pa kako stopinjo več od januarja. Konec aprila, ko hodimo mi, ima morje okoli 24, 25 stopinj. Upoštevaj, da vedno piha močan veter, ki daje še dodaten občutek hladu.
Sonca pa v Egiptu ne manjka.

Jaz bi predlagala Tenerifo. Mi smo sicer leteli iz Graza, ampak letalisce je manj kot 2 uri iz LJ.

Imajo en kup zanimivosti, pa zivalske vrtove z opicami, kamelami, kiti, delfini in pingvini. Pa super botanicni vrt. LAhko greste na vrh Teide, ki je vec kot 3000m visiko, vozi gondola. Uporabite rent-a-car.

Izberite hotel, ki ima ogrevane zunanje bazene, ker se v morju ne boste vec kopali.

Jaz sem se kopal v Dubaiu malce pred novim letom in je bilo morje prav toplo. Resda gre za perzijski zaliv in ne rdeče morje ampak temperatura morja bi morala biti OK za kopanje tudi v Egiptu.

Mi smo lani januarka čofotali v morju na Fuertiventuri, uživali na kilometerskih belih peščenih plažah, plavali v bazenu in bili v živalskem vrtu s številnimi animacijami.
Leteli iz Munchna, ker je Graz precej dražji.

toplejše morje je sigurno v egiptu. sem bla na obeh koncih ( Egipt-el quseir, kanari-tenerife). morje je bolj toplo v egiptu, na kanarih imaš pa več za videt. vzameš rent a car, je ful poceni in bencin tud in crusaš okrog. v egiptu smo šli mi v luxur, je pa šnorkljanje na koralnem grebenu tud ful lepa izkušnja. skratka, vsaka destinacija ima svoj čar, ti se pa odloči kaj ti več pomeni-in tvoji punci seveda

New Report

Close