Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek AVSTRIJA – trgovine s tekstilom-katastrofa!!!

AVSTRIJA – trgovine s tekstilom-katastrofa!!!

Ej, sem bila v torek v Beljaku (slučajno sem šla tam mimo) v mega centru, kjer je tudi Interspar. Notri so trgovine kot H&M, C&A, K&O,… in gledam cunce za moja dva frkolina…
Katastrofa: nikakav izbor, popustov skoraj nič, cenena roba…

Sem prišla do zaključka, da imamo v našem H&M, ipd. full dobro robo (vsaj kar se otrok tiče), cene so višje za tisto razliko v davku… Ne vem, če splača čez hodit…

No, bom videla kaj bo mož danes iz Bernardija (it. Gorica) prinesel, kjer imajo baje blazne popuste (otroške stvari po 3,5 in max. 10 EUR).

LP.

http://vancka.moj-album.com/

To pa res ni nobena katastrofa, no.

Sicer pa ima H&M en artikel enak za vse trge, pa naj bo to naš ali pa kjerkoli v tujini. In tudi cene v evrih so iste za enak artikel pa ni važno kje znotraj EU je trgovina. Mi je prav smešno kako nekateri stalno trdite, da je nekje kvalitetnejša ali bolj škrt roba znotraj iste blagovne znamke. Razlika je le v tem katere prodajne koncepte imajo določene prodajalne.

Sicer pa upam, da boste vsaj iz Italije prinesli tisto kar iščete.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Uuuuu … hvala za informacijo o Bernardiju. :))) Bom mogla it tut jst kej pošnofat dol. :)))

nova
Uredništvo priporoča

tole pa le ne bo čist držalo

ker se cene za isti izdelek lahko razlikujejo že v avstriji in nemčiji ( beri tam višja cena )

da ne govorim v Belgiji, kjer so cene v H&m -jih občutno višje kot kle

Ja a je še kje kej bolj cenenega od Bernardija? Mislim, k glih omenjaš cenenost in se zgražaš nad cunjami v Avstriji.
Mimogrede ima Avstrija kr precej hudih štacun, samo je treba še kam drugam kot v mega centre.

Tudi KIK ima različne cene za Avstrijo (tudi Slovenijo) in Nemčijo – za NE trg je ceneje.

Ja, ampak če isti oz. enak artikel kupiš v npr. Avstriji, boš dala manj za razliko v DDV. Osnovna cena je lahko enaka, ampak PC nikoli ne bo enaka (za isti artikel) pri nas ali drugje v EU – dokazano!

http://vancka.moj-album.com/

Ja, ampak če isti oz. enak artikel kupiš v npr. Avstriji, boš dala manj za razliko v DDV. Osnovna cena je lahko enaka, ampak PC nikoli ne bo enaka (za isti artikel) pri nas ali drugje v EU – dokazano![/quote]

če je na etiketi enaka cena, potem je cena pač enaka, ne glede na to, kakšen davek plača ob tem trgovec.

Mislim, da dobiš v Bernardiju kar lepe in nič kaj cenene stvari… Imaš pa seveda tudi kakšno bolj chip zadevo, ampak, sorry, kar sem videla v A., ni za primerjat!

A bolj cenene – ja, se najdejo… že malo naprej so Kitajčki, pa veliko trgovin v mega centrih je tudi pofl!

Mi smo bili vedno zadovoljni z robo iz Bernardija (mož je tam dobil obleko iz čiste volne za 150 EUR), predvsem otroško, ki se hitro prerase, znuca,…

http://vancka.moj-album.com/

Ma ne, v Avstriji je 19,9 evrov manj kot je 19,9 evrov v Sloveniji. :))

Kimbli so narejeni za vse države z enakimi cenami. Res ne vem kje vidite razliko (pri enakem izdelku, v H&Mu).

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

jaz imam s trgovinami v avstriji popolnoma drugačne izkušnje. ful uredu roba – ssploh za otroke, ki hitro prerastejo. nakupijem v C&A in KIK (ok tukaj je včasih vmes kakšen pofl, ampak tega ne kupim).

Glede H&M se lahko samo strinjam ŽN. Jaz sem nakupovala v Avstriji lani decembra. Ja, občutek je, da je več cenene robe, ker je bila strašno natrpana, vse nametano kar počez, komaj si kaj našel. Potem sem šla v celjski H&M in sem videla popolnoma enake artikle, kot sem jih prinesla iz Avstrije. Občutek je bil boljši, ker je bilo na policah veliko manj robe in vse bolj pregledno. Če si imel v Avstriji 100 enakih trenirk na kupu v isti barv, je bilo tam 10. Za cene sicer ne dam roke v ogenj, ampak okvirno sigurno enake.

Že lep čas več ne kupujem v Avstriji stvari, ker se res ne splača. H&M in C&A je pa moj mulc že itak preprasel, pa še poceni niso stvari za starejše otroke. Jaz res ne vem po kaj še hodite v Avstrijo? Roba, ki stane po dva evra mora biti zelo boga, da sploh ne govorim o zloglasnem KIK-u, v katerem zmeraj naletim na hlače z večjo hlačnico, na majico z večjim rokavom, na premalo odprtino za glavo……. Hvala lepa za tako robo, pa naj bo še tako poceni…..

Jaz lepo poceni nakupujem tudi v Sloveniji. Moj fant ima skoraj zmeraj na sebi znamke, tudi v Okaidiju smo redni gostje (by the way, ki se cenovno lahko komot primerja s H&M, z bistveno kvalitetnejšo in okusno robo), samo vedno sem pozorna na popuste. Na posezonskih razprodajah kupujem hlače in majice, da jih ima dovolj za celo sezono.

No, tako sem se jaz naučila najbolj smotrno kupovati v teh treh letih…..

lp,

N.

Jaz sem bila pa ravno v Okaidiju razočarana. Sem očitno naletela na sušo.

Ne vem, zakaj praviš zloglasni KIK. Tam kupujem že več kot 5 let. Res imajo veliko škart robe, veliko jo je pa tudi take, kot jo najdeš v H&M ali drugih trgovinah. In ob koncu akcij je vse skupaj smešno poceni. Bundo, ki je drugače pri nas znižana nekaj 10€, dobim v KIKu za 10 ali manj €. Res pa je, da moraš malo bolj prebrskati. Drugače se pa strinjam s tabo, da v SLO dobiš lepo in poceni robo, samo malo bolj moraš pogledati po trgovinah.

Ma že nekajkrat sem šla v Okaidi in vedno prišla praznih rok ven. Stvari (vsaj za punčke) so grde, z redkimi izjemami.

Samo res gaga-, tudi meni se v Okaidiju zdijo vse zadeve obupno grde. Same rjave in sive barve, nič otroškega, kroji čudni. Meni je tale Okaidi tudi brezvezen.

Ko že ravno o DDV-ju. Se mi zdi, da odkar smo v EU cena za končnega potrošnika v Avstriji ni več nižja za DDV, ker ga pač ne dobiš več povrnjenega (kot v dobrih starih časih). In DDV je v Avstriji ravno tako 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kot pri nas. Možno, da so razlike v cenah, ampak ne vem če je za to ni kriv ravno DDV

H&M meni že samo zato ne gre, ker VSI rinejo v H&M. Btw smo danes bili v Atriu in resnici na ljubo v H&M pri najboljši volji nisem imela kaj kupiti, pa bi rada. Imajo sicer že bunde, ampak sam poliester, ki ga tudi povoham ne, pa za 19,90…hm!! Isto smučarske hlače, cene niti pogeldala nisem, ker so bile tako plastične, da me je vse minilo. Potem smo zavili v C&A, kjer so imeli sicer super bunde za mularijo, zgoraj simpatex, podloga iz flisa, res odlično narejeno – ampak našemu je bila že sedaj čist ulita, Je ostala žal tam, ker eno premajhno že imamo :(, večje pa bilo ni. Cena: 24,90, pa svetove boljša od konkurenčne. Nakupila sem nekaj super bodijev na preklop in majčk za dojenčka, za nobeno nisem dala več kot 2,50 eur/kos, bodije so imeli “doppelpack” po 4,90 oz 5,50 EUR, kar je v primerjavi z našimi cenami zastonj. Pri nas je še benkica najmanj 6 eur, bodija pod 7,90 za kos mi ni uspelo najt, na preklop že ne. DOkupila sem še par žabic, tiste do pasu po 4 eur, cele, kot pajcek pa po 4,50 ali 4,90. DVodelni kompletki toplih podloženih hlačk in podložene jaknice so bili iz 9,90 znižani na 5,90 – Oblekla sem še sebe do poroda (vsaj tako upam!), za isti denar, kot v La Vie ali Menonove pri nas dobila samo kavbojke, sem v C&A dobila kavbojke, bluzo in 2 majici. Tko da jaz sem kot vedno prišla domov zadovoljna.

Poznam Bernardi iz prve roke, poznam tudi Kik, Takko, C&a in H&M, pa po količini škarta in po kvaliteti robe ni večjega podna od Bernardija. Tam lahko izbereš samo večje ali manjše sranje, kvalitete pa zihr ne. Če pa že slučajno, je enako draga kot pri nas. Takoj za njim je Takko, potem Kikk, kjer se že da veliko prebrat, C&A in H&M pa sta tam-tam, le da je H&M bolj razvpit in tudi bolj obiskan, mene osebno pa ne prepriča. Kakšne so kje cene, ne vem, ker mene H&M pri nas vidi samo v izredno hudi sili.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Meni je pa Okaidi ful všeč. Fajn je še Zara pa v Emporiumiu se tudi kaj najde, S. Oliverju. Tudi v H&M-ju sem dobila uredu cunce za jesen.
V tujino že dolgo več ne hodim škoda mi je cajta in matranja z vožnjo. Imajo pri nas dovolj kvalitetno in luštno robo.

Ej, jaz pa imam ful nesrečo s Kikom. Vse kar sem od njih domov prinesla (če nisem že tam opazila), ni imel nikoli oblečeno. Tako, da sem obupala in ne grem več tja…..

lp,

N.

Včeraj sem bila ravno v Okaidiju. Dobili novo kolekcijo, kupila dve majčki za sina – ena je stala 5 evrov. Zelo luštne.
Kupila tudi darilo za prijateljičino hčerkico. Ful luštna oblekica, jopica….

lp,

N.

Evo, jaz sem bila pa včeraj v novo odprtem Kiku v Brežicah. Ogromna trgovina, tudi veliko šrota. Kupila dva majčki po ceni 5 evrov (torej ne najcenejši). Bomo videli.

V Atriu je H&M res bolj žalosten, za otroke je premajhen oddelek, zato pa še vedno hodimo v center Beljaka, kjer je izbira večja.
Drugače pa sem se jaz tri leta nazaj kar fino nat…, ko sem benkice za dojenčka in žabice kupila v C&A in so po dve pranjih bile širše kot daljše, žabice pa so se zmuckale. Tako da rajši dam v H&M-u dvakrat več. Pa tudi drugače mi C&A nima lepih stvari za otroke, se mi zdijo tako ala Takko.

New Report

Close