Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

račun za elektriko

Default avatar

|renA

Živim v podnajemniškem stanovanju, ki je veliko cca 55 kvadratnih metrov.
Vsi ostali stroški (stanovanje, kurjava, poraba vode) se delijo glede na število živečih oseb v stanovanju.
Problem pa imam ze elektriko. Račun za elektriko se mi namreč zdi zelo visok - povprečno 45 € na mesec. Res je tudi, da imamo veliko stvari na elektriko (pomivalni stroj, pralni stroj, hladilnik s skrinjo, bojler, štedilnik, napa, računalniki (3), televiziji (2)).

Ima kdo podobne pripomočke in manj računa za elektriko?
Se vam račun zdi sprejemljiv?
Default avatar

[Lara Croft]

MI2 plačujeva 25€ za cca 70 kvadratov. Ogrevanje je na plin. Ostalo pa imamo tudi mi na elektriko.... razen mp3 je na baterije... :)))))))
Default avatar

dalmatinka

oh ja sem na istem sam ko mene ni bilo v stanovanju pol meseca pa sa skrinja in hladilnik sta delala da crkne vse ....obup....za sedmi mesec 22eura sedaj 23 eure kam ima smisla ?
Default avatar

razocaran

ma ne vem..moj zmaj plačuje tole...haha

sej sploh ni tolk velik..se mi zdi...
leta letijo - iščem stevardeso
Default avatar

diko

Jaz imam za kvadraturo 40 kvadratnih metrov račun 22 EUR. Po izkušnjah ti predlagam, da si en mesec pišeš stanje števca npr. od 01/09 do 01/10.2007 in greš s tem na Elektro ter ti bodo tam povedali, ali na podlagi porabe res preveč plačuješ na mesec.Zakaj bi jih kreditirala, sicer ti pozneje pri obračunu to upoštevajo, pa vendar, raje manjši obrok po dejanski porabi.
Pri meni je ralika le ta, da nimamo posebej bojlerja, ampak toplo vodo pri stroških upravljanja.
Default avatar

valenska

Poraba elektrike niti slučajno ni vezana na kvadraturo !
renA: pri vsem kar naštevaš, je to čisto normalen račun.
Če bi ga rada znižala, pa uvedi varčevanje, npr. čimveč elektrike porabi v času, ko je energija cenejša - če sploh imaš dve tarifi (likanje, pralni in pomivalni stroj, bojler pa še kaj bi se našlo)
Default avatar

PeRlA

Mam sama izkušnje s tem..tako da ti priporočam slednje

Pojdi na elektro,tam razlož situacijo,povej da si podnajemnica in kolko plačuješ...ma boš presenečena kaj vse tam lahko izveš...

Skratka vedno moraš imeti vpogled na račun,ki ga istavi elektro...
Tudi popisovanje števca je velikokrat bolj klavrno..Saj znajo lastniki stanovanj dobro obrati najemnike in ponavadi se še zanje plačuje celotna poraba elektrike,,,,

To sem imela jaz sama tak primer.Tak da,previdno,največji porabniki pa itak veš sama kdo so....in tudi kolko dnevno ti porabniki laufajo na ful.
Še to,potem ko se prišla čisto na svoje,sem komaj da kaj plačevala elektriko,tako nizek je bil račun namreč..tak da previdno in oberi vsa pota,da ti štima.
Srečno
Default avatar

njur

3 računalniki in 2 televiziji na 55-ih kvadratih?
Default avatar

[Lara Croft]

[quote njur]3 računalniki in 2 televiziji na 55-ih kvadratih?[/quote]

Ma prow komot... :))

En PC in vsak svoj prenosnik.... eno televizijo v dnevni, drugo pa v spalnici.... :))
Default avatar

|renA

Drugače živimo v stanovanju 3 študentje - ko vas že zanima zakaj toliko televizij in računalnikov.

Hvala za vse nasvete.
Mislim, da si bom pisala en mesec porabo... Da vidim tudi katera zadeva največ porabi.
Se mi pa zdi, da se ne da nič zmanjšati...
Peremo pomivalni in pralni stroj po 22h uri, ugasujemo luči...ostalo pa tako ali tako ne moremo zmanjšati.
Default avatar

[Lara Croft]

[quote |renA]Drugače živimo v stanovanju 3 študentje - ko vas že zanima zakaj toliko televizij in računalnikov.

[/quote]

Ma veš kaj.... ne rabiš se opravičevat zaradi računalnikov.... mi imamo tri računalnike pa sva samo dva pri hiši on oba neštudenta.... kaj koga klinc briga!

:)))

Pridi še kej k nam... :))))
Default avatar

valenska

Jaz pa ne bom povedala,koliko računalnikov imamo - ker boste potem mislili, da smo računalniško podjetje.

Imamo celo tiste, ki so zdavnaj OUT - bomo odprli muzej.

Seveda pa vsa ta krama ne pomeni, da se jaz spoznam na računalnike.
Jaz znam samo čenče na MON pisat.

Aja, pa prah iz njih brisat.
Default avatar

[Lara Croft]

Pred neki dnevi smo dobili račun za elektriko.... 0€.... :)))) In to se mi je pred kratkim zgodilo tudi pri računu za plin...

Meni rata isti račun plačat tudi dvakrat... hahaha....

Dobro, da so pošteni....